cvičiteľ pri výcviku

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: cvičiteľ pri výcviku

Poslaťod Nykkyta » Uto 22.07.2008 12:44

Moj nazor k teme:
Na cvicaku sa uci majitel - psovod pracovat so psom. Ak su dvaja majitelia a kazdy chce mat rovnaky respekt, mal by sa ucit kazdy z nich. Zalezi to samozrejme aj od plemena. Niektori psi maju len jedneho pana a tak to aj zostane.
U nas na cvicaku vzdy vysvetlujeme, ze nejde o to aby pes hned na mieste vsetko vedel, ale aby to majitel pochopil a vedel ako doma trenovat :no: .
ak jeden bude chodit na cvicak a druhy nie, nemozu chcet obaja aby ich psik respektoval rovnako. Ked som chodila s mojou Nykou na cvicak a snazila som sa precvicovat aj v ramci vencenia, alebo doma, matka nechapala a zakazovala mi pouzivat niektore bezne praktiky, pretoze sa jej to zdalo byt nasilne voci jej maznacikovi. Vysledok: z Nyky je rozmaznamy postelovy pes, ktory poslucha najma mna. Z matky si casto robi srandu :smile:.
Teraz mame dalsich dvoch velkych hafanou a tu sa uz neodvazuje mi hovorit do vycviku, ale rozmaznava ich stale :ua: . Mozno aspon ciastocne pochopila, ze vycvik psa nie je len taka hra s pamlskami.
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: cvičiteľ pri výcviku

Poslaťod lusy » Uto 22.07.2008 13:29

ja ked som chodila na cvicak s malym stenuchom a bola som tam sama vsetko bolo OK, ale ked tam bol raz so mnou aj priatel tak peso sa mi stale za nim otacal a proste nechcel robit to co mal. takze pre mna to bolo jasne, ze na cvicaku jedine sama.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: cvičiteľ pri výcviku

Poslaťod Amaguk » Uto 22.07.2008 13:36

lusy, zo skusenosti viem, ze je to u toho psa len otazka zvyku, keby tam priatel s tebou chodil castejsie, prestal by po case maleho zaujimat, jednorazovo to proste bolo nieco nezvycajne a vzruso...
niekedy je prave takyot rusivy element dobry na precvicenie sustredenia psa na psovoda a na to, co sa prave robi, a teda na upevnenie cviku v roznych podmienkach, nielen v steroetype, resp. predvidatelnom a kontrolovanom prostredi cvicaku
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: cvičiteľ pri výcviku

Poslaťod Efa » Uto 22.07.2008 13:54

o tomto by som mohla polemizovat, pretoze u nas to bolo tak, ze cely den boli s Babulou doma nasi a ked som prisla dom tak som s nou isla cvicit, no a tym ze ona vdaka celodennemu pobytu bola viac fixovana na nich tak mi robila presne to iste co pisala Lusy. potom som na urcity cas zakazala vyskyt rodinnych prislusnikov na vycviku a akonahle baba pochopila ze vycvik je vlastne nasa spolocna fasa zabava tak uz mohol na cvicak prist z rodiny ktokolvek. Cele to bola otazka mozno mesiaca dvoch, takze preto som napisala v mojom skorsom prispevku to odporucanie co som napisala. V ziadnom pripade vsak netvrdim ze to nemoze ist aj inac, ale takto sa mi to zdalo v nasom pripade jednoduchsie. :ahoj:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: cvičiteľ pri výcviku

Poslaťod lusy » Uto 22.07.2008 15:13

jasne amaguk ja s tebou suhlasim. ved sama som proti stereotypu na cvicaku, ale tiez si myslim, ze pokial hafana este len mas nieco nove ucit a on sa tam proste nedokaze sustredit, tak je to praca o nicom. preto som pisala, ze ked bol este stenik. teraz bol priatel uz niekolkokrat so mnou na cvicaku a pes bol v pohode. preto by som sa priklanala k nazoru, ze zo zaciatku nech chodi iba jedna osoba a ked uz psik bude vediet, ze co a ako, tak nech tam ten rusivy element aj je. je to to iste, ako ked sa odporuca najprv cvicit psika nove povely doma a az potom mimo domu kde uz ta sustredenost je mensia.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: cvičiteľ pri výcviku

Poslaťod Nykkyta » Str 23.07.2008 23:06

U nas to zatial bolo vzdy tak, ze ked mama prisla, tak sa psik hrabal za nou. Vycvikar zahlasil, ze je zachrana. Ona je ta, co rozmaznava, takze sa necudujem :smile: .
Mladeho psika vsetko rozptyluje, aj iny psi, alebo iny ludia. Musi si len na to zvyknut. Ak je v domacej svorke niekto, kto cvici a niekto kto rozmaznava, tak je to pre hafana rusivy element a musi na to dozriet.
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: cvičiteľ pri výcviku

Poslaťod Hanka 1 » Štv 24.07.2008 10:51

Nykkyto,

na cvičáku, tak jak já je znám, se majitel učí, jak psa naučit a případně ho i donutit plnit různé povely. Respekt u psa ale je naprosto o něčem jiném než o chození na cvičák a plnění povelů. Výcvik, cvičení povelů, nevylučuje rozmazlování psa - aspoň nám to žádné problémy nedělá. Moji psi jsou posteloví, bytoví, rozmazlení, ale velmi spolehlivě ovladatelní a poslušní.
Nezaměňovala bych získání respektu u psa s docházkou na cvičák a učením povelů.

Mimochodem, tvojí mamince se za její názor nedivím - tak jak já znám cvičáky.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik