Zmena spravania

Sem píšte vaše rady a nápady.

Zmena spravania

Poslaťod Sacok65 » Uto 13.03.2018 17:06

Ahojte. Vie mi niekto poradit lebo uz som zufaly. Je to moj prvy psik a neviem si rady. Je to 10 mesacna fenka bichona donedavna bolo vsetko super pocuvala povely bola priatelska hrava. Poslednu dobu vsak je uplne vsetko ine. Doma robi bordel vyhrabava kvety, kuse vsetko okolo seba, ked ideme na prechadzku vzdy kracala vedla mna bez voditka aj ked prisiel neaky psik tak sa pohrala a isla dalej. Odrazu ked vidi ine psy utecie prec a ja ju musim nahanat. Vobec nepocuva. Dakujem vopred za kazdu radu
Sacok65
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Zmena spravania

Poslaťod Margita » Uto 13.03.2018 17:41

mozno puberta
je to mlady pes,poslusnost sa treba naucit ,kedze doteraz si ju asi moc netrenoval
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Zmena spravania

Poslaťod Sacok65 » Uto 13.03.2018 17:44

Prave ze trenoval. A vsetko bolo v poriadku. Nikdy som nemal ziaden problem ci uz doma alebo vonku.
Sacok65
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Zmena spravania

Poslaťod Margita » Uto 13.03.2018 17:52

tak asi zle alebo malo
alebo je dost mozne ze sa nudi,s tebou je nuda
ako sa jej venujes?ako vyzera vas bezny den?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Zmena spravania

Poslaťod wer » Uto 13.03.2018 17:56

Netrenoval, len vyuzival stenacie obavy. Teraz sa zacina rozkukavat, skumat svet. Ziaden pes sa nerodi "vycviceny", treba sa tomu venovat. A zrozumitelne psovi vysvetlovat, naroky zvysovat postupne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zmena spravania

Poslaťod Sacok65 » Uto 13.03.2018 19:41

Mili citatelia. Ja hladam radu a pomoc a nie neake unahlene dedukcie ludi ktori vedia prd...venujem sa psovi kolko mozem vzhladom nato ze som pracujuci clovek a mam rodinu. Takze ak sa najde niekto kto je ochotny pomoct tak to rad uvitam. O veci ako netrenoval alebo len vyuzival stenacie obavy si prosim nechajte
Sacok65
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Zmena spravania

Poslaťod kellee » Uto 13.03.2018 19:47

to nie su dedukcie, ale fakt. ako si sa psovi doteraz venoval ako si cvicil?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Zmena spravania

Poslaťod Margita » Uto 13.03.2018 19:47

:lol: :lol: :lol:
co si myslis?ze jej zrazu preplo?
v tom veku to moze byt puberta,je len nevychovana,nehladaj v tom nic ine,posadnutost diabla ...
ci aku radu ocakavas?
ono sa to stava,ked nechas psa vyrastat ako drevo v lese tak niekedy to jednoducho "praskne"
rozhrabava kvety....preco?nema nic ine na praci a sa nudi
uteka za psami...preco?lebo s tebou je nuda a s nimi je zabava a este vacsia zabava je ked ju nahanas..

cize ju musis naucit co ma robit,privolavanie,najst jej nejake zamestnanie,rezim,pravidla..
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Zmena spravania

Poslaťod wer » Uto 13.03.2018 20:10

nesnaz sa hladat chybu v psovi... chapem, ze sa to tazko cita, ale skor by ta to malo nakopnut popracovat na tom. nikto uceny z neba nepadol a kedze je to tvoj prvy pes, nic ine ti neostava, ako studovat, pripadne zajst na cvicak. a co sa tyka casu - nejde o kvantitu ale kvalitu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zmena spravania

Poslaťod Sacok65 » Uto 13.03.2018 21:41

Dobre. Skusim to inak. Psa mam od jej 2 mesiacov. Od zaciatku sme sa ucili zakladne povely ako sadni,lahni, labka, ku mne atd... Vsetko ovladame viac menej dobre. Kazdy den travime min. Hodinu a pol na prechadzke s loptickou alebo aj drevo v lese. Pustam ju v parku kde su aj ine psy. Ak su to male hrave psy ako ona tak ju necham samozrejme ak su majitelia v pohode tiez. Ak je to vacsi pes a niesom si isty majitelom alebo psom dam ju na voditko popripade necham onuchat. Cize socializaciu mame tiez. Pocas tejto prechadzky v kuse beha psik za loptou a niekedy si dokonca okolo iduce psy ani neregisteuje. Ak sa aj bez voditka s neakym psikom hra vzdy pride na zavolanie. Po prechadzke sa jej venujem taktiez ci uz hra alebo precvicujeme triky alebo sa santime. Tak fakt neviem.
Sacok65
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Zmena spravania

Poslaťod wer » Uto 13.03.2018 21:56

Noo, len ako ovlada tie povely? Doma za pamlsky? Pozna uvolnovaci povel, vie (vies), ze cvik trva, kym ho nezrusis? Cvicis ju aj v rusivych podnetoch (ine psy, vela ludi a pod..)?
A co.haranie?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zmena spravania

Poslaťod Sacok65 » Str 14.03.2018 8:41

No co sa tyka pamlskov tak niesom zastanca toho ze pamlsok vzdy ked vykona povel takze nie. Ovlada ich pomerne dobre niekedy sice az na druhy treti krat ale urobi. Pri povele ako sadni alebo lahni zotrva najviac tak 10 min.a co sa tyka povelov v rusnom prostredi tak tie zvlada ale je zvlastne ze pri niektorych psoch ich proste nevykona lebo psy su dolezitejsie. Ale len u niektorych. Naopak inych psov ani neregistruje a vykona povel bez problemov
Sacok65
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Zmena spravania

Poslaťod wer » Str 14.03.2018 8:53

tak treba upevnovat tie povely aj v tom rusnejsom prostredi pre nu, trvat na ich vykonani. proste dosledne, nedovolit jej urobit chybu (napr istit si ju voditkom, aby si ju nemusel nahanat, ked si sama zrusi povel..).
co sa tyka toho nicenia - vsetko z dosahu, co moze znicit, ohrad. cim menej sa jej toho podari znicit, tym lepsie to vie "vysumiet" z hlavy casom...

a co to haranie?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zmena spravania

Poslaťod kellee » Str 14.03.2018 8:53

povel, ktory nesplni na prvy krat nie je dobry, je nenauceny. Co sa tyka pamlskov, ja osobne pamlsky nosim stale a aj 8 rocnemu psov sem tam davam za dobre splneny povel, ved preco nie?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Zmena spravania

Poslaťod Sacok65 » Str 14.03.2018 9:11

Viete mi poradit ako dosiahnut aby bol povel vykonany vzdy na prvy krat?
Naposledy upravil Sacok65 dňa Str 14.03.2018 19:25, celkovo upravené 1
Sacok65
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik