Switch to full style
Sem píšte vaše rady a nápady.
Odoslať odpoveď

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Uto 17.03.2009 8:57

Asi nie, asi bude lepsie si preto ist do Ciech ak to chcem zisitit... :nwm: :ach:

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Uto 17.03.2009 8:59

Silwuška, zásah do čierneho?... :piskot:

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Uto 17.03.2009 9:05

Offtopic: Do jedneho s mojich alebo do tvojho :heh:

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Uto 17.03.2009 11:14

Offtopic: Esteze nemam cierneho :aaa:

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Uto 17.03.2009 11:24

Offtopic: ja mám :haha:

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Uto 17.03.2009 11:29

Offtopic: tak to si strateny chlope :heh:

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Uto 17.03.2009 13:55

Hanka 1 píše:Nadřazený pes vezme do huby toho, kterého umravňuje, ale neublíží mu. Je to podřizovací gesto. Když lidí jsou schopni - viz třesení za kůži - zneužít proti psovi i to A, nebudu tu detailně popisovat to B, nebo se za chvíli dočtu a uvidím na cvičákách a v parku, jak gesto lidi změnili na způsob trestu a stresování psa. Když A - základní vědomosti a cit pro psa, pak teprve B - ukázka gest, ale až tehdy, až je budou chtít umět správně použít. Asi tak.


myslim, ze neskutocne prehanas. len preto, ze by si nieco napisala na toto forum, by to urcite nezacali vsetci praktizovat. ale ako uz spominali baby u teba je bezne nieco zacat, ale nedokoncit.

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Uto 17.03.2009 14:38

Nepřeháním. Kolik lidí se ptá, jak psa trestat? Chytnou se čehokoli. Mimochodem, stačí se dívat kolem sebe, když je spolu pár dobře socializovaných psů. Gesto uvidíš. Něco nedokončit? Jako nedopsat návod k použití? To si děláš asi psinu, ne? Nemá hlavně cenu tyhle návody psát, protože když se použijí špatně, udělají víc škody než užitku. Popsat se dají základy, stopovačka, reflexní oblouk, ale ne tohle. Protože musíš reagovat v reálném čase na gesta toho psa, musíš je znát, pak ti to může fungovat. Proto návody tohoto typu nepíšu a psát nebudu. Je to na předvedení pro každou konkrétní dvojici. Jestli s tím má někdo problém, je to jeho problém.

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Uto 17.03.2009 14:43

Hanka ale je rozdiel napisat takto to nerobte je to velmi zle, a takto to nerobte, je to zle a ja viem ako to spravit aby to bolo dobre ale nepoviem vam to...citis ten rozdiel? :no:

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Uto 17.03.2009 16:25

ja by som to prirovnala napr. k ostnacu.. je to proste metoda, ktoru treba vysvetlit, naucit, a to sa pisomne bez poznania psa neda.. takze tazko mozete ocakavat, ze Hanka napise "chytim psa 3 cm od usi smerom ku krku za srst, palcom podberiem srst az popod ostatne prsty.. psa nadvihnem silou primeranou jeho hmotnosti.. :nwm: "
ja napr. mozem napisat, ako to pouzivam ja.. ked sa mi pes do niecoho zanucha, alebo zaje, a som pri nom, a nereaguje na mna, netaham ho od toho za obojok, ale ho chytim takto za kozuch.. nevytrepem, netrasiem, proste chytim, pootocim na zadnych nohach o 90 stupnov, a mozeme pokracovat
mozno mam tu vyhodu, ze sa po mne neohana, asi to tiez neberie ako utok na seba, a ked to spravim pri hre (ze uz je tej hry privela), ani si to nevsimne :no:

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Uto 17.03.2009 16:44

Silwuska píše:Hanka ale je rozdiel napisat takto to nerobte je to velmi zle, a takto to nerobte, je to zle a ja viem ako to spravit aby to bolo dobre ale nepoviem vam to...citis ten rozdiel? :no:


Já psala, že vím, jak to udělat, ale nepovím? Jen jsem psala, že to uchopení v té knížce je jiné. A to je. To ostatní je tam odněkud přidané.

Takže - netřepejte v trestu pejskem za kůži na krku ani jinak, pejsek si to vyloží jako ohrožení na životě.

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Str 18.03.2009 8:44

Včera som sledovala velmi divné správanie Foxyny (husky, vek 8-12 mesiacov? útulkáčka). Boli sme sa venčiť s novým parťákom - 3,5 mesačným štendom, taky husky. Huskovia sa pri hre dosť kúšu, na to som som už zvyknutá. Ale včera Foxy okrem klasického chytenia za krk, resp. kožu na krku, začala malým trepať :oo: Malý síce ani nezakňučal, ale ja som po nej zrúkla hneď. A tento chmat sa snažila opakovať ešte niekoľkokrát. Popri tom žiadne vrčanie, vrtela chvostom, že hrám sa. Čo to malo znamenať? :nwm: Nikdy to ešte nespravila, ani s omnoho menšími psami.

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Str 18.03.2009 10:29

Hanka 1 píše:
Silwuska píše:Hanka ale je rozdiel napisat takto to nerobte je to velmi zle, a takto to nerobte, je to zle a ja viem ako to spravit aby to bolo dobre ale nepoviem vam to...citis ten rozdiel? :no:


Já psala, že vím, jak to udělat, ale nepovím? Jen jsem psala, že to uchopení v té knížce je jiné. A to je. To ostatní je tam odněkud přidané.



Prepac pokial si to nenapisala presne takto, ale s tvojich prispevkov to tak vyznelo :smile:

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Str 18.03.2009 14:25

Silwuska

To ze nekdo umi pouzit nejakou metodiku a zmini se ze se za urcitych okolnosti da pouzit neznamena ze je rozumne tu metodiku verejne popisovat, zvlaste pokud ta metodika vyzaduje to aby ji clovek dobre umel. Odstrasujicim pripadem je treba kdysi v televizi zverejnenej alfaroling (metoda ktera se fakt musi hodne umet ale pritom vypada strasne jednoduse) Pak se clovek setkal s "obraceni na zada" v parku kuli kazdy kravine.

konkretne k tomu chyceni psa nestaci vedet kde chytit, je potreba vedet jak, ale hlavne kdy. Tasky je potreba vedet jak se pri tom tvarit a jaky psovi "vysilat" nonverbalni signaly celym telem. Proste jsou to postupy ktery se clovek chvili musi ucit a rozhodne se nedaji popsat pres netovy forum.

Re: Fámy o trasení psov za kožu...

Str 18.03.2009 14:28

Sunny píše:Včera som sledovala velmi divné správanie Foxyny (husky, vek 8-12 mesiacov? útulkáčka). Boli sme sa venčiť s novým parťákom - 3,5 mesačným štendom, taky husky. Huskovia sa pri hre dosť kúšu, na to som som už zvyknutá. Ale včera Foxy okrem klasického chytenia za krk, resp. kožu na krku, začala malým trepať :oo: Malý síce ani nezakňučal, ale ja som po nej zrúkla hneď. A tento chmat sa snažila opakovať ešte niekoľkokrát. Popri tom žiadne vrčanie, vrtela chvostom, že hrám sa. Čo to malo znamenať? :nwm: Nikdy to ešte nespravila, ani s omnoho menšími psami.

Chtel bych to videt, ja jsem zatrepani stenetem videl za svuj zivot jednou a to stene jme pro vazny poraneni utracely.
Odoslať odpoveď