Fámy o trasení psov za kožu...

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Hryzenie

Poslaťod Kača » Uto 19.02.2008 15:32

neviem, ale moju fenku to ešte viac rozdráždi:D ešte viac zbesnie... v krajnom prípade ju vezmem za kožu, a priložím ju kzemi, kým sa neukľudní, potom je v pohode
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Hryzenie

Poslaťod Tatiana » Uto 19.02.2008 19:49

ono to nie je zatrasenie,pokial sucka vystartuje po stenati malokedy ho kusne naozaj,je to skor vyhrazne zavrcanie smerom k previnilcovi a ak ho to neodradi az potom sucka pouzije zuby ale skor postrasi,lebo stena obvykle v tejto faze uz lezi s nozickami dohora,takze ak chcete trestat tak len steniatko jemne pridrzte a vyhrazne zavrcte,malo by to ist po psej reci :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Hryzenie

Poslaťod rea » Uto 19.02.2008 20:23

Neviem menovať zdroje, v ktorých sa to uvádza, ale stačí sledovať psov a všimnúť si, v akej situácii vyrovnaný jedinec použije uchopenie kože na krku v kombinácii so zatrasením, ako sa odporúča v tomto treste. Vyrovnaný jedinec ho použije iba v prípade jasného zámeru likvidácie protivníka. Na upozornenie, alebo stanovenie hranice použije jemné pritlačenie hlavy za papuľu o zem a znehybnenie, poprípade cvaknutie zubami (tak by sa dal pochopiť ten trest, o ktorom písal Raky), ale aj tomu predchádzajú iné výstrahy. Nepozerajte prosím na nesocializovaných psov, ktorí nerozumejú vlastnému jazyku a do svorky nezapadnú, od tých sa neučte. Niekedy pomôže viac sledovať psov v prirodzenom správaní, ako čítať knihy a počúvať "parkové univerzity".
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Hryzenie

Poslaťod Kača » Uto 19.02.2008 20:29

wáw, to bol pekný príspevok;)
Niečo z toho mám, a okrem toho, súhlasím s tým :yes:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Hryzenie

Poslaťod raky » Uto 19.02.2008 20:38

Rea,
až teraz ma napadlo, že u mňa je to až ten posledný pokus, zatiaľ to vždy zabralo, samozrejme s mierou a následným precvičením zopár cvikov, aby sme mohli zas odmeniť pochvalou...
Ale ak nebola iná možnosť a nič nezaberalo a ja by som nič nespravil, tak čo by bolo nabudúce.... :jop:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Hryzenie

Poslaťod rea » Uto 19.02.2008 20:44

Raky ak to použiješ správne, nemusíš sa toho báť, je to pre psa zrozumiteľné a pritom nijak extra tvrdé. Lepšie, ako nekonečné trhanie vodítkom...
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Fámy o trasení psov za kožu...

Poslaťod ivanN » Pon 07.07.2008 6:43

Ahojte, súhlasim s julietou, my sme tiež maleho vytahali za kožu na krku ked nieco zle urobil a fungovalo to ako nič ine..pre neho je to prirodzene, matka štence takto tiež tresta alebo ked ich prenáša tak ich ma v papuli a drži ich za kožu.

Inak chcem sa vas opýtať...stretli ste sa stým, ze by mal vas pes svalovicu? v sobotu sme boli na dlhšej vychadzke a maly si poriadne zabehal a vyskákal sa. Na druhy deň rano ešte behal v pohode, ale poobede chodil tak zvlastne na zadne nohy, bol taky dreveny a miestami sa mi zdalo ako keby sa mu podlamovali zadne nohy. Na vodítku, ked sa začal tahat za druhym psom, vobec mu to nešlo, zadnych nohach akokeby nemal silu. Dufam sme to snim nejako neprehnali. No a podla mojho nazoru je to svalovica asi.
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: Staffordshirký bulteriér

Poslaťod Amaguk » Pon 07.07.2008 8:18

matka štence takto tiež tresta alebo ked ich prenáša tak ich ma v papuli a drži ich za kožu.


hm, neviem o tom, zeby suka trestala svoje stence trepanim za kozu, trepanie ze kozu je naznak zabijania malej koristi...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Staffordshirký bulteriér

Poslaťod ivanN » Pon 07.07.2008 8:58

hned si mi to objasnila :pac: nemyslel som ze snimi šklbe preboha! Nevymyslel som to ja, pisali to mnohý chovatelia vo svojich knihách. Hovorili o tom, ze ked psa hrešiť, tak nikdy nie biť ho rukuo alebo niečim inym ale vytahat ho za kožu na krku.
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: Staffordshirký bulteriér

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 07.07.2008 9:03

Čo ti je na tom nejasné. Matka tak prenáša štence, to je pravda, ale skús si vspomenúť, či si niekedy na vlastné oči videl, ako s nimi trasie. Skôr použije stisknutie temena hlavy, alebo čumáka, alebo šteňa pritlačí k zemi.
Neviem, ale ak tvoj pes, alebbo iný pes, ktorého si videl, keď ulovil myšku, zajaca, alebo niečo podobné, tak práve to chytil za kožu na krku a zatrepal s tým. Zlomil tomu väzy. Psi to robia aj s hračkami, alebo aportami. Je to vrodené správanie sa, ale nie ako trest.
Takto psi naozaj zabíjajú.
Takýto spôsob trestania je mýtus, rovnako ako povalenie psa. Na psa to je "účinné", ale z toho dôvodu, že je prekvapený, prečo si na ňom trénuješ killovanie myší. Je jedno, či to nazveš trepanie psom, alebo ťahanie za kožu, výsledok a princíp je ten istý. Pes zatrepe, lebo to vie urobiť rýchlejšie, ako ty, ktorý "len" vyťaháš za kožu. Ale princíp je rovnaký.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Staffordshirký bulteriér

Poslaťod Amaguk » Pon 07.07.2008 9:42

ivanN píše:hned si mi to objasnila :pac: nemyslel som ze snimi šklbe preboha! Nevymyslel som to ja, pisali to mnohý chovatelia vo svojich knihách. Hovorili o tom, ze ked psa hrešiť, tak nikdy nie biť ho rukuo alebo niečim inym ale vytahat ho za kožu na krku.


a videl si to uz v reali robit suku svojim stencom? (mozno hej, len sa pytam, ze odkial cerpas informacie...)
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Staffordshirký bulteriér

Poslaťod ivanN » Pon 07.07.2008 10:08

Bože neriešte to, mate pravdu :smile: ten moj prispevok mozno vyznel trochu inak ako som ho myslel. Mna len zaujima, ta svalovica čo som spimínal....či je to fakt možne, alebo to može byť z niečoho ineho. toť vše :smile:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: Staffordshirký bulteriér

Poslaťod Amaguk » Pon 07.07.2008 10:20

riesime to, lebo aspon mne to pride ako dost rozsireny chovatelsky mytus, ktory sa neustale recykluje a hlavne , ktory moze u mnohych psov narobit viac skody ako osohu...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Staffordshirký bulteriér

Poslaťod julieta » Pon 07.07.2008 11:24

odporucam precitat Svet psu 07/2008... tam je o potriasani za kozu a stisnutie nufaka popisane trosku viac.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Staffordshirký bulteriér

Poslaťod julieta » Pon 07.07.2008 11:28

Amaguk, kazdopadne, ja som tak svojho psa vychovavala, a pomohlo mi to. A je to uplne normalny pes, vyrovnany, stastny. tak myslim ze nie je dovod na riesenie tychto veci. pretoze je normalne ze kazdy ma na to iny nazor a zbytocne vyvolavat hadku myslim nie je nutne


momentlane ani ja nemam casopis pri sebe takze ti to neviem presne tlmocit. ale hned ako pridem domov tak si dam tu namahhu a napisem to sem. ja som este neodchovala ani jeden vrh tak som to estenevidela u mojej sucky robit ale raz som videla jedno video, kde labradorka takto usmernovala svoje steniatka.


a pokial si dobre pamatam tak v tom clanku bolo to chytanie za cumak horsia varianta pri vychove ako to tahanie za kozu...

a este jedna uprava...
to trasenie stenata za kozu na tom videu nevyzeralo ako ked chce pes zabit korist zlomenim vazov... zo strany na stranu. bolo to ovela ovela jemnejsie.....a povedala by som ze aj inym stylom ako trasenie hlavou zo strany na stranu... ale bolo to uz davno co som to videla...
Naposledy upravil julieta dňa Pon 07.07.2008 11:35, celkovo upravené 1
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik