Viacero problémov so psami.

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Viacero problémov so psami.

Poslaťod Jenkings » Sob 04.02.2017 20:30

Zdravím, potreboval by som poradiť od niekoho skúsenejšieho.
Mám pár problémov s mojimi dvoma psami- Aljašský malamut(pes 6mes.) a Nemecký ovčiak(fena 6,5mes.)
Môj brat si ich zaobstaral keď som ja nebol doma a vôbec sa im nevenoval. Ja som bol 3 mesiace mimo.. A kedže sa o nich on nestará tak to ostáva len na mne.
Nemecký ovčiak obťažuje skákaním, do koterca ho musím vláčiť, nepočúva na privolanie a posledná vec ktorá mi najviac vadí- Zoberiem ich na prechádzku spolu, všetko v pohode až pokiaľ ich nedám na vodítka potom sa fena začne správať agresívne na psa. Dnes sa to stalo snažil som sa ju odťiahnuť a uhryzla ma do nosa. Vykričal som ju a v afekte raz udrel..
Vážne nechcem aby sa takto správali. ak by niekto vedel poradiť tak budem veľmi rád. :jop:
Jenkings
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Viacero problémov so psami.

Poslaťod Margita » Sob 04.02.2017 21:16

tak dve stenata,nevychovane...
a co potrebujes poradit?
najlepsie bude,ak budes chodit s kazdym zvlast a cvicit ich ,venovat sa kazdemu zvlast
inak preco si zadovazil dva rovnako stare psy a este k tomu psa a suku?to len bude,ked sa ti to bude nakryvat...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Viacero problémov so psami.

Poslaťod elfinka » Sob 04.02.2017 21:32

Dve rovnako stare stenata, velmi zly napad... to je zahul aj pre niekoho co vie co ma robit.
Este k tomu aktivne plemena.
S NO treba hlavne cvicit, zamestnaj jej hlavicku, chodte na cvicak, len tak na dvore sa povalovat neni pre NO. Je velmi pravdepodobne, ze vsetky problemy s nou, aj to skakanie do psa aj to skakanie po vas je proste tym, ze nema dostatok pracovneho vyzitia a tak energiu ventiluje tak jak ju napadne.
A ze neposlucha na privolanie? Tak ho asi nema naucene, treba na tom zamakat. Temu k tomu mas tu: viewtopic.php?f=87&t=119 prijemne citanie.

A samozrejme, venovat sa treba aj kazdemu zvlast, bravat ich na prechadzky aj oddelene. Inak sa nenaucia vnimat teba ale budu len zohrana dvojka ktora na ludi bude zvysoka kaslat.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Viacero problémov so psami.

Poslaťod wer » Sob 04.02.2017 21:44

Ouc. Mam chut poradit, ze jednemu najst druhy domov :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Viacero problémov so psami.

Poslaťod Lindchen » Sob 04.02.2017 21:45

Tak to padlo na wer :lol: . Ale asi najlepšia cesta (?).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Viacero problémov so psami.

Poslaťod Margita » Sob 04.02.2017 21:48

a najlepsie ak to bude ten malamut :angel:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Viacero problémov so psami.

Poslaťod Lindchen » Sob 04.02.2017 21:52

Bod za to, že to chceš riešiť a nejdeš ľahšou cestou.
Máš mladého severana a mladého ovčiaka, toto nemôže dopadnúť dobre. Psy budú silnejší, ťažší. Ak toto nedáš dokopy do pár týždňov, tak bude ďaleko horšie. Je to dostatočne naložené aj pre skúseného cvičiteľa, ktorý má čas prakticky len na psov. Fakt nechcem odrádzať, ale poviem to sprosto, 6 mes. severanovi nájdeš domov ešte dobre, čím staršie a nevychovanejšie psy, tým viac problémov a aj ťažšie umiestnenie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Viacero problémov so psami.

Poslaťod elfinka » Sob 04.02.2017 21:53

Margita píše:a najlepsie ak to bude ten malamut

To zalezi, ci chce so psom skor vela cvicit, alebo skor vela behat po lesoch a okoli.
Ale veru - a to cim skor, stena najde domov lahsie nez pokazeny dospelak.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Viacero problémov so psami.

Poslaťod Margita » Sob 04.02.2017 21:54

a ovciak ti aspon na nieco bude,ale co s malamutom?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Viacero problémov so psami.

Poslaťod Lindchen » Sob 04.02.2017 21:59

Takto, niežeby nemec bol nejaká handra, čo si môže vziať hocikto, ale severan je ozaj lepší pre ľudí, čo ho cielene chcú a vedia cca, do čoho idú. Ale tak je to len taký predpoklad z toho mála, čo bolo napísané.

Možno teda otázka na Jenkingsa, akým aktivitám by sa rád venoval, lebo sa totiž bude musieť venovať. A venovať sa dvom tak rozdielnym psom, neviem no.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Viacero problémov so psami.

Poslaťod Jenkings » Sob 04.02.2017 22:27

Tak ja som tých psov ani v pláne nemal.. Nemám žiadne plány do budúcna zatiaľ..
Jenkings
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Viacero problémov so psami.

Poslaťod Lindchen » Sob 04.02.2017 22:32

Ak nemáš žiadny plán, tak to bude dosť ťažké. Nemyslela som, že teraz tu más vymenovať psie športy a ktorý deň budeš kam chodiť. Ale máš (nechcene) dve veľmi aktívne plemená...

So severanom bude treba hlavne robiť fyzickú aktivitu a zvládnuť aspoň akú-takú základnú poslušnosť, to je samo o sebe pomerne náročné. Ovčiak bude potrebovať aj pohyb, aj mentálne zamestnanie, t.j. niečo cvičiť, nejakú súvislejšiu, "zmysluplnú" prácu. Každý ovčiačkár povie, že ideálne všestrannú prácu, lebo je to univerzálny pes. Alebo teda aspoň dačo. Mať tieto psy "len tak" s obmedzený časom (predpokladám) pracujúceho človeka je čistá samovražda.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Viacero problémov so psami.

Poslaťod Jenkings » Sob 04.02.2017 22:55

Ja mám času dosť, školu mám zariadenú cez domov.. S výcvikom a tak nie je problém ale chcel by som ich niekedy zobrať spolu ale mám obavy toho že ta fenka bude stále agresívna..
Jenkings
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Viacero problémov so psami.

Poslaťod Lindchen » Sob 04.02.2017 22:56

Odkiaľ si? Možno by bolo, aspoň na začiatok, angažovať cvičiteľa, ktorí ukáže čo a ako - hlavne, čo sa týka tej reaktivity suky.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Viacero problémov so psami.

Poslaťod Jenkings » Sob 04.02.2017 22:59

Vranov n.T
Jenkings
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov