Prilis zaujaty psami

Sem píšte vaše rady a nápady.

Prilis zaujaty psami

Poslaťod Kalach » Str 18.02.2009 21:10

Asi bude teraz trochu odveci čo napíšem ale no...idem nato :) : Takisto mám doma JRT má 4 mesiace a na svoj vek je (nechcem to zakrýknuť) velmi poslušný. Aportuje, vie počkať,prísť,sadnúť,lahnúť - samozrejme nie všetko na 100 % . Jediný problém čo sním mám je, že ked vydí iného psíka tak má svoj vlastný svet a nič iné okolo ako ten psík ho nezaujíma a vždy chce ísť k nemu aspoň "preskúmať" čo je zač. Odo mna neuteká aj ked nie pustený ale akonáhle vidí psa, možem robiť všetličo preto aby som ho upútal a NIČ. Bojím sa že raz ujde k dákemu väčšiemu psovi ktorému sa nebude páčit a tým mojím bude amen. Snažím sa ho to odnaučit tak že ked sa blížime k inému psovi a je na vodítku, tak ako náhle o zbadá začnem robit všetko preto aby sa otočil ku mne a prišiel ( dávam mu hračku, piškótku, volám nanho a pod) ale zatial som v tom nie velmi úspešný. :nwm: Mohli by ste mi poradit prosím, čo by som mohol ešte tak vyskúšať?? Nechem aby to robil stále a čím skorej sa mi to podarí zmeniť tým lepšie, teda rád by som to zmenil aspoň do takej miery, aby som ho v tej situácii vedel upútať a mal istotu že ked uvídí iného psíka sa až tak "nezjaší" Dakujem :smile:
Kalach
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Čo robiť ak je váš pes psychopat?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 19.02.2009 10:30

Snažím sa ho to odnaučit tak že ked sa blížime k inému psovi a je na vodítku, tak ako náhle o zbadá začnem robit všetko preto aby sa otočil ku mne a prišiel ( dávam mu hračku, piškótku, volám nanho a pod)


Jo, trošku to sem nepatrí. Myslím, že tvoj problém je tu asi vo viacerých témach.
Ale k tomu citovanému. Nič mu nedávaj, aj tak ti na to kašle a akurát sa časom u neho zhodíš, lebo sa mu vtirkáš.
Aj môj pes chcel riešiť každého psa, čo videl, bars aj spol kilometra. Osledčila sa mi chôdza pri nohe a privolanie.
Nauč ho chôdzu pri nohe a potom ju aplikuj postupne do rušivejších podnetov. A ak ty usúdiš, že druhý pes je pre neho ok, tak mu daj volno, nech sa ide hrať. Ale naozaj to, že sa rozbehne za jaždým psom je nebezpečné, psi sú všeliaký a kludne ti napadnú aj šteňa.
To isté platí pre privolanie. Častokrát v takých prípadoch používam práve privolanie a potom chôdzu pri nohe.

Ale, nezabúdaj, že zatial je to ešte len velmi velmi hravé dieťa, takže nečakaj, že ti po týždni bude chodiť u nohy a poslúchať. Začni budovať základy. Ďalšie na čo musíš prihliadať, je jeho temperament. Chôdza pri nohe je pre psíka, ktorý najradšej behá jak duracelka velmi náročná vec.
Myslím, že táto téma by ťa mohla zaujímať, je to o tom, čo všetko by malo, nemalo a takďalej šteňa vedieť a aké sú jeho možnosti
viewtopic.php?f=9&t=3635
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852


Späť na Výchova a výcvik