Výcvik doma

Sem píšte vaše rady a nápady.

Výcvik doma

Poslaťod roxy » Štv 19.06.2008 23:45

Ahojte psíčkari :ahoj: !!Akurát som dočítala jednu knižku a v nej bolo písané , že je dobré (oko iste všetci viete) psíka neustále niečim zamestnávať aby sa nenudil a nevyšiel z formy ...no a tam písali, že je dobré aby sme učili hafkáča , aby nám pomáhal v domácnosti , a tak by som sa vás chcela spýtať ,, že či náaahodou neviete o neajkých takýchto cvikou a či by ste boli takí milí a prezradili nám postup ako ich naučiť našich bafkov.Ďakujeeeem :ahoj:
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba.

Kdo nikdy nemal psa, ten nevie čo to znamená milovať a byť milovný.
roxy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 137
Bydlisko: Šaľa

Re: Výcvik doma

Poslaťod lucik » Pia 20.06.2008 6:43

no my, co mame doma prinasacov (retrievre) ich zneuzivame hocikedy, ze Van? Vanda napriklad pri vyberani spinaveho pradla ked ho dava do pracky - Ron vybera a prinesie, Van plni pracku.
u nas funguje prines/podaj na takmer hocico, co ukazem, pripadne nieco pozna uz aj pod nazvom (lopticku, obojok, flasku). doma sa takisto hravame tak, ze jej schovam lopticku alebo piskotu a ona hlada. ked chodime rano pre noviny, Gipsy dovtedy do mna strka, kym jej aspon cast novin nedam nosit, rada machruje. Rikina biglica zazina svetlo.. Proste vymysliet si mozes hocico, podla toho, co tvoj psik vie a vies tu cinnost vyuzit na nejaku "pomoc".
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Výcvik doma

Poslaťod Fraga » Pia 20.06.2008 7:21

:heh: :heh: :heh: ano včera som čakala na zásielku z UPS a Lesan pomáhal držať guču tisícok :heh: Mi bolo lúto, že som ho neodfotila :ua: :lol:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Výcvik doma

Poslaťod zeane » Pia 20.06.2008 11:06

Bo vie vyzuť ponožky ( :angel: umývanie nôh radšej scenzurujem :piskot: ) - len s tým nosením do prania je to zatiaľ horšie... Ale pracujeme na tom :no:

Nech nepridávam ďalší príspevok:
zabudla som dodať, že ponožky neničí (semo tamo nejakú schová), len vyzúva, vytrasie a odnesie... :aaa:
Naposledy upravil zeane dňa Pia 20.06.2008 11:51, celkovo upravené 1
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Výcvik doma

Poslaťod Amaguk » Pia 20.06.2008 11:09

U nas pomahanie v domacnosti spociva najma vo vylizovani hrncov :hi:

ale aj tak najcastejsi domaci vycvik je u nas o "povele" uhni, ako sa mi stale stavia do cesty - hlavne v kuchyni, lebo ved tam su same zaujimavosti :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Výcvik doma

Poslaťod Rika » Pia 20.06.2008 11:17

Nj, ako uz spominala Lucka, moja vie zapnut a vypnut lampicku. Okrem toho je to nas separator plastovych flias :lol: , taktiez take veci, co vlastne nie su ako pomahanie v domacnosti ale skôr pre jej pohodlie je, ze ked chce ist na sedacku, donesie si svou deku a vylozi ju hore (my jej ju uz prestrieme).

Hihi, Zeane, s tým umývaním nôh (a nie len to) to veľmi dobre poznám :heh:

Inak mne tiež vie vyzliecť mikinu, sveter, len jej to moc nedovolujem, aby mi to nahodou neroztrhala ked taha :ha: . Inak tiez stale prinec hento, prines tamto... taky poslicek nas. Este aj zo zahrady donesie dnu :smile: .
Aj dvere si vie otvarat, len zatvarat ich nevie :pac: a nikomu sa nechce naucit ju to.

A napr. cvicime aj poslusnost z postele na dialku. Teraz ked som chora, aspon toto, ked nic ine nemozem.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Výcvik doma

Poslaťod max » Pia 20.06.2008 11:20

U nas je to tiez ako spominala Lucik prinasanie roznych predmetov a tiez zdvihanie drobnych veci zo zeme ako napr. pero, mince (k tomuto sa da pridat aj rozoznavanie predmetov-lopticka, palicka, kosticka). Tiez schovavanie veci a nasledne hladanie. Potom taku recesisticku hru mame lavinu kedy sa schovame pod paplon a maxino nas musi zachranit :heh: Ked podavame sportku tak maxino losuje cisla :smile:
No a este mame take mini strazenie resp. skusanie jeho odolnosti voci jedlu. To vzdy nechame nejake jedlo na postely a ideme na chvilu prec. Maxino si nikdy nezoberie bez dovolenia a to je fajn, mozeme sa na neho spolahnut.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Výcvik doma

Poslaťod lucik » Pia 20.06.2008 12:55

kamoskina labradorka zbiera po dvore vajicka a nosi ich.. rozbilo sa jej zatial len jedno a aj to bolo pokazene - potom jej vyplachovali hubu, lebo ze to bol smrad neskutocny :lol: :ha:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Výcvik doma

Poslaťod lagunasa » Uto 05.01.2010 12:03

sestrin krizenec jazvecika Ben je tiez takto cviceny. prines hento, prines tamto. len troska nevyhoda je ze ona ho uci take srandy ze sa to potom obrati voci nam. napriklad, naucila ho otvarat smetny kos... a teraz v nestrazenej chvily ked nikto neni doma tak si kos otvori a vyhryza alebo este lepsie vysype cely kos na dlazku... a vyjeda odtial zvysky ( je to taky mlsoun jeden ). teraz ho uci povel "Vytiahnu suflik". zase jeden "uzitocny" povel. bude sa hrabat v suflikoch :pac: . tiez vie otvorit dvere ale potrebuje na to podporu stolicky :heh: kedze je malinky na klucku.
my teraz s priatelom v nasom byte sme si zaobstarali westika. teraz je este stena a tieto poveli ho budeme ucit neskor ale uz jeden povel mam vymysleny. kedze mame jedno zapinanie svetla tesne nad zemou tak ho naucim zaznut svetlo :jop: . a teda vyzliekanie kadecoho tiez ovlada, hlavne biele ponozky.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Výcvik doma

Poslaťod meraja » Uto 05.01.2010 17:49

Ja doma skúšam aj rôzne pachové práce.
Dám napr. 5 pohárikov a pod jeden schovám pamlsok alebo hračku tak aby to pes nevidel a potom zavelím hľadaj,keď zistí kde pamlsok je,lahne si (označí ho)a potom mu spod pohára dám pamlsok a pochvala.Ale niekde v miestnosti chovám pamlsky a on hľadá.Alebo len také jednoduché nebehavé triky skúšame.Bublinky sadni lahni labku úklon...Alebo nastavám poháriky za sebou a učíme slalom.Alebo potom mu napchám do hračky pamlsky a on ich doluje.Ale keď prídete z vonku by som ho nechala odpočinúť,podrichmať a keď sa zobudí mu to dám alebo pred spaním večer ho to vyčerpá a spí ako dudek.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Výcvik doma

Poslaťod AlicaGGG » Uto 05.01.2010 19:13

ja moju teraz ucim donasku mobilu :no:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Výcvik doma

Poslaťod kikula22 » Uto 05.01.2010 20:42

Aj ja som Buba naučila prinášať všeličo ale ked nemám žiadnu mlsku tak na mna kuká ako puk že čo to ja už len od neho môžem chcieť. A ked už idem po piškotku tak sa mu hned osvieži pamäť :lol: Debilko malinký zase ma raz v niečom prekabátil..
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Výcvik doma

Poslaťod krista » Str 06.01.2010 23:34

Offtopic: náš sused,čo má šarpika,naučil psa na povel "krstný otec" olízať ruku...... :smoke: len škoda že iné neovláda a pritom sa mi zdá byť celkom chápavý pes .....
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866


Späť na Výchova a výcvik