Výchova psa

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: pomoc s výchovou jacka russela

Poslaťod jolisse » Štv 18.02.2010 10:06

Melissa no naša je taká istá až na to ze ked pride navsteva neberie im nic len ich pocvrka:D vsetci dufame ze uz ju to prejde... Dnes dostala novu hracku neviem kolko vydrzi...tak uz sa vytesuje :yes:
Co sa tyka hryzenia aj pred nedavnom ma pohryzla...Niecoho sa bala ja som ju hladkala a uz to aj bolo chnap do prsta... :plac: v ramci hry si nejak nedovoluje iked sem tam sa jej zdari:D Posluchanie?... mna nie:D len priatela:D dnes dotrhala vonku voditko. A neskor som ju nemohla chytit.. :ach: no nakoniec som jej usla ja:D a stretli sme sa pri vchode.. :lol:
hadam ma uz zacne posluchat. Mimochodom s tou izbou som to skusala uz aj ja ..a musime malovat prehryzla sa az do panelu:D hehe sisnute psiky tieto Rassle ale aj tak by som nemenila.
jolisse
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: pomoc s výchovou jacka russela

Poslaťod nafo » Pia 19.02.2010 16:01

co je horsie, robi to aj ked dojde nejaka navsteva, berie jej topanky a uteka s nou po byte :pac: vzdy sa na tom smejem, lebo je az taky stastny, ze robi nieco zle (vie, ze to nemoze), ked ho privolam alebo dam nejaky povel, ignoruje, tak ho teda nalakam na piskotu, miesto, ostan, zoberiem topanku a odmenim ho. neviem, ci si to nezacal teraz spajat s tym, ze ked nieco zoberie, dostane odmenu, ale vzdy je odmeneny az za konkretny povel.


Tak toto mozem potrdit. Nas parson jrt tiez zistil, ze ked urobi zle, tak dostane napravny povel a odmenu. Potom robil zle len preto aby nieco dostal. Takze odmeny - opacny efekt !!! Nehovorim, ze nedavat to nie, lebo pre jrt a pjrt to je obrovska motivacia a bez toho to nejde. Ale davat pozor, ci nezacne naschval robit zle, aby dostal povel ( sadni, prestan, zostan...) a bol nasledne odmeneny.
A pridavam sa k nazorom, co sa tu pisu. Urcite nie tvrdo na toto plemeno! Zbytocne ho to rozzuri a rozsusi. A uz vobec nie na tohto psika, ktory je aj tak dost rozruseny. Ja ked som mojho parsona velmi hresila a chcela som mu dat po zadku alebo novinami ( viem ze to nie su idealne metody, ale vyskusala som to, lebo tiez som si isty cas nevedela rady ) tak to celu situaciu vzdy len zhorsilo. Myslel si, ze to bude nejaka super hra a musi so mnou bojovat. Ako trest alebo zakaz sa mi osvedcilo hlavne razne NESMIES alebo NIE. Potom dat nejaky povel a odmenu ale nie vzdy. A treba to takto stale trpezlivo opakovat. Ale neznamena to, ze bude posluchat a ze nebude robit zle. Je to proste take plemeno. Ale da sa nad nim ziskat ako tak kontrola. Podla mna hlavnym motivom "robenia zle" je u nich NUDA. Ked nie je co, skusim si najst nejaku zabavku, hadam si ma niekto vsimne.
A este tu niekto pisal o loptickach. Nas parson by pre lopticku urobil vsetko. Miluje ich. Je to pre neho aj odmena aj hra vsetko. Aportovanie velmi odporucam, presne ako ste pisali. Jrt a pjrt su pracovne psy a potrebuju nejaku ulohu, nieco robit. Aport je ta uloha co ich zamestna aj psychicky aj fyzicky. Velmi to pomaha, je to pre toho psa naplnenie. odporucam skusit to.
nafo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: pomoc s výchovou jacka russela

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 19.03.2010 4:15

Brázdim tú tými príspevkami a že nazriem do tejto, keďže máme doma 17. mesačnú parsonku. NO teda totálne ma to dostalo. My sme s ňom mali veľké problémy, ale to len preto, že sme nevedeli ako na to. V 8. mesiacoch, keď už s ňou šlahala puberta ako bláznivá sme začali robiť agility a stretávať sa so psami a hl. ľuďmi, čo majú psov. Dostali sme kopec dobrých a aj nie moc dobrých rád. Odvtedy je to ozaj super. Tá teriérovská povaha tam ostala, ale je oveľa viac poslušná, aj keď tie jej dni vždy raz za čas prídu (vtedy je len dobré to včas odhaliť). Veci, čo ste tu popisovali to kúsanie, cikanie, vrčanie, keď žerie, tak s tým som sa nikdy nestretla. Dokonca ani trhanie, šklbanie a pod. To sme zakázali hneď. Boli chvíle, keď bolo veľmi dobre vidieť, že počúva priateľa, nastriedačku počúva mňa. NO naj. je rozhodnúť sa kto bude pre psa pánom. Podľa mňa aj to psov dosť metie, koho majú vlastne počúvať a či všetkých? Teraz som to ja, priateľ sa už nejak do toho moc nezapája. Ja som mala s Nelly tiež kopec problém, tu mi poradili vždy veľmi dobre, ale naj. je stretnúť sa s niekym kto má nekonfliktného, naj. už poslušného psa a snažiť sa to riešiť s tým človek, aj keď to zrovna nie je cvičiteľ a pod. Predsa len nejak to musel docieliť. A samo nájsť takého, ktorý to nedocielil bitkou bo trestami.
Zabudla som teraz prezývku, ale ako sa snažíte Beyby unaviť, zabaviť, rozveseliť, zamestnať, zaujať? Pamlsky do toho samozrejme nerátam. Ja o psoch moc neviem, no veľmi rýchlo som prišla na to, že ak teriéra nezabavíš, tak sa ti :kak: na hlavu, s prepáčením. Už to tu bolo niekde písané, ten pes sa nudí, nič ho nezaujíma aspoň podľa môjho. Radšej robí zlobu ako by sa mal zahrať, preťahovať, blázniť. Mám osobne pocit, že ten pes je nezamestnaný, nie len fyzicky, ale ja psychicky. Pre tento druh psov výcvik poslušnosti a pod. nie je, to som zistila na vl. koži. Dnes je ozaj toľko spôsobov ako psa zabaviť.
A to kúsanie, tak to ozaj nechápem. A ešte cerenie zubov a vrčanie? Neviem koľko psíčkarov má s tým skúsenosti, ale ja len dúfam, že sa nám to nestane, lebo ozaj nev. ako by som reagovala. Ja síce Nelly môžem ísť do jedla, brať jej kosť, pamlsok, nekusne. Ani neviem k čomu by som to priradila, prečo to pes robí. Ozaj zvláštne, ak by mal na to niekto odpoveď, tak mi to ozaj dosť zaujímalo. Neviem si to vysvetliť. :nwm:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

pomoc pri vychove

Poslaťod sammara » Uto 23.03.2010 17:39

dobry den rada by som poznala Vas nazor, mam 8-mesacneho NO ktoremu sa pravidelne venujem a byva u nas v byte ma aj svoju izbu a sme spolu skoro stale. doma je to skvely psik ako steniatko toho znicil minimum :-) lenze mam problem s jeho spravanim, on je velmi tvrdohlavy a nie vzdy sa mu chce pocuvat aj ked povely pozna ale pocuvne len ak ma naladu, ked sme vonku, neda sa ovladat hrozne steka a zuri ked vidi ine psy pokial by som ho nepustila inak by sa s nimi hral, neublizil by, dalej mu vadia auta, bicykle a male deti do toho vsetkeho steka stavia sa na zadne a zuri, keby som nemala ohlavku halti neudrzala by som ho. odmala ho ucim na chodzu vedla nohy ale tohto psika to nie a nie naucit preto mam ohlavku. doma sa nevie naucit hygiene aj ked pravidelne papa a chodi von, a vie ze to nesmie robit a co je najhorsie svoje vykaly si zje :-(((((( po upozorneni pri prichyteni s tym na chvilu prestal ale robi to zas hlavne ked niesom doma. a este ked pride navsteva je hrozne otravny musim ho zavriet do izby lebo na ludi skace ked na neho skriknem tak prestane ale potom zas.. ak mate s tymito zlozvykmi nejake skusenosti a rady na ich odstranenie prosim dajte nejake tipy. p.s. chcela som s nim chodit aj na cvicak ale ho u nas uz zrusili :-(
sammara
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: pomoc pri vychove

Poslaťod Kikz » Uto 23.03.2010 17:47

Vsetky problemy ktore si tu vymenovala uz su v sekcii vychovy a vycviku spomenute, skus popozerat konkretnejsie tam, je tam vela vybornych rad :no:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: pomoc pri vychove

Poslaťod Hanka 1 » Uto 23.03.2010 21:02

Má to společný jmenovatel. Pejsek má aktivitu na své straně a ty řešíš následky jeho chování. Vsadím se, že křikem a zákazovými povely. To je na houby. Zkus převzít iniciativu a ty mu říkej, co má dělat, a trvej na tom. Bez křiku a zákazů. Tím padáš a on si z tebe nic nedělá - vždyť přeci ani nemusí.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik