problematicka fenka

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: problematicka fenka

Poslaťod Silwuska » Str 11.06.2008 7:57

Prepac rybicka :lol: ja na pocty nemam chlavu :pac: chudaatko...to ju asi aj tyral hajzel, co?? ked sa tak bala :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: problematicka fenka

Poslaťod rybicka » Str 11.06.2008 8:49

Silwuska neviem, co sa tam dialo, fenocka kratko na to zomrela(asi chcela mat uz pokoj na dusi), lebo bola nakryta pri kazdom harani, kedze bola vo vinohradoch len na retazi. A majitel bol ozran, ktory tam chodil chlastat, takze co mu stalo v ceste, letelo prec...keby som to o nich vedela skor, uz by mali ochranarov a policajtov na krku, lebo ked im vadili steniatka, mali dat fenku vykastrovat, alebo ked uz, tak sa zbavovat steniatok ako malickych a nie nechat vyrast do puberty a potom ohlasovat: "nechce niekto psov? inak ich budem musiet dat zastrelit"...toto je spravanie? Len sam boh a uz aj majitel aj fenka neboztici, co sa tam dialo(majitel sa uchlastal), ale podla vsetkeho sa tam hodne kricalo, hadzalo vselicim a kopalo....aj ked neboli ani jedna zo sestier doranane viditelne, ale na kratkej ciernej srsti vela modrin nevidis(za to psychiku ano)...no a teraz je z nej diablik, ktory by od radosti kazdemu aj na hlavu skocil :lol:
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: problematicka fenka

Poslaťod Sana » Sob 21.06.2008 10:48

sunny, ja som prisla k mojej ked mala asi 2-3 mesiace, presla toho dost- bala sa, pocuravala sa, neposluchala, a tvrdohlava bola (je doteraz) , nastastie mam povahu velmi citlivu tak pre mna nebol problme dat jej maximum lasky ale fakt vela ta tvoja potrebuje v prvom rade to, aby mala k tebe doveru, potom som jej zvysovala sebavedomie- davala som jeje nejake fyzicke-sportove mety kt som zvysovala a chvalaila vkuse, bola stastna zo seba aj z toho ze vykonala moje rozkazy, vdaka laske, pocuravanie prestalo tak po 2-3 mesiacoch- bola to radost-ale aj submisivita a strach z nas vsetkych....musis byt trpezlivy, ona ti tu namahu oplati. ta moja mi robi velku radost, velmi nas lubi a je velmi oddana. ta sucka ti to nezabudne. Len zatat zuby, moze to ist pomaly.
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: problematicka fenka

Poslaťod Sana » Sob 21.06.2008 10:48

23martinko23 , ja som prisla k mojej ked mala asi 2-3 mesiace, presla toho dost- bala sa, pocuravala sa, neposluchala, a tvrdohlava bola (je doteraz) , nastastie mam povahu velmi citlivu tak pre mna nebol problme dat jej maximum lasky ale fakt vela ta tvoja potrebuje v prvom rade to, aby mala k tebe doveru, potom som jej zvysovala sebavedomie- davala som jeje nejake fyzicke-sportove mety kt som zvysovala a chvalaila vkuse, bola stastna zo seba aj z toho ze vykonala moje rozkazy, vdaka laske, pocuravanie prestalo tak po 2-3 mesiacoch- bola to radost-ale aj submisivita a strach z nas vsetkych....musis byt trpezlivy, ona ti tu namahu oplati. ta moja mi robi velku radost, velmi nas lubi a je velmi oddana. ta sucka ti to nezabudne. Len zatat zuby, moze to ist pomaly.
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: problematicka fenka

Poslaťod BinLadin » Ned 22.06.2008 9:42

23martinko23 píše:Ahojte :jupi: , Našiel som fenku - kríženca, podľa veta je mladá. Potreboval by som poradiť pri výchove. Nieje to môj prvý pes ale pri tejto som v koncoch. Je to tvrdohlavé ako mulica. Je to pravdepodobne kríženec polovného plemena s niečim...
Vyžiera :kak: a čokolvek čo nájde, rozkúsava veci, pri prejave radosti sa počúra( pri mojom príchode domov) ale pri tom kedykoľvek si ju zavolám tak sa bojí prísť a blíži sa ku mne od chrbta. Netuším čo s ňou bolo predtým, ale keď som ju našiel bola špinavá, doráňaná (chrasty na krku, hlave). Poradí mi prosím niekto ako na ňu? Fyzické tresty by som nerád, ale zvýšený hlas nepomáha. :sos: :bum:

Podle popisu jde pravdepodobne o nevyrovnanou povahu,vs epatrne zhorsilo velmi nevhodne chovani predchozich majitelu vuci teto cubine.Co se delo se muzu jen dohadovat i kdyz dost presne ,ale na presnejdsi popis a urcen problemu ma malo dat,nehlede ze tohle je spise na reseni aukazani postupu osobne.
Kazdopadne bude potreba napred psa stabilizivat,uklidnit a pak teprve resitjednotlive problemy.tecj zpusobu jak nato je nekolik,ale zase nejde popsat po nete,buhuzel budu muset proto zustat jen u hodne obecneho popisu.
Kazdopadne veskere situace i kdyznudetete na mrtvici kdyz frna nerco vyvede budete resit v klidu a pokud budete muset rsit potrebne korekce psa spis podivem nad jejim chovanim,tohler mapomerne dobre popsane R. Desensky na sve poradni,je tam i hodne podobnych pripadau i z resenim.
To ze fenule reaguje tvrohlave muze byt i projev vzdoru pri nespravnem pristupu kni,ale zase to chce psa vydet na zivo,jak na Vas reaguje co delate a naslednou reakci psa na Vas....
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: problematicka fenka

Poslaťod Bialea » Pia 30.01.2009 16:54

No mám podobný problém aj keď fenku sme si kúpili od spoľahlivého chovateľa je dosť ustráchaná, neviem či to mám brať ako že je to jej povaha alebo sa to časom zlepší ale verím že áno.
Bialea
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 118

Re: problematicka fenka

Poslaťod Terry » Pia 30.01.2009 17:03

nezda sa vam ta fenka ako krizenec borderky a staforda?alebo take daco?? :otaznik:
Terry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 284

Re: problematicka fenka

Poslaťod Cathie » Sob 31.01.2009 1:22

K tym brzdiacim povelom - tiez ich pouzivam, v roznych formach. Nie - ked jednoducho nechcem, aby spravila to, co sa chysta spravit, ale nie je to nieco, co by mala stale zakazane a Nesmies - na veci, ktore nesmie nikdy.
Mne sa to osvedcilo, pretoze ked poviem "nie", nemusim pouzivat povel, ona cinnost prerusi a je pochvalena, nevracia sa k nej. Ja to beriem ako normalne "oznamenie" toho, ze toto sa teraz proste nehodi.. respektuje to, nema problem s posluchnutim a rada vyhovie.

"Nesmies" pouzivam najma preto, ze niektore veci chcem aby mala zakazane, aj ked si ich nevsimnem alebo nevidim. Priklad - ideme po vonku, je tma, najde nieco na zranie, ja to nevidim a niekedy je daleko, takze ani nedovidim. Ak by som pri kazdom podozreni privolavala, za chvilu by sme mali privolavacky plne zuby ona aj ja. Parkrat som umyselne nechala na zemi piskotu alebo cosi podobne, dostala "nesmies" a oblukom sa jej vyhla. Robi to tak teraz so zradlom na zemi aj bez povelu, zrat moze iba z misky a z ruky. Nevravim, ze je to stopercentne, ale vie, ze zrat zo zeme je zakazane a ked to aj dvakrat (do dnesneho dna) skusila, vzdy to bolo viditelne z jej reakcie, okamzite som teda privolavala, nechala ju to pustit/prip. vybrala z papule a bolo vyriesene.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik