Výcvik

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: vycvik starsieho psa

Poslaťod Nykkyta » Štv 04.06.2009 10:13

Hanka1 - to je tzv. liecba sokom? :no: za 2-3 dni sa spamata zo zmeny a potom sa zacne ucit a zvykat si :lol: .
Teraz nastal v mojom okoli dost hrozny priklad toho, ako dopadne psik, ked sa dostane do ruk "nespravneho" pana.
Je to starsia pani, ktora si zaobstarala alebo dostala psika. Dnes uz ma psik osem rokov. Je to trochu vascie labradorovite stvorenie. Od zaciatku cela jej rodina vedela, ze teta psika nezvlada, ze je rozmaznany a nevychovany. Teraz ked ma osem rokov ju nejak zhodil a tak sa rodina zacala rozhodovat, co so psom. Vysledne riesenie zatial nepoznam, ale rozhodovali sa medzi darovanim, utratenim a kastraciou. Pytali sa ma, ci niekdo nechce takeho psa. No nechce - nikomu by som na krk nezavesila osemrocneho nevychovaneho psa. Znama, co sa zaobera kynologiou hovorila, ze kastracia uz nepomoze.
Som na nich velmi nahnevana, ze to riesia az teraz, pritom tento problem bol zrejmy uz od zaciatku
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Výcvik cudzieho psa

Poslaťod Sim » Pia 03.07.2009 9:43

Ako je to ked hlavne ty vycvikari cvicia cudzich psov,treba si s nim vytvorit nejake puto alebo nie?len jednoducho zacat nieco ucit toho psa?
a bude potom pocuvat aj svojho majitela?

dufam ze chapete čo chcem povedat?mala by som cvicit jorkširika bratovho kamarata tak sa pytam a niekedy v buducnosti ked budem mat skusenosti tak mozno mat to aj ako brigadu....je to možne?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Výcvik cudzieho psa

Poslaťod Hanka 1 » Pia 03.07.2009 10:09

Myslím, že není. Naučíš psa, aby poslouchal povely, ale nikdy nezaručíš, že bude poslouchat svého majitele, pokud nebudeš pracovat s oběma zároveň.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Výcvik cudzieho psa

Poslaťod Sim » Pia 03.07.2009 10:16

takže naučit toho psa a potom aj s majitelom to nejak prejst?


a čo tie inzeraty ze "vycvicim vasho psa.profesional."
ti ludia vlastne ako to potom robia?
dakujeem
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Výcvik cudzieho psa

Poslaťod lucik » Pia 03.07.2009 10:17

no niektori ludia maju tu suhru so psami uplne v krvi.. taku prirodzenu - ide o to, aby vedel clovek so psom zrozumitelne komunikovat, vtedy tam je to potrebne "puto" a cely vycvik ide lahsie..
lenze nema vyznam cvicit niekomu psa, pokial sa na tom nepodiela majitel.. aj ked niektori majitelia su prudko rezistentni a nikdy ich ten psik nebude posluchat tak ako toho, co ho cvici, ale aspon ake-take zaklady maju a treba sa o to pokusit.. lebo zbytocne ty vycvicis psa, ked majitel s nim nebude vediet pracovat, nebude mu rozumiet..
niektori ludia pridu na vycvik so psom tak, ze na, naucte mi ho.. lenze naucis ho, majitelovi to aj predvedies, ale jeho samotneho bude pes ignorovat.. :nwm: Raz ma tak kontaktovala pani s 1,5 rocnou SAO, ze ju strasne taha a ona chce s nou chodit na vychadzky, tak ze ci ju naucim na vodidle. Tak som jej na hodinovej prechadzke ukazala ako na to, aj slubila, ze zavola a dohodneme sa na dalsi krat, ale ked mi na konci hodiny, ked som jej dala psa do ruky, povedala, ze ona nedokaze chudiatku 50kg fenke potiahnut vodidlo, lebo co ak ju to tlaci, tak som vedela, ze to asi s nou nepude.. ani sa uz neozvala.. no teraz mam maleho krizenceka, s ktoreho panickou je radost pracovat - zlata, chapava baba, taka spravna dvojka so psikom.. :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Výcvik cudzieho psa

Poslaťod lucik » Pia 03.07.2009 10:19

simuska píše:takže naučit toho psa a potom aj s majitelom to nejak prejst?

pracovat aj s majitelom od zaciatku


simuska píše:a čo tie inzeraty ze "vycvicim vasho psa.profesional."
ti ludia vlastne ako to potom robia?
dakujeem

to je vacsinou vycvik na skusky - ten vycvikar urobi so psom aj skusky a pes sa potom hrdi titulmi a absolvovanymi skuskami :no:
pes je vacsinou umiestneny na isty cas u vycvikara a vycvikar ho vrat s uz hotovymi skuskami..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Výcvik cudzieho psa

Poslaťod Sim » Pia 03.07.2009 10:24

takže keby že pracujem aj s majitelom tak by to šlo?
dakujeem
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Výcvik cudzieho psa

Poslaťod lucik » Pia 03.07.2009 10:43

ako mam vediet, ci by to slo? ty musis vediet, ci rozumies psom a ci vies viest majitela aj so psom k tomu, aby vzajomne dokazali fungovat ako tim a sprijemnovali si zivot.. ja neviem, ja tomuto ani vycvik nehovorim - viac sa uci majitel ako pes..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Výcvik cudzieho psa

Poslaťod Sim » Pia 03.07.2009 10:45

aha.....dobre dakujem
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Výcvik cudzieho psa

Poslaťod maydanoz » Pia 03.07.2009 20:30

Ja som napriklad moju sucku naucila zopar trikov. Snazim sa skor pracovat s gestami, ako len so slovami. Ked to po nej chce cudzi clovek, väcsinou bud to ukaze/povie zle, alebo ju odmeni za uplne nieco ine, pripadne da pamlsok aj ked ziadny trik neurobi.. :hi: Potom to samozrejem nefunguje.
Ja som za to, aby si kazdy majitel trenoval psa, rozvija sa tak vzajomna dovera, obaja sa lepsie poznavaju, vznika medzi nimi akesi puto. Neviem si to predstavit, ze by som psa dala cudziemu cloveku, len aby potom vedel sadni, lahni... Ten pes sa to sice nauci, ale niekedy je zlozitejsie to potom naucit majitela!
simuska-tak to vyskusaj a uvidis. Neviem sice, preco bratov kamos necvici svojho psa sam, mozno nema cas alebo sa mu nechce.. Ak ho chces naucit len zopar zakladnych povelov a vies ako na to, tak preco nie? Aspon sa yorky nebude nudit :smile:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Výcvik cudzieho psa

Poslaťod johny5 » Sob 04.07.2009 7:15

Ja beriem psika na urcitu dohodnutu dobu nie mensiu ako mesiac a pol.Najprv si jednoznacne musi psik na mna zvyknut a musime si vytvorit medzi sebou urcite puto a najst spolocnu rec lebo bez toho to proste nejde dalej.Za ten cas sa nesmie vidiet s majitelom.Potom naucim psika veci ktore si z domu nedoniesol napr socializaciu atd.Nasleduje vycvik a tesne pred koncom sa do tohoto vsetkeho zapaja majitel ktoreho ucim vsetko to co a ako som psika ucil aby s nim vedel narabat.Inak to vsetko nema ziadny vyznam ani pre psa a ni pre majitela a vonkoncom uz nie ani pre mna.
Co sa tyka vycviku cudzich psov a narabanim s roznymi povahami:Neviem kolko mas skusenosti ale ked som kukol na tvoju stranku myslim tym tvoj vek a datumy treningov asi moc nie.Takze by som na tvojom mieste moc cudzich psov nebral lebo sa mozes popalit.Za prve mozes psa pokazit ak neodhadnes presne povahu za druhe majitelia su kadeaki ....
Ak sa mienis predsa len do toho pustit tak este pockaj a pomahaj majitelom roznych plemien a povah s vycvikom nech sa naucis ale aj to pod dozorom nejakeho sikovneho vycvikara.A nechaj si komplet vsetko dopodrobna vysvetlit.
Vela uspechov prajem
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Výcvik cudzieho psa

Poslaťod tesak002 » Pon 13.07.2009 7:59

johny5 píše:JNeviem kolko mas skusenosti ale ked som kukol na tvoju stranku myslim tym tvoj vek a datumy treningov asi moc nie.Takze by som na tvojom mieste moc cudzich psov nebral lebo sa mozes popalit.Za prve mozes psa pokazit ak neodhadnes presne povahu za druhe majitelia su kadeaki ....
Ak sa mienis predsa len do toho pustit tak este pockaj a pomahaj majitelom roznych plemien a povah s vycvikom nech sa naucis ale aj to pod dozorom nejakeho sikovneho vycvikara.A nechaj si komplet vsetko dopodrobna vysvetlit


Ked clovek nema moc skusenosti ako ich ma nabrat? :ha: Jasne, ze najskor pod dohladom odbornika, ale potom uz musi clovek skusat sam... Je to jeho zodpovednost, ak nebude clovek trenovat dobre, ze nebudu ludia spokojni, tak nebude moct pokazit ziadnych psov- lebo nebude mat akych... :ha:
tesak002
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: Výcvik cudzieho psa

Poslaťod tesak002 » Pon 13.07.2009 8:00

johny5 píše:Za ten cas sa nesmie vidiet s majitelom.Potom naucim psika veci ktore si z domu nedoniesol napr socializaciu atd.


Aha na toto som sa chcela opytat. Preco sa nesmie vidiet s majitelom? Nebolo by lepsie keby pes+majitel trenovali spolu pod dohladom? :oo:
tesak002
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: Výcvik cudzieho psa

Poslaťod johny5 » Štv 16.07.2009 0:23

Robim aj vycvik majitel +pes pod dohladom.Povacsine...Preco sa nesmie vidiet s majitelom? Lebo ak je tam majitel tak si pes velmi tazko zvyka na cudzie prostredie a zle sa aklimatizuje.To nevravim o tom ze si pes somnou nedokaze vytvorit spravny vztah ako ked sme spolu sami dvaja lebo majitel to vsetko kazi.....Co sa tyka toho dotazu o kazeni a cviceni psov tak je pravidlo ak chces kazit psov kaz si svojich-ak to dokazes napravit potom az skus cudzich...Ja viem nikto nepadol z neba uceny ale tiez ti asi nikto nepodakuje ked mu sfusujes psika.Dobre meno sa strasne tazko ziskava ale velmi lahko straca...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Výcvik cudzieho psa

Poslaťod tesak002 » Pia 17.07.2009 19:45

Diky, ved pravdu mas :smile: :smile:
tesak002
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik