skákanie

Sem píšte vaše rady a nápady.

skákanie

Poslaťod meridia » Ned 28.11.2010 11:15

Hanka 1 píše:Ne, podle toho, co jsem mohla sledovat, tak ne.

A co jsi konkrétně viděla a kde?
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: lahni

Poslaťod Hanka 1 » Ned 28.11.2010 11:52

Táničko,

nemusí být zavřená, je třeba jí učit, jak se má chovat a zavíráním se to nenaučí. Měla bych jí na vodítku a říkala bych jí, co má dělat. Pak nemůže skákáním nikoho obtěžovat.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: lahni

Poslaťod tanicka2010 » Ned 28.11.2010 17:13

Hanka ,
AHOJ aj sa snazim nechavat ju pustenu ked ide napr. brat zo skoly alebo mama s ockom s prace,len oni hovorie stale aby som ju zatvarala ze ich doskace ked maju nove veci... tak neviem ale vzdy ked idem zo skoly korinka je pustena tak ja s nou problem nemam ale musim ju ucit este viac aj na druhych ludi .Tak ahoj a Dakujem :ahoj:
tanicka2010
Nováčik
 
Príspevky: 34

Re: lahni

Poslaťod lavyrle » Ned 28.11.2010 20:59

tanicka, ale tým, že ju zatvoríte - tak daný problém a teda skákanie nevyriešite. Treba ju odnaučiť skákať - to je riešenie :smile: dá sa to - treba byť trpezlivý. Asi každé jedno šteniatko má tendenciu od radosti skákať na ľudí. Drž ju na vodítku tak, aby v konečnom dôsledku skočiť nemohla...a ešte - my sme to tak robili, že sme si k nemu čupli. Ono najmä, ked ťa dlhšie nevidí a prichádzaš domov - ide sa zjašiť od radosti - tak som si čupla k nemu, vyškrabkala ho, vymojkala a on sa ukľudnil :smile: neviem či je to dobrý postup, ale u nás to šlo.
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: lahni

Poslaťod Hanka 1 » Ned 28.11.2010 22:08

My to dělali taky tak.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: lahni

Poslaťod tanicka2010 » Pon 29.11.2010 14:26

hihi joooj to aj ja ked idem domou tak korinka caka a skace od radosti strasne :smile: aj ho vzdicky pritulim aj vzdy poskrobkam [PO BRUSKU TO MA NAJRADSEJ :heh: ]
ale ked pride navsteva tiez sa skloni ale tiez sa vivali na chrbat :smile: a je taka podarena, budeme to skusat a dufam ye sa to bude troska lepsit ,pekne dakujem za rady :ahoj: :ahoj:
tanicka2010
Nováčik
 
Príspevky: 34


Späť na Výchova a výcvik