povely a ich znazornovanie

Sem píšte vaše rady a nápady.

povely a ich znazornovanie

Poslaťod semy » Ned 19.08.2007 23:03

potreboval by som ako sa znazornuju (rukami) rozne povely ... nema niekto taky "semafor" ? bol by som velmi rad

thx :angel:
Prajem pekne prezity zvysok dna. :P
semy
Nováčik
 
Príspevky: 45

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 20.08.2007 8:24

a aké povely potrebuješ znázorniť???aj tak to sa ťažko takto vysvetluje :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 20.08.2007 8:44

To sadni a zostan robim uplne rovnako a naozaj to funguje, najma to zostan. A ku mne to rukou capnem o stehno. niekedy potom staci uz len ta ruka a ten zvuk. Inak uz gesta nepouzivam.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod semy » Pon 20.08.2007 12:11

tak ja neviem, nejake obrazky by mohli niekde byt ... knizka alebo tak
pytam sa preto lebo ked uz cvicim povely tak dobre by bolo aj poslnky :angel:
Prajem pekne prezity zvysok dna. :P
semy
Nováčik
 
Príspevky: 45

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 20.08.2007 22:37

a nemáš žiadnu knihu na výcvik??ja mám napr Výcvik psa..tam sú aj povely znázrnené
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Bára » Uto 21.08.2007 10:44

Napríklad pre povel ľahni som používala len to, že rukou alebo aspoň prstom som ukázala na zem. Pes mi skôr chápal gesto ako povel... :no:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

povely

Poslaťod love-dog » Uto 28.08.2007 17:11

ake povely by mal urcite pes vediet???

a este ked idem na prechacku s mexinku a aj s jej pol rocnim steniatkom strasne sa pusta do vsetkych psov na okolo :ach: (myslim co su aj pozavieraani)a nepomaha ani okrikovanie :hmm: iba silne potiahnutie.chapem ze si ju chce ochranit ale ja ma potom velke problemy ju udrzat.ale ked ideme same tak je uplne v pohode ani si ich nevsimne.da sa to nejako vyriesit?? :angel: Obrázok Obrázok
love-dog
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Poslaťod sandra » Uto 28.08.2007 23:25

medzi zakladne povely patri napriklad - ku mne, zostan, fuj - cakaj, sadni, lahni, vstan, k nohe, ....

taky isty problem som mala aj ja - ked sme si nechali stena z prveho vrhu a mala uz okolo pol roka ked sme zacali chodit na cvicak - jej mama pred tym uplna dobracka zacala byt agresivna voci cudzim psom...
bolo to pre to aby jej dcera pri nej nabrala sebavedomie a aj preto aby jej ukazala ako sa ma spravat - teda dominatne psy - tie co preziju - su agresivne takze toto spravanie je uplne v poriadku - bolo by horsie ak by to tak nebolo. nuz je horsie ze ich v takomto pripade nevies zvladnut... pre cucku by asi nebolo najlepsie ju trestat - je to jej prirodzene spravanie pohanane materinskym pudom... nuz treba jej dat zrejme malicko pocitit ze vodca si este stale ty - mozno by si ich mala na nejaky cas vodit zvlast a sebavedomie mladej rozvijaj ty... tak nepride o to co jej neda matka...
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

dik

Poslaťod love-dog » Str 29.08.2007 20:00

dakujem :poklona: ...ja som najprv chodila s kazdou zvlast..ked idem iba s nou(stenatom)tak jej poviem nech ide pri nohe a je v pohode.a ako by som jej mala dodat sebavedomie ja? ...aby som nieco neurobila zase zle :angel:
love-dog
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Poslaťod MisheliQ » Str 29.08.2007 20:18

možno si neuvedomuju kto je ich pánom, ich vodcom...a ochranujú štekotom tak teba aj seba navzájom...skús si ich dať na kratšiu vôdzku, v tvojej tesnosti a nedovoľ im aby štekali, buď povelom fuj..alebo sa s nimi prechádzaj niekde inde, na nejakej lúke kde je málo psov alebo v lese, či inak... :no: taký podobný problém bol aj v jednom programe na Animal Planet a psychologička psov to takto nejak vysvetlila...lebo tá pani mala psa, ktorý do každého psa skákal, štekal po ňom...a tá psychologička jej to takto nejak vysvetlila a poradila jej dve vôdzky, prvá pripnutá na obojku, druhá pripnutá na náhubku a tak jej povedala, aby chodila so psom von..lenže neviem, či tu také vôdzky, náhubky dostať :hi:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

hmm

Poslaťod love-dog » Str 29.08.2007 20:27

hmm este som to nevidela...ja jej hovorim fuj len dospely labrador ma predsaj vetsiu silu ako ja..sak uz som chodila s nima aj na take lucky atd.ale zas mi povedali ze nie je dobre ked niesu v kontakte s inymi psami.a ked zacne mama mala hned vsetko to iste do poslednej bodky :no:
love-dog
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: hmm

Poslaťod love-dog » Str 29.08.2007 20:39

hmm este som to nevidela...ja jej hovorim fuj len dospely labrador ma predsaj vetsiu silu ako ja..sak uz som chodila s nima aj na take lucky atd.ale zas mi povedali ze nie je dobre ked niesu v kontakte s inymi psami.a ked zacne mama mala hned vsetko to iste do poslednej bodky :no:[/quote]
love-dog
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: hmm

Poslaťod MisheliQ » Str 29.08.2007 20:45

love-dog píše:hmm este som to nevidela...ja jej hovorim fuj len dospely labrador ma predsaj vetsiu silu ako ja..sak uz som chodila s nima aj na take lucky atd.ale zas mi povedali ze nie je dobre ked niesu v kontakte s inymi psami.a ked zacne mama mala hned vsetko to iste do poslednej bodky :no:


no jasné, že by si nemala kontakt medzi inými psami úplne vylúčiť..ale musíš jej jednoducho dokázať, že si ich vodcom, ty ich vedieš...ty ich chrániš..a nie oni teba..keď sa povie fuj, alebo ticho..tak sa už nešteka...alebo keď ti predsa len budú štekať na iné psy, tak im skús povedať niečo v tom zmysle, že neriešte to...úplne flegmaticky, ignoranstky akoby to nič nebolo...proste bez emócií..možno ich to ukľudni alebo aj skús ich myseľ niečim zamestnať :aplause:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

oki

Poslaťod love-dog » Str 29.08.2007 20:58

oki .no to sa bude teda tasko zamestnavat jej mysel :ach: som zvedawa ako to dopadne zajtra ci nedojdem o ruku :ha:
love-dog
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Poslaťod sandra » Str 29.08.2007 21:12

TO MisheliQ a love-dog : na co by mi bol pes ktory ma nema chranit?!
som vzdy radsej ked moj pes zasteka ako by bol stale ticho. ak sa deje preco nie ma na to narok a aj ja mam lepsi pocit ked idem ze ma nikto nenapadne - teda labrador je psik ktory svojou mohutnostou moze vzbudit respekt a este viac ak si sem tam zasteka. jasne ze od westa by som ochranu neocakavala... toto spravanie by sa mometalne nemalo odburavat - podla mojho nazoru ide o uplne prirodzenu vec. neide o nic zle... a urcite by som ich nevodila len na miesta kde niesu psi. cim viac psov tym lepsie. nebudem sa predsa vyhybat problemu - budem sa ich snazit riesit ( teda ak tuto situaciu povazujete za problem - pretoze ja to stale neberiem inac ako instinktivne spravanie matky...)
ak mas problem ze dve naraz nezvladas ber ich oddelene a ked mladu naucis spravne chodit na vodidle tak aby netahala aby ked zastavis dosadla alebo zastavila aj ona - proste aby sa spravala slusne... myslim ze sa to nauci rychlo a ze coskoro sa ti s nimi bude prechadzat ovela jednoduchsie. to zdvihanie sabavedomia je v tom - prikladne sprvai nieco dobre pochvalis ju - prejde okolo velke nakladne auto vidis ze sa ho neboji ale nie je si ista nahnes sa k nej povies tak si dobra - pohladis ju das jej odmenu a pokracujes. prechadzas okolo brany kde na teba zurivo steka cudzi pes - v takychto situaciach mnohe mlade zvierata ani nechu prejst okolo - v takomto pripade by jej dala matka najavo -prave tym stekanim a utocenim do psa - ze sa nicoho nemusi bat a ze ak by prisli do stretu ma sa branit utokom. ked budes prechadzat okolo takehoto psa nedovol jej aby utocila iba ju preved okolo a vychval ju. za kazde spravne spravanie ju pochval. ak bude bezdvovodne stekat daj jej povel ticho - alebo ja davam Pssss a snaz sa ju upokojit ak prestane pochval ju a chod dalej... :no:
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik