Povel pusť a drž

Sem píšte vaše rady a nápady.

Povel pusť a drž

Poslaťod kikula22 » Ned 30.03.2008 11:36

Ako mam mojho psika naucit povel pust? Napriklad aj pri aporte alebo ked zobere nieco co nemá. :otaznik:
Naposledy upravil kikula22 dňa Ned 30.03.2008 13:59, celkovo upravené 1
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Povel pusť

Poslaťod sagitta » Ned 30.03.2008 13:14

NO ja som mojho ucila pust tak, ze som ho zavolala "ku mne", chytila aport a s hlasným povelom "pust" som mu ho vytrhla z papulky. Skor ale islo o ten hlasny povel ako o to "vytrhnutie". Avsak efekt bol taky, ze aport priniesol predo mna a hned automaticky pustal. Odporucam skor nez zacnes ucit povel "pust", naucit poriadne povel "drz". Pokial zoberie to, co nema, tak neviem ci spravne, ale my pouzivame povel "fuj" alebo "fuj pust", aportovanie by malo mat odlisny povel ako ked zoberie nejaku vec sam od seba..
sagitta
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Holíč

Re: Povel pusť

Poslaťod Rika » Ned 30.03.2008 13:28

Stlačením kútikov papulky s povelom "pusť" mu to vyberieš, pochváliš, odmeníš.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod kikula22 » Ned 30.03.2008 14:00

Dakuujem vam za rady, takze mam najprv naucit povel drz? Ok a ako sa to uci :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod Poca » Pon 31.03.2008 8:02

Ked to drzi v papulke chval a hladkaj a tes sa s nim a ked pusti, tak s tym prestan, zober aport a znova povedz drz. Ak by to tak nechcel chytit, tak mu ho hod a kym ho drzi, zase ho chval a opakuj drz.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod kikula22 » Pon 31.03.2008 20:24

Poca diky. :jop: Skusala som to takto dala som mu do papulky hracku a stale hovorila ze drrz, drzz, drz, drz a chvalila som ho a hladkala. Prvy vysledok bol taky ze to hned pustil a uz ani za svet do papulky. Tak som tomu dala mini pauzu a potom skusila znova. Na druhy pokus drzal kym som ho chvalila. Treti pokus som povedala drz a drzal pekne ked som povedala pust tak pustil ale este to nieje take :jop: . Ale zatial sa dari :jupi:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod kacena » Pon 31.03.2008 22:05

no tak tato rada sa zide aj mne, hned zajtra to skusim.. moja fenka totiz ked mi prinesie aport, tak ho automaticky predomnou pusti a ani za svet si ho nechce zobrat spat :smile:
kacena
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod Poca » Uto 01.04.2008 7:44

Viem ako, lebo sa to tiez prave ucime, Bria sice drzi, ale stale to prezuva, tak tiez sa to ucime podobne. Rada som pomohla.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod kikula22 » Str 02.04.2008 7:28

Povel drz mu uz ide drzi. Ale akonahle poviem pust tak to nepusti iba ked mu aport chytim potom uz pusti.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod Poca » Str 02.04.2008 7:32

To je dobre, on ho aj na akychkolvek skuskach ma pustit az ked aportd drzis a povies pust, preto zatial nestresuj, len pozor, aby ho pustil az ked povies, nie hned ako ho chytis.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod kikula22 » Str 02.04.2008 15:41

Ok, tak to je dobre. Tak zatial to ide. Som ani nevedela ze ako mu pojde aport :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod Poca » Štv 03.04.2008 7:59

Ja som vcera skusala tu haluz co bolo v telke, ze aportovat klobasku. Ale robila som to tak, ze som jej ju nehodila, iba povedala drz, ked pekne jemne drzala som ju pochvalila, potom pust, zase drz, zase pust a potom drz a sla som par metrov od nej a priniesla a nezozrala, taka som bola vytesena.. :jupi: Esteze nieje taka pazrava ako ostatne moje psy.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod beagle_fan » Uto 23.12.2008 22:42

Obnovujem tému, pretože som už zúfalá. Wendy mi za žiadnu cenu nechce nič podržať v papuli. Trápila som sa s ňou už veľakrát a ona to furt nechápe a nechce to urobiť. Všetko hneď pustí a už v podstate ani nechce vziať naspäť. Nejde to podobrotky a vonkoncom nie nasilu. Keď som ju dráždila napr. malým lankom, tak to nachvíľku vzala do úst, ale akonáhle som to pustila, tak ona tiež. Pri každom kusnutí do predmetu som klikla klikerom a dala pamlsok, ale jej to nedochádza :ua: . Tým pádom s ňou nemôžem robiť ani poriadny aport, keďže aj keď ho donesie, tak ho hneď pustí a ani za nič dlhšie nepodrží. Keď som sa jej to snažila ručne pridržiavať, tak to začala cúvať, vyplúvať, no proste tady cesta nevede. Kto by sa podujal pomôcť tomuto ťažkému prípadu?
If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat.

Author Unknown
beagle_fan
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 76

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod lucik » Uto 23.12.2008 23:16

a odkialze si? po internete sa tazko radi.. :ua:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod raky » Str 24.12.2008 1:11

Poca píše:Ja som vcera skusala tu haluz co bolo v telke, ze aportovat klobasku. Ale robila som to tak, ze som jej ju nehodila, iba povedala drz, ked pekne jemne drzala som ju pochvalila, potom pust, zase drz, zase pust a potom drz a sla som par metrov od nej a priniesla a nezozrala, taka som bola vytesena.. :jupi: Esteze nieje taka pazrava ako ostatne moje psy.

Tak toto by sme nezvládli..., raz pri grilovačke si brala mama klobásku na tanier a trvalo asi sekundu a aport bol fuč... :haha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik