Povel pusť a drž

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod Maxwell » Uto 26.05.2009 17:26

Nyssa píše:pozri sa Maxwell na svoj príspevok :
lebo ja postup ovládam aj largo no bude to žúvať a bude a nedá si

takže ešte raz: keď to bude a bude žuvať, tak to znamená, že ten postup proste neovládaš ani ty, ani pes. neber to hneď ako útok na seba :nie: nie je nič zlé na tom, keď si človek prizná, že niečo nevie. nikto na tomto fóre neovláda všetko, ak by to tak bolo, tak by nebolo fórum :lol: nemali by sme si prečo radiť. proste len niekedy treba pred skúsenejším (nemyslím tým seba) "sklopiť uši" a nechať si poradiť, nevyskakovať hneď 2 metre 20, lebo ti niekto niečo škaredé povedal :ahoj:

ale ved ja viem....ved nikto nie je dokonalí...ja viem, že všetko neviem....inak by osm sem nešla :smile:
Maxwell
Šteniatko
 
Príspevky: 51

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod Maxwell » Uto 26.05.2009 17:39

lusy píše:ved nikto nic skarede nepovedal. iba sa napisala pravda. maxwell sama pises, ze po nom tvoj otec krici, tak co sa urazas. ked sme ti pisali, ze nevies ako na to, tak si mala povedat, ze asi to tak bude a pytat sa na rady a nie vyskakovat a tvrdit, ze mas skusenosti so psami. aj ja som mala skusenosti predtym nez som si kupila tuto potvoru, ale pochopila som, ze neboli dostacujuce aj ked na tych psov predtym ano. takze som hladala pomoc. krocik k uspechu je uz to, ze si priznas, ze nieco nevies.

skúsenosti by aj boli no nie nedostačujúce na môjho hafana :lol: a máš pravdu viem sa naštvať pre čokoľvek....no čo už vidím, že nie larga musím vycvičiť ale seba :lol: vieš nemyslela som to zle no ked ja som raz taká...ja viem aka som....tu asi len prepáčte nepostačí :smile:, ale môžem aspoň sľúbiť, že sa svoju výbušnú povahu posnažím zmierniť na minimum :jop:
Maxwell
Šteniatko
 
Príspevky: 51

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod Catqa » Uto 26.05.2009 19:34

Offtopic: Pane boze, naozaj toto musite stale riesit? :ach:
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod Nyssa » Uto 26.05.2009 19:58

ale môžem aspoň sľúbiť, že sa svoju výbušnú povahu posnažím zmierniť na minimum :jop:

ja k tomu len toľko, že dúfam, že takúto výbušnú povahu nemáš aj pri pesovi :ua:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod Maxwell » Str 27.05.2009 7:46

Nyssa píše:
ale môžem aspoň sľúbiť, že sa svoju výbušnú povahu posnažím zmierniť na minimum :jop:

ja k tomu len toľko, že dúfam, že takúto výbušnú povahu nemáš aj pri pesovi :ua:

ver tomu že nie....to nikdy....
Maxwell
Šteniatko
 
Príspevky: 51

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod dobermanka » Str 12.08.2009 13:23

juuj idem s mojou malou ( 6 mesiacov :lol: )
skusit DRZ sak ona sice donesie, neprekusne cinku ale pusta ju presne predo mna a ked ju pusti stane si k nohe ani neviem ako sa to naucila zeby chyba vo mne? :nwm:
"Doberman nie je pes...ale psočlovek" :)
dobermanka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 158
Bydlisko: Jalovec - okres PD

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod Deina » Pia 22.01.2010 17:48

kacena píše:no tak tato rada sa zide aj mne, hned zajtra to skusim.. moja fenka totiz ked mi prinesie aport, tak ho automaticky predomnou pusti a ani za svet si ho nechce zobrat spat :smile:

my to iste.... mam polovnickeho psa a ani za svet nechce aportovat... =(((
Stretávky maďarských vyžiel v Košiciach - http://www.kosickavyzla.webnode.sk
Deina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Kosice

Re: Povel pusť a drž

Poslaťod hewča » Pia 22.01.2010 18:35

Tak my sme dlho povel drz nevedeli a meggi prinesené aporty púšťala k nohám ale minule nastala zlom ked som vzala hracku na snurke (lepsie povedane staru handru :joint: ) a začala sa s meggi o ňu naťahovať, utekať pred ňou a tak keď pevne zakusla opakovala som jej drž.
Potom som vzala ,,tenisovu cinku " (aport v tvare cinky s materialu ako tenisova lopticka), ktorú veľmi rada prináša (gumove hračky neobľubuje a tenisove loptičky su pre ňu ,,neprakticke" do pusy :lol: ). Hodila som jej ho a keď mi ho niesla, navádzala som ju aby šla za mnou a pri tom stále opakovala povel a samozrejme som ju aj poriadne chvalila (pocas ,,akcie" slovom a pohladenim ked som jej hracku vzala maskrtou). Po pár opakovaniach som jej aport hodila znova s tým že už som nikde neodchádzala aport mi doniesla, predsadla a ja som jej neustále opakovala povel. Prv to boli len tri-styri sekundy a hned som jej aport brala z papulky aby pochopila o čo mi ide. Odmenila som maškrtou.
Takto sa tento čas predlžoval a dnes už su aj dve-tri minuty :smile: . Síce sme tento povel nedotiahli do uplnej dokonalosti (pri prineseni jej stale musim aspon raz povedat povel) ale som aj tak rada pretoze pred tym tento povel neovladala vobec/nechapala podstatu. :smile:
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik