elektrické káble

Sem píšte vaše rady a nápady.

elektrické káble

Poslaťod Kami GR » Sob 27.10.2012 10:38

Ahojte,

Mám 2 mesačné šťeňa golden retrievera. A trochu mi obkúsal kábel od počítača, keď som ho nechala samého v izbe. Niekto zvonil, tak som PC neodložila, len nechala tak...a kábel sa ťahal od zástrčky k mojej posteli...a je trochu nakusnutý. Možno blbá otázka, ale kedy môže šteňa resp. psa zabiť elektrický prúd? Až keď to prekusne alebo už aj keď obkusuje tú gumu okolo. Bojím sa oňho, nebol dlho sám, cca 20 minút...prosím poraďte.

Dik
Kami GR
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Bratislava

Re: elektrické káble

Poslaťod Vikiki22 » Sob 27.10.2012 11:49

Môže ho to tak isto zabiť, ako teba.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: elektrické káble

Poslaťod zuzi17 » Uto 30.10.2012 13:06

Radsej sa nepytaj, ze kedy ho to moze zabit, ale ako tomu predist :no: Ono ked nie si v izbe tak stena asi nevyhresis, ale su rozne spreje proti hryzeniu nabytku, tak to tym mozes nastriekat... Ak sa ti nechce ist do obchodu postaci aj ak to natries chilly paprickou - ono to mozno znie trochu sadisticky, ale s elektrinou nieje sranda
A teda moj priatel raz "opravoval" zasuvku a koplo ho to.. Vraj je to teda poriadna sleha - inak zije este :smile: nastastie (ale on ma cca 70-80 kg, stena by to asi nezvladlo)
zuzi17
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 37

Re: elektrické káble

Poslaťod Shimmeron » Uto 30.10.2012 13:11

no mna koplo uz milion krat a som tu, lenze pes je mensi, Kira tiez kuse kable, riesenim bolo vsetko dat do list a ostane kable su mimo dosah, kabel od ntb odkaladam bokom a nenechavam bez dozoru, nastastie uz si zacala vyberat a radsej kuse koax a lan kable ako elektricke :pac:
Shimmeron
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 399
Bydlisko: Bratislava - Rača

Re: elektrické káble

Poslaťod peterke » Štv 08.11.2012 0:31

zuzi17 píše:Radsej sa nepytaj, ze kedy ho to moze zabit, ale ako tomu predist :no: Ono ked nie si v izbe tak stena asi nevyhresis, ale su rozne spreje proti hryzeniu nabytku, tak to tym mozes nastriekat... Ak sa ti nechce ist do obchodu postaci aj ak to natries chilly paprickou - ono to mozno znie trochu sadisticky, ale s elektrinou nieje sranda
A teda moj priatel raz "opravoval" zasuvku a koplo ho to.. Vraj je to teda poriadna sleha - inak zije este :smile: nastastie (ale on ma cca 70-80 kg, stena by to asi nezvladlo)


Na hmotnosti nezáleží. Podstatné je či to dostaneš cez srdce a či ti potom má kto pomôcť pri fibrilácii srdca. Nastáva nedokrvenie mozgu a po pár minutách ťažké poškodenie mozgu a smrť

Pamätaj, že každý úder pod pás je od ľudí, ktorí nedosiahnu vyššie!
peterke
Šteniatko
 
Príspevky: 65
Bydlisko: PU

Re: elektrické káble

Poslaťod zuzi17 » Štv 08.11.2012 8:59

:pac: ach sorry. ta fyzika :smile: Mas pravdu, telo je asi rovnako vodive bez ohladu na hmotnost
zuzi17
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 37


Späť na Výchova a výcvik