Problémy výcviku + fotky!!

Sem píšte vaše rady a nápady.

Problémy výcviku + fotky!!

Poslaťod NemesiS » Pia 21.03.2008 14:22

takže..ahoj ľudkovia.
dnes bol u nás známy>kynológ a ukázal si základné cviky, ktoré budem so Sherry cvičiť, ľahni , sadni, k nohe a zostaň.
jemu to celkom šlo, lepšie ako mne.
ešte po odchode som so sherry cvičil a už poslúcha tak na 60%.
viem, že nemôžem od nej čakať zázraky, no je to môj prvý pes, ktorého si budem cvičiť, o ktorého sa zaujímam.
proste niečo vnútri ma nahlodáva, že to nevyjde, že sa to nikdy sherry nenaučí, že ja ju to nikdy nenaučím.
ale pritom sa snažím, aby som ju vycvičil.
doteraz som sa psom nevenoval, proste bol nejaký doma a bolo.
sem tam som sa s ním hral.
no tomuto sa chcem venovať, lebo ma to chytilo a strašne som si ju obľúbil, no bojím sa že sa to nepodarí.
pripadá mi to ako mission imposibble, že raz nebude potrebovať vodítko a na povel spraví čo chcem.
mal niekto podobné blbé pocity? :ua:
Naposledy upravil NemesiS dňa Ned 23.03.2008 17:49, celkovo upravené 1
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Problém(nie so psom, ale sám so sebou) :)

Poslaťod Tasha » Pia 21.03.2008 14:34

Ja som mala tieto pocity dosť často pri Darleyovi. Hlavne keď mal zlý deň a úplne ma ignoroval. A predsa sa to podarilo. Počúva a je bežne pustený bez vodítka. To chce čas. Hlavne si treba trochu veriť.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Problém(nie so psom, ale sám so sebou) :)

Poslaťod lusy » Pia 21.03.2008 14:59

ja by som sa na tvojom mieste na taky vycvik zatial vykaslala. mas ju iba 2 tyzdne. ma 2 roky. skus si najprv vybudovat nejaky vztah s nou a az potom ju zacat cvicit nejak viac. teraz nech to nik nechape, ze pisem ze ju nema cvicit vobec. ale podla mna uz ked tam bol vycvikar tak ste so psikom pracovali. naco si to s nou este potom skusal. ak ju predtym nik nic neucil tak na jedenkrat to bolo urcite na nu vela. vyber si na zaciatok naprv iba jeden povel a ten precvicuj ak pochopi pridaj dalsi. co sa tyka chodze pri nohe, skor by som ju ucila, aby netahala na voditku. potom neskor mozes zacat aj s chodzou pri nohe. neboj zvladnes to, len jej hlavne nezneprijemni ten vycvik. este by ma zaujimalo ako ti ten vycvikar ukazoval, ze mas ucit povely?
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Problém(nie so psom, ale sám so sebou) :)

Poslaťod NemesiS » Pia 21.03.2008 18:18

hm?
tak pracoval s ňou striedavo on a ja asi hodinu a pred tým ju predchádzajúca majiteľka učila tie základné, ale potom odišla na pol rok neočakávane preč do GB, takže z toho nebolo nič.
tak:čo ja wem, chceš vedieť techniku?
sadni pochopila dobre, stačilo zaveliť a trochu jej zatlačiť zadok k zemi.
už ho zvládne sem tam aj bez pomoci.
ľahni zo sedu jej hruba v oblasit lopatiek zatlačím dole, pričom vodítko jemne ťahám hore.
to už tiež ako-tak zvláda, len si je neistá, čo má robiť, tak ju stále usmerňujem.
k nohe vodítko v ruke, pes na ľavej strane a asi 30cm vodítka voľného a chodenie.
ak spomalí alebo predbieha, tak jemné trhnutie a povel.
to jej tiež už celkom ide, len keď niečo zaňuchá, tak so mnou až trhne.
zostaň som neskúšal, má toho teraz dosť.
na druhej strane s tým vycvikárom ju to nebavilo, lebo ho nepoznala, no keď šiel preč a cvičili sme sami, tak sa veľmi tešila.


si tu pripadám ako hňup, takto to vysvetľovať.:)

a akým spôsobom ju mám naučiť, aby neťahala na vodítku?
ono to je v podstate veľmi blízke k povelu k nohe nie?
a aký ústny povel použiť?

ono myslím že vzťah už máme celkom dobrý, na privolanie dobehne kedykoľvek keď je na dvore, ale na otvorenom priestranstve radšej ešte neskúšam.
nechcem aby mi zdúchla.
strašne rada sa som mnou hrá, myslím, že ma už uznala za vodcu svorky.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Problém(nie so psom, ale sám so sebou) :)

Poslaťod kikula22 » Pia 21.03.2008 21:38

Ja mám taký problem že sa bojim ze Buba nikdy nenaucim posluchat. Snazim sa a vidim ze je ucenlivy ale stale mam taky pocit ze co ak. Co ak ho nenaučím poslušnosti. :ua:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Problém(nie so psom, ale sám so sebou) :)

Poslaťod Rika » Pia 21.03.2008 21:48

Veru, treba si len veriť :no:
Hmm, ja tiež nie som stále spokojná, ale to by som zrejme chcela moc, aby som mala na 99% vycviceneho bigla - hotovu masinu.
A preto 99%, lebo 100% nemôže byť žiadny pes - nie sú to stroje a aj oni majú svoje dni :smile: .
Veľmi často mám ten pocit zúfalstva a nespokojnosti :ua: .

Co by som ja za to dala, kebyže mi pekne počúva :ach: :pac: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Problém(nie so psom, ale sám so sebou) :)

Poslaťod NemesiS » Pia 21.03.2008 22:07

kikula22 píše:Ja mám taký problem že sa bojim ze Buba nikdy nenaucim posluchat. Snazim sa a vidim ze je ucenlivy ale stale mam taky pocit ze co ak. Co ak ho nenaučím poslušnosti. :ua:


mám presne ten istý pocit.
je to veru o hubu.
no nič, uvidíme zajtra. :ua:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Problém(nie so psom, ale sám so sebou) :)

Poslaťod zeane » Pia 21.03.2008 23:13

Ale do pohody, určite to spolu zvládnete :jop: Tiež som neverila že ma pes môže poslúchať tak, ako poslúcha tá moja. A už vôbec som neverila že JA dokážem jedného dňa úspešne previesť psa parkúrom (bez vôdzky, obojku, hračiek, pamlskov a pod.) až na prvé miesto v pretekoch... Nuž - a stalo sa :smile:
Len to neprežeň a radšej cvič viackrát za deň trošku, ako keby si si mal psa otráviť príliš dlhým cvičením. Ak ti známy príde zasa poradiť, tak tá hodinka v ten deň úúúplne stačí, po nej nechaj pesa dobre vybehať, vyjašiť, napiť a zdriemnuť si kým sa pustíš do opakovaní.
Kedy má peso dosť? Keď sa prestáva sústreďovať na teba a permanentne čučí iným smerom, pri sadnutí je napríklad spoľahlivý príznak (po viac opakovaniach) tlačenie sa zadkom dohora proti ruke. Teda aspoň pri mojej psine bol. Takže až si všimneš že sa pes už nesústredí na "prácu" sprav s ním niečo čo už ovládate na 100%, strrrráááášne moc ho pochváľ :jeah: a daj mu prestávku. Trebárs sa spolu vyvaľte na zem v izbe a tak sa spolu trochu muchlujte - uvidíš aký tomu bude havo rád :yes:. Mne sa teda osvedčilo (pri šteniakovi) cvičiť denne tak trikrát desať minút a dvakrát za týždeň sa chodilo "tete".
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Problém(nie so psom, ale sám so sebou) :)

Poslaťod NemesiS » Sob 22.03.2008 10:18

jasné, taký systém mám.
10 minút pocvičiť a potom pár minút voľno, a pár krát za deň, nie v kuse.
no dnes prší už od rána :hmm: a vraj bude tu na východe až do večera :rip:
takže z cvičenia asi nič.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Problém(nie so psom, ale sám so sebou) :)

Poslaťod Rika » Sob 22.03.2008 10:49

Prečo?... poslušnosť sa dá cvičiť za každého počasia... to s ňou nejdeš von keď prší?... a ak ju máš dnu, tak môžeš niečo precvičiť aj dnu :smile: .

Keby si videl v akom počasí chodím na cvičák... minule som prišla domov premoknutá na kosť a Biggy vyzerala podobne :heh: ... aj keď silno mrzne a veľmi chumelí,... proste každý deň za každého počasia.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Problém(nie so psom, ale sám so sebou) :)

Poslaťod kikula22 » Sob 22.03.2008 11:47

Ja cvicim 5minut doma potom sa hrame. Ideme von asi 5 minut von a potom behá alebo mu hadzem aport. Za den asi tak 10-15 minut dokopy.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Problém(nie so psom, ale sám so sebou) :)

Poslaťod zeane » Sob 22.03.2008 14:07

NemesiS píše:jasné, taký systém mám.
10 minút pocvičiť a potom pár minút voľno, a pár krát za deň, nie v kuse.
no dnes prší už od rána :hmm: a vraj bude tu na východe až do večera :rip:
takže z cvičenia asi nič.


Tak už len veeľa trpezlivosti prajem. :yes: Jojo, s takým krížnikom akého máš ty to budeš určo potrebovať :no: . Hm, čo s tým, keď prší? Neviem, či má peso prístup do domu - ak áno, tak sadni, ľahni môžeš aj doma v chodbe, alebo si dajte veľkonočnú jednodňovú prestávku a trošku (riadne) sa pohrajte, prípadne sa mojkajte s členmi domácnosti aby si bubák zvykol rýchlešie na svorku...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Problém(nie so psom, ale sám so sebou) :)

Poslaťod lusy » Sob 22.03.2008 14:29

mna by este zaujimalo, pouzivas aj odmeny???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Problém(nie so psom, ale sám so sebou) :)

Poslaťod NemesiS » Sob 22.03.2008 15:31

tak k tomu dažďu...sherry by kľudne cvičila aj za Katriny, no ja zasa nechcem byť premočený. :smile:
dnes som vymákol chvíľku, keď pršalo slabšie, a tak 45 minút sme cvičili.
k nohe neviem či zvláda, asi to chápe tak, že má pribehnúť, no to aj na zavolanie pribehne vždy, aj keď je voľná(dnes som cvičil u tety na ohradenom pozemku, dosť veľkom.) myslím že mi teda už neutečie.
dnes zvládla suprovo povel sadni :aaa: , lebo ak som iba zozkázal, tak nie vždy pochopila.
ale ak som k tomu pridal aj vizuálny povel, presne takýto>>> :hafan: tak to zvláda na 100%
dokonca aj keď bola vo voliére a ja od nej 5 metrov, tak si sadla :jupi:
dnes som s ňou cvičil nechtiac bez vodítka, no myslím že to bolo len dobre, lebo bola kľudná, tak som pozabudol.
no konieckoncov pripravujem ju na to, aby bola bez bodítka raz, takže myslím že dobre.
ľahni tiež zvláda, len to ešte treba doladiť, skúšam to teraz takým spôsobom že zo sedu vezmem odmenu a ťahám ju k zemi(odmenu) ona sa skláňa, až si krásne ľahne. :jazyk:

ináč, je to primárne strážny psík, no taký môj strážny psík.:) do domu prístup nemá, to by teda bolo.
fotky sú tuším v téme psy a dážď.
počas dňa je ešte vo voliére, lebo si naňho ešte každý nezvykol a on tiež ešte nie na sliepky(pokaľ pomaly chodia tak ho nezaujímajú, no keď sa ho nejaká zľakne a strepoce krídlami a beží, tak lovec sa predvádza.)
no na povel nesmieš sa zastaví a pribehne, no musím to doladiť.

čo mi je trocha divné, nie je to veľmi hravý typ, hoci ho burcujem tým, že sa s ním chcem hrať, ostane pri kývaní chvostom a oňuchávaní, nikdy sa do toho nedá., že sa zvalí na chrbát a kope s labkami, či cvaká so zubami po majich prstoch jemne :)
max sa tak zvalí na chrbát, roztiahne laby a nechá sa škrabkať, no ani sa nepohne, ako keby nezájem.

a k odmenám, používam ich jasné.
bolo mi povedané, že dávaj koľko môžeš, tak sa snažím nepravidelne po každom dobre vykonanom úkone spolu s pochvalou.
používam diétnu šunku tesco nakrájam si ju na kocky :)

ináč lusy, ešte si mi stále neodpovedala na otázku, ako psíka naučiť, aby neťahal na vodítku, aj keď niečo zacíti.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Problém(nie so psom, ale sám so sebou) :)

Poslaťod NemesiS » Ned 23.03.2008 17:38

heeej :ahoj:
čo ma má každý na háku? :smile:
dnes sme boli von na hodinku a pol, cvičili sme a hrali sme sa :)
potrebujem 2 rady.
1:ako ju naučiť ľahni, aby som sa nemusel zohnúť.
lebo len čo sa zohnem a troška ju zatlačím, tak ľahne.
2: ako ju naučiť zostaň, snažím sa tak, že pustím vodítko, dám ju do ľahu alebo sedu a pomaličky začnem obchádzať za opakovania "zostaň", no len čo jej zájdem za chrbát, tak sa otočí a pribehne.
takisto aj keď od nej cúvam, tak asi po 2 metroch pribehne.

ešte fotky z dnešnej zábavy.
ináč, všimnite si fotky s labkami.
na jednej labke sú 3 pazúriky biele a 1 čierny a na druhej sú vnútorné 2 biele a vonkajšie 2 čierne... to je zlaté :dancing:

tak čo, páči sa vám moja Sherinka? podľa mňa je nádherná :jupi:
ináč fotky brucha som tam dal preto, aby ste videli to pekné sfarbenie :yes:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Naposledy upravil NemesiS dňa Ned 23.03.2008 17:52, celkovo upravené 1
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik