Neustále hrabanie

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Zlé správanie fenky :(

Poslaťod Bad » Sob 05.11.2011 16:02

Sašenko, to myslíš dvouletou fenu hovawarta? Ta určitě potřebuje nějaké zaměstnání.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Zlé správanie fenky :(

Poslaťod Sašenka » Sob 05.11.2011 16:05

Áno myslím tú fenku. Ja snažím sa ju venčiť aspoň 3-4 krát do týždňa alebo ju vypustíme na náš pozemok o oproti a tam je veľmi rada tam môže hrabať donekonečna. Dvor máme veľký takže priestoru má dosť.a či je bláznivá?? Je veľmi. Ale musím povedať že po háraní sa ukludnila ale asi po 3 mesiacoch zase začala blázniť.
Sašenka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Zlé správanie fenky :(

Poslaťod Amaguk » Sob 05.11.2011 16:08

psica sa zjavne nudi, nic ine za tym nehladaj.
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Zlé správanie fenky :(

Poslaťod Bad » Sob 05.11.2011 16:17

Amaguk píše:psica sa zjavne nudi,
a to tak, že velmi!
Sašenko, já svého hovawarta venčím 3 až 4 x denně, odpolední procházka je minimálně 1,5 hod.,vždycky procvičujeme poslušnost, chodíme stopy, cvičíme obranu, v rámci ycházky běhá za klackem, balónkem....a doma pak v klidu spí. A to mám psa klidnějšího, jestli máš temperamentní fenečku tak se musí nudou zbláznit. Začni s ní cvičit, zaměstněj mozek a hned bude klid, vždyť je to pracovní plemeno!
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Zlé správanie fenky :(

Poslaťod Domik » Sob 05.11.2011 17:28

Zamestnat hlavu jednoznacne! Toto urcite robi z nudy. Vencenie to ano, ale taku hafinku musis "znicit" aj psychicky :lol: Je uplne jedno co ju budes ucit, klasicku poslusnost, triky, hlavne ju donut premyslat, uvidis, ked pride domov lahne a bude spat pol dna.
Obrázok

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself
Josh Billings
Domik
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483
Bydlisko: Prešov

Re: Zlé správanie fenky :(

Poslaťod wer » Sob 05.11.2011 17:41

bohuzial, viac zufala ako ty, je ta sucka... :ua:
to nie je ziadne zle spravanie - to je spravanie primerane k aktivite, ktoru dostava (nedostava..). je to mladucka sucka pracovneho plemena, plna energie - neda sa ocakavat, ze bude lehnit na zahrade..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Neustále hrabanie

Poslaťod Seemani » Štv 19.07.2012 10:03

Ahoj, nemohli by ste mi poradiť, ako mám odučiť fenku retrievera hrabať? Problém je v tom, že fenka je na ranči pri koňoch, a trávim s ňou denne asi 4-5 hodín, poobede, keď som na ranči.. A v čase, keď ostáva sama, hrabe neskutočné krátery, podhrabáva plot, robí jamy po celom pozemku.. Raz som mala šťastie ju pri tom vidieť a všimla som si, že ide pravdepodobne po nejakých polných myšiak alebo krtkoch, lebo dlho sleduje jedno miesto a potom začne hrabať.Neviem ako ju to mám odučiť, keď pri nej nie som a do voliery ju nechcem zavrieť. Jamy vždy zahrabeme, ale máme tam malého jazvečíka a bojím sa, aby nevyliezal von cez tie diery a naučil sa tak zdrhať .. :ua:
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod Seemani » Ned 22.07.2012 12:47

nikto mi neviete nič poradiť? nejaký nápad, ako ju to odučiť?.. lebo potom ma už len jediné napadá, darovať ju niekomu :ua:
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod agah » Ned 22.07.2012 13:06

Verim, ze pri konoch je to hrabania obzvlast nebezpecne. Obcas pomaha zahrabat do vykopanej jamy jej vlastne hovienko, lenze ked pises, ze tymto sposobom vyhladava korist asi to nezaberie. Obavam sa, ze jedine vychodisko je naozaj zatvarat ju na cas ked sa jej nemozes venovat. Ona jednoducho hrabe z nudy. Kedze po zvysne hodiny sa jej venujes, to zatvorenie do voliery s nejakou chutnou kostou nebude pre nu urcite tak traumatizujuce ako zmena majitela, ale to musis posudit sam, kedze ty ju najlepsie poznas.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod Veronika.Chuck » Ned 22.07.2012 14:03

Urcite nie je riesenim sa psa zbavit :ach: Ked ju pri tom prichytis ako hrabe daj jej jasne najavo, ze to robit nesmie a to co robi je zle. Ak sa to stane pocas tvojej napritomnosti, tak potom fenku dotiahni na miesto, kde vyhrabala dieru a vyhres ju za to, zvys hlas aby vedela, ze to co robi je zle. Skusaj takto uvidis ci to casom pomoze
25.6.2012 Navždy ostaneš v mojom srdci Obrázok

Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku.

Obrázok
Veronika.Chuck
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Bydlisko: Martin/Záturčie

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod zuzka:) » Ned 22.07.2012 14:26

weronika1106 píše:Ak sa to stane pocas tvojej napritomnosti, tak potom fenku dotiahni na miesto, kde vyhrabala dieru a vyhres ju za to

pes predsa nepochopí, ked ho dotiahneš na "miesto činu", že ho hrešíš za niečo, čo urobil bohviekedy...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod Veronika.Chuck » Ned 22.07.2012 14:39

Preco by nepochopil zase pes neni taky nechapavy. U nas ked pes vyhrabal dieru medzi tujami v noci tak na druhy den rano ked sme ho chceli dotiahnut na miesto cinu tak sa strasne vzpieral pretoze vedel ze to co spravil robit nemal a bude za to slovne potrestany. Pes takto prestal hrabat do zemiakov a uz viac nechodil ani cez vysadene kvetiny, stacilo mu dorazne povedat nesmies ked to spravil alebo prinajhorsom sibnut po zadku. A pochopil to celkom rychlo.
25.6.2012 Navždy ostaneš v mojom srdci Obrázok

Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku.

Obrázok
Veronika.Chuck
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Bydlisko: Martin/Záturčie

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod Seemani » Ned 22.07.2012 20:57

No ja som ju pritom raz prichytila, vtedy som ju samozrejme vyhrešila a dopadlo to tak, že predo mnou už nehrabe :ach: vynaliezavá... Kone sú od nej oddelené a do ich výbehu našťastie hrabať nechodí, problém je skôr v tom, že malá nám začala cez tie diery vyliezať.. Vždy sa vráti, ale vedľa u susedov je svorka dobermanov a bojím sa, aby sa k sebe nedostali... Takže fenu máme zatiaľ vo voliére..
Viem, že zbaviť sa jej nie je najlepšie, ale ja som ju dostala od známeho pred 3 mesiacmi, bola stále vo voliére, tak som si ju vzala stým, že ranč je veľký a tam môže veselo behať.. Ale ak ju mám zase vrátiť do voliéri, to jej radšej nájdem nový domov.. Je inak veľmi prispôsobivá, zmenou majiteľa by určite netrpela, pretože u nás sa udomácnila asi za 1 deň a už na druhý deň sme s ňou boli na prechádzke. Cestou domov sme ju pustili a išla celý čas pri nás. Takže stým by nebol problém.
Len mi je jej lúto, lebo je ostražitá, dáva pozor a mimo toho hrabania s ňou nie je žiadny problém... :ua:
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod agah » Pon 23.07.2012 6:49

weronika1106 píše:Preco by nepochopil zase pes neni taky nechapavy. U nas ked pes vyhrabal dieru medzi tujami v noci tak na druhy den rano ked sme ho chceli dotiahnut na miesto cinu tak sa strasne vzpieral pretoze vedel ze to co spravil robit nemal a bude za to slovne potrestany. Pes takto prestal hrabat do zemiakov a uz viac nechodil ani cez vysadene kvetiny, stacilo mu dorazne povedat nesmies ked to spravil alebo prinajhorsom sibnut po zadku. A pochopil to celkom rychlo.

:pac: :pac: :pac: Uz daaaavno som nepocula nic take.... :ach: Samozrejme, ze sa pes vzpieral ked ste isli k nemu nazlosteny, v bojovej nalade a cela rec vasho tela vyjadrovala nespokojnost.

Seemani dobre uvazujes, ze trestanie za hrabanie moze mat dopad taky, ze sa bude snazit hrabat poza vas chrbat. Nenapisala si aka je stara, mozno je to len prechodne obdobie? Pokial podhrabava plot, mozna sa ho bude dat nejak zabezpecit aby sa podhrabat nedal (sietka, kamene). Druhe riesenie: zamestnat ju na ten cas, ked pri nej nie ste: velka kost na ohryzanie, kong - to vacsinou psa dost unavi. Tretie riesenie: rozsypat jej na vacsej ploche granulky - vyhliadavanie potravy je cinnost, ktora psa velmi vystavi - idealne riesenie na cas, ked sa jej nemozes venovat. (Ak si bude musiet svoju dennu davku takto "ulovit" je nadej, ze uz nebude mat chut a energiu na vyhliadavanie krtkov). Mne sa zda, ze ten cas, ktory by v najhorsiom pripade musela u vas travit vo voliere (ak by si ju aj v nej nejak zamestnala - vid vyzsie) nie je az taka tragedia. Podla mna lepsie riesenie ako jej opat menit majitela (aj ked je pravda, ze su psy tak prisposobive, ze im to az tak velmi nevadi, len ci jej najdes niekoho podla tvojich poziadaviek?).
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod Veronika.Chuck » Pon 23.07.2012 7:53

Nenapisala som, ze sme sli k nemu v nazlostenej nalade to nechapem odkial mas :nwm: Len pre tvoju informaciu sli sme k nemu uplne v pokojnej nalade, bez nahnevanosti. Ano obcas nechcel prist na miesto, kde to spravil len z toho dovodu, ze vedel, ze to nemal robit. Ale vzdy ho stacilo slovne napomenut a po case to prestalo. Ak s tym nemas skusenost tak to neposudzuj, a ak nahodou ano a pouzila si inu "metodu" tak nech sa paci ale toto sa ossvedcilo a psik to viac nerobil a o to tu slo.
A este k tomu nam pes hrabal VZDY IBA za chrbtom nikdy sme ho pritom nenacapali.
25.6.2012 Navždy ostaneš v mojom srdci Obrázok

Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku.

Obrázok
Veronika.Chuck
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Bydlisko: Martin/Záturčie

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik