Páska

Sem píšte vaše rady a nápady.

Páska

Poslaťod Stafík » Sob 14.07.2012 15:07

Ahojte :smile:

Mám stafordšírskeho bulteriera, v septembri bude mať dva roky. Je to troška smiešne a čudné že môj Chesterko sa bojí zvuku ked lepím pásku alebo niečo odliepam. Už dávnejšie som si toho všimla a najprv som si s toho nič nerobila ale ked postupom času utekal do druhej miestnosti alebo sa niekde schoval už mi to tak srandovné neprišlo a rozhodla som sa že budem musieť niečo s tým robiť. Študovala som o tom ako psa odnaučiť aby sa niečoho nebál a tak som to aj ja skúsila. Že som mu stále ten zvuk ukazovala a som sa s toho radovala, tak som to každý deň robila ale stále to je také iste vôbec sa to nezlepšilo ... Prosím vás máte s tým skúsenosti ? Čo mám robiť ?
Stafík
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: Páska

Poslaťod Vejjka » Štv 19.07.2012 16:57

Neviem ti síce odpovedať na tvoju otázku ale rada by som sa spýtala na niečo čo trošku súvisí s témou, v poslednom čase som spozorovala že zakaždým keď si kýchnem môj Benny začne po mne vyskakovať, vrtieť chvostom a olizuje mi tvár (čo mu ale nedovolím) nije to čudné že miluje keď si kýchnem? :hafan2: :dunco3:
Psy,bez ohľadu na rasu,majú vnútornú krásu. Nežné, dobré srdcia a skutočnú potrebu spoločnosti a lásky :)
Vejjka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Páska

Poslaťod jurm » Štv 26.07.2012 13:08

Myslim, ze je to normalne ... vsimni si ake zvuky vydavaju psy ked hecuju jeden druheho ku hre .... prskanie, kychanie, polovicne steky atd ... uplne kludne to moze zobrat ako vyzvu do hry. Tym, ze mu nedovolis na to reagovat, ho podla mna spravne ucis aby to casom zacal ignorovat a aby pochopil, ze to ziadna vyzva nie je .... :ahoj:
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Páska

Poslaťod merri » Štv 26.07.2012 13:32

Vejjka píše:Neviem ti síce odpovedať na tvoju otázku ale rada by som sa spýtala na niečo čo trošku súvisí s témou, v poslednom čase som spozorovala že zakaždým keď si kýchnem môj Benny začne po mne vyskakovať, vrtieť chvostom a olizuje mi tvár (čo mu ale nedovolím) nije to čudné že miluje keď si kýchnem? :hafan2: :dunco3:

Skor by som povedala, ze tomu zvuku nerozumie, mozno ma pocit ze to smerujes na nho a on nechape o co ide, tak sa ta snazi upokojit tym ze ti oblizne usta. Aj moja psica presne toto robi, ak napr. po niekom zakricim, alebo jej omylom stupim na labku atd., a tymto sa snazi "uzmierit". Vtedy ju len jemne pohladim, poviem nieco neutralne aby chapala ze sa nic nedeje, ale nevenujem jej nejaku specialnu pozornost, skor ju presmerujem na nieco ine.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Páska

Poslaťod agah » Pia 27.07.2012 5:56

Mozu byt dve priciny toho pokusu o obliznutie pri kychnuti: prva - ze berie to ako vyzvu k hre (zvuk podobny kratkemu veselemu steknutu) - Jurm dobre rozmysla! Alebo druha moznost - podla mna viac pravdepodobna a suvisiaca s tym, co pise merri; ked steknes (kychnes), zakricis, urobis jednoducho nieco co psik cita ako vyhrazku snazi sa ta upokojit tymto gestom. Je to gesto, ktore pouzivaju podriadene psy smerom k nadriadenym. Vzalo sa odtial, ze steniatka, ked chcu aby im matka vyvratila potravu olizuju jej pysk. Toto prenasaju aj do dalsieho zivota - ked matku moc otravuju a ta po nich stekne, pribehnu k nej a snazia sa jej olizat pysk - pusinkuju. Je to ako "prepac - uz nebudem, ja som este malicky". :smile:

A co sa tyka tej pasky. Ked ukazujem psovi, ze sa radujem z niecoho, co sa on boji dosiahnem akurat to, ze bude sa na mna pozerat ako na mierneho blazna :no: Bud treba ukazat, ako mi je ten zvuk lahostajny a dost casto tu ukazku opakovat, alebo ho spojit s niecim prijemnym pre psa - ten pozitivny impulz - zazitok musi byt silnejsi ako strach z daneho zvuku. Cize ak je pes fixovany na jedlo - sem tam zapraskam paskou ked mu davam jest, alebo ked je zazraty do jedla, ked je fixovany na hru, tak pri hre. Necakam na reakciu psa - pokracujem v cinnosti. Bolo by dobre mat pri tom pomocnika, ktory bude narabat s paskou aby si sa ty mohla venovat psovi.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Páska

Poslaťod Bad » Pia 27.07.2012 6:02

Vejjka píše:keď si kýchnem môj Benny začne po mne vyskakovať, vrtieť chvostom a olizuje mi tvár (čo mu ale nedovolím) nije to čudné že miluje keď si kýchnem

taky to vidím jako projev nejistoty a otázku "že jsme nic neprovedl, že je všechno v pořádku?!"
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Páska

Poslaťod Vejjka » Pia 27.07.2012 19:40

Nuž asi to tak bude, on je strašne hravý a pri najmenšom pohybe hneď beží ku mne :) a teraz mi napadlo niečo k tej páske čo keby si mu ukázala pásku a pri tom zvuku mu dala niečo mňam? Možno by sa tak naučil spájať pásku s pozitívnymi vecami :) Možno to nieje dobrý nápad aby sa zase neprejedal a aby nežobronil o jedlo keď budeš niečo lepiť ale aj tak :5:
Psy,bez ohľadu na rasu,majú vnútornú krásu. Nežné, dobré srdcia a skutočnú potrebu spoločnosti a lásky :)
Vejjka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Páska

Poslaťod Cathie » Pon 30.07.2012 20:44

K tej paske - tiez mam doma magora na urcity zvuk a to konkretne na to, ked sa ide menit sacok v kosi :lol: Otvorim dvierka skrine, kde je kos, vyberiem smeti, vytiahnem novy sacok a "trhnem" nim, aby sa otvoril (asi viete, co myslim) - ten zvuk Story neznasa. Odchadza sa schovat do kosika v momente, ked otvarame dvierka na skrini.. Na nakupne tasky a podobne sackoidne veci sice zazera, ale neodchadza od nich.

Ked bola mensia, tak som to riesila - hrali sme sa medzi roztahanymi sackami a taskami, dostavala z nich pamlsky atd.. vobec nepomohlo, skor si vypestovala este vacsiu averziu. Taku istu skusenost mam s burkami, necakanymi zvukmi a podobne - akonahle sa zlaknem ja alebo zareagujem nejak, tak to riesi. Najlepsiu reakciu (resp ziadnu) ma vtedy, ked sa ja tvarim, ze som si nic nevsimla - kukne na mna a uzna, ze sa teda asi nic nedeje a ide sa dalej.

Pouzivala by som v domacnosti ten zvuk pasky castejsie, ale neupozornovala by som nan. Trebars si polep po byte pasky na rozne miesta a ked pojdes okolo, proste odlep, zalep a chod dalej :lol: Bez toho, aby si priamo riesila reakciu psa.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov


Späť na Výchova a výcvik