Fenka sa boji vojst do miestnosti

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Sunny » Štv 19.04.2012 13:52

Ale robila :heh: keď som ešte bola blbá. Našťastie mi potom Rea otvorila oči a vysvetlila pár podstatných vecí. Hlavne tú zlatú strednú cestu, lebo prehnaný tlak a "ignor" u Icyny viedol k takej panike, že sa pocikala, pokadila a bola pomaly na pokraji infarktu.
Offtopic: Inak momentálne ju do stresových situácií hádžem vedome, ale po 2 hodinovej konzultácii s Reou ako na to, pokiaľ na psa tlačiť a kedy a ako z toho vykorčulovať, aby sme z toho obe vyšli dobre. Pred 3 rokmi, keď som ju doniesla, by som si na to netrúfla, nemala by som na to dostatok vedomostí a znalostí toho psa, aby som to zvládla. Ale to len tak na okraj :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod wer » Štv 19.04.2012 14:02

Ulfheiðr píše:Len medzi extrémom prosíkaním a nasilu dotiahnutím je pre mňa aj niečo iné

o nasilnom tahani v mojom prispevku ale zmienka nebola.. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 19.04.2012 14:06

normalne nasilu ho tam preniest,

Tak potom neviem, vravím, asi mi ten jeden mozgový závit občas nestíha. Ale myslím, že v kontexte tých príspevkov je zrozumiteľné o čo ide :yes:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod wer » Štv 19.04.2012 14:11

Offtopic: prepac, ja v tom rozdiel vidim a to velky. tahat a preniest je sto a jedna. aj z pohladu psa. tahat bojazliveho psa nie. ked tak, tak pouzit cukanie a rozpohybovat ho.
ale tak som rada, ze si mi nakoniec porozumela. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 19.04.2012 14:43

Offtopic: Nejde o mňa, hlavne aby ostatní rozumeli. :yes: Blbé je na tom to, že ak má človek problém so psom, tak sa často chytá akejkolvek slamky a je ochotný robiť aj veci, čo by normálne nerobil a hlavne si ich vysvetlovať po svojom. Preto som sa zastavila pri tej formulácií "nasilu". Viem aké to je, aj ja som taká bola a som moc rada, že to ten pes vydržal. Preto nechcem, aby aj iní robili také chyby a viac sa zamýšlali nad tým, čo čítajú a čo potom budú robiť. :yes:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod wer » Štv 19.04.2012 14:52

Offtopic: k tomu len dodam, ze prave vela problemov vznika z toho, ze majitel prilis psa poludstuje - riesi v kuse nieco, hycka ho, lutuje, ospravedlnuje, prosika.. takze aj nad tymto sa treba zamysliet
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Bad » Štv 19.04.2012 14:58

Ulfheiðr píše:normalne nasilu ho tam preniest,

jako fyzicky v náručí přenést?

U psa zvyklého cvičit bych to řešila povelem , další možnost je prostě ignorace a psovodovo vytrvalé normální chování (prosím uvádím jako další možnosti, každý musí volit podle svého psa a sebe).
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod wer » Štv 19.04.2012 15:01

mensieho ano. vacsieho, ako som pisala dalej - na voditku, ale nie tahom.

Offtopic: inak, ja nerada davam presne navody, vzdy sa snazim akurat vysveltit princip a nech na to ti dotycni pridu sami a pochopia vlastneho psa. len potom aj tak prichadzaju taketo otazky, lebo vsak to je najjednoduchsie, ale tak to nefunguje. ja vzdy vravim, ze predovsetkym majitel si musi poznat svojho psa a rady prisposobit tomu svojmu, i ked este raz - principy su VZDY rovnake a z toho treba vychadzat. odpovede na uplne vsetky otazky ohladom vychovy a vycviku su v jednoduchych knizkach o etologii psov..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod merri » Štv 19.04.2012 16:20

Mne ked sa Berry niecoho zlakne a tvarila by som sa ze nic, bola by z toho hysteria, lebo ona si vsetko neskutocne vztahuje na seba, nebodaj ked jej omylom slapnem na labu alebo s niecim buchnem, krci sa, stahuje usi, snazi sa mi vyliezt na hlavu a oblizat ma, aby sa uistila, ze to nebolo za trest alebo co. Takisto ak sa zlakne niecoho, co spravi iny clovek, bezi za mnou ma oblizat. Ja to robim takto, som zvedava ci to je alebo nie je OK: nechlacholim, ale potlapkam ju po chrbte, ze "klidek, nic sa nedeje" a pokracujeme dalej. Nevyhybam sa zdroju jej strachu, ak je to nejaka konkretna vec alebo zvuk, ani ju nejak nasilu k nemu nenutim, len prirodzene v ramci inych cinnosti normalne chodime okolo alebo tak. Je to OK?
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Retuska » Štv 19.04.2012 16:28

No,toto prenasanie sme skusali ale nic,my z tho vedu enrobime,ved nech robi ako chce,my sa po dome pohybujeme normalne :lol: a aj ostatne zvieratka(teda dalsi eps a kocur) s nicim nemaju problem,len ona sa zasekne.Zvlastne ale je,ze niekedy ma problem prejst cez chodbu,inokedy nie,pritom chodba je uplne rovnaka nic nepribudlo ani neubudlo.vobec nechapem tejto psej logike :/ je pravda,ze ja som zmenila izbu(rozlozenie nabytku),mohlo aj toto postrasit?
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod fiore » Štv 19.04.2012 16:53

Retuska píše:Zvlastne ale je,ze niekedy ma problem prejst cez chodbu,inokedy nie,pritom chodba je uplne rovnaka nic nepribudlo ani neubudlo.vobec nechapem tejto psej logike :/


A nemôže jej robiť problém napr. lom svetla, alebo niečo takéto? lebo mne sa takto minule zasran zľakol skaly, okolo ktorej už dobrého pol roka denne chodíme.
Ale proste iná konštelácia hviezd, uhol vetra, tieň stromu, lúč slnka...bohvie čo vlastne...spôsobili že sa mi tam zasekol a odmietol ísť ďalej.
Let’s agree to disagree.
fiore
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Ba, Dúbravka

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod wer » Štv 19.04.2012 18:41

merri píše:Mne ked sa Berry niecoho zlakne a tvarila by som sa ze nic, bola by z toho hysteria, lebo ona si vsetko neskutocne vztahuje na seba, nebodaj ked jej omylom slapnem na labu alebo s niecim buchnem, krci sa, stahuje usi, snazi sa mi vyliezt na hlavu a oblizat ma, aby sa uistila, ze to nebolo za trest alebo co. Takisto ak sa zlakne niecoho, co spravi iny clovek, bezi za mnou ma oblizat. Ja to robim takto, som zvedava ci to je alebo nie je OK: nechlacholim, ale potlapkam ju po chrbte, ze "klidek, nic sa nedeje" a pokracujeme dalej. Nevyhybam sa zdroju jej strachu, ak je to nejaka konkretna vec alebo zvuk, ani ju nejak nasilu k nemu nenutim, len prirodzene v ramci inych cinnosti normalne chodime okolo alebo tak. Je to OK?


ci to robis dobre, ti povie pes. pokial sa to nezlepsuje, tak nie, ked to mizne - prestava sa stresovat za hovadiny - tak ano
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod merri » Štv 19.04.2012 18:44

Prestane stresovat za konkretnu hovadinu, vo vseobecnosti sa to lepsi len pomaly. Ale lepsi, aspon z mojho subjektivneho pohladu. :yes:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod agah » Pia 20.04.2012 6:24

Neviem cim to je ale obidve moje fenky "z recyclingu" maju/mali strach z prechadzania dverami. Aziatka to nedavala az tak okato najavo, ale doteraz neprejde cez len pootvorene dvere - nechce aby sa jej dotykali pri prechadzani, vlkodavka prechadza sposobom "presmyknut sa co najrychlejsie" a u nej to bolo na zaciatku az tragicke . nemohla byt ani rec o tom aby presla aj cez holu zarubnu (z obyvaku do kuchyne nemame dvere). Nakoniec sa to podarilo zvladnut a cesta viedla niekde uprostred medzi "podobrotky" a "nasilu". Kym sla za odmenu, tak sme odmenovali, ked sa v niektorom momente zasekla - potiahli sme ju doslova smykom a po prejdeni kritickeho useku pochvalili. Pes sa musi na vlastne oci presvedcit, ze za tym strasnym strachom nic nanho neciha, okrem odmeny. Trvalo nam to cele v pripade vlkodavky asi 2-3 tyzdne. este aj teraz ju obcas nieco pochyti a otoci sa tesne pred dverami ale to uz chce len jemne nasmerovanie a ide.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Fenka sa boji vojst do miestnosti

Poslaťod Silvuch » Pia 20.04.2012 9:18

:haha:
boze ludia, ste mi pripomenuli prihodu, ktora skratila moj zivot o jeden cely rok a to: prenes stredoaziata s panickym strachom z ciest cez cestu.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik