Switch to full style
Sem píšte vaše rady a nápady.
Odoslať odpoveď

Re: Ročná dobermanka

Štv 01.03.2012 9:17

Možno by bolo lepšie hneď na začiatku povedať to to píšeš teraz, že o tom moc/nič nevieš a boli by tie reakcie úplne iné.
Takých čo sa vyrútili s hotovou vecou a čakali len na to, že im to niekto odkýve a tvárili sa ako majstri sveta už bolo dosť vela.
Doberman je skutočne velmi komplikované zviera na chov čo sa týka zdravia a povách, a za tým, že chovať na nepraverených zvieratach je kreténizmus si stojím, nech sa to týka kohokolvek. :ach: Regulovaný chov je obrovský problém, nieto ešte takýto.

Re: Ročná dobermanka

Štv 01.03.2012 10:49

Dokážem jej dať lepší domov, u mňa zvieratá netrpia. Nie jedno zviera som zachránila a pomohla majiteľom lepšie sa o ne starať, síce väčšina sa týkala koní, ale to je ešte ťažšie ako u psov.. To že som hneď na začiatku nepísala že sa v tom moc nevyznám, mohlo byť jasné hneď, keď som napísala že ju chcem nakryť.. Ale už to je jedno, začínam mať silné pochybnosti o nej ... :ua: asi bola chyba sem písať. Chovateľa tiež nebudem súdiť zato, že fenku nakryl jej brat, pretože nech sa akokoľvek snaží, psíky sú majstri úniku a pri hárajúcej fenke tam už vonkoncom problém nevidia.. Ani plot.. a nepíšte, že mal riadne zabezpečiť plot a podobne,. lebo ja som mala fenku vlčiaka a NEBOLO možné ju nijak udržať doma.. Keď si zmyslela, tak išla von... a mohli sme akokoľvek robiť ploty, vždy si niekde našla cestu...

Re: Ročná dobermanka

Štv 01.03.2012 10:57

Chovateľa tiež nebudem súdiť zato, že fenku nakryl jej brat, pretože nech sa akokoľvek snaží, psíky sú majstri úniku a pri hárajúcej fenke tam už vonkoncom problém nevidia.. Ani plot.. a nepíšte, že mal riadne zabezpečiť plot a podobne,. lebo ja som mala fenku vlčiaka a NEBOLO možné ju nijak udržať doma.. Keď si zmyslela, tak išla von... a mohli sme akokoľvek robiť ploty, vždy si niekde našla cestu...

Ach bože... :ua:

Re: Ročná dobermanka

Štv 01.03.2012 11:10

Hm aj ja som si len povzdychla......niektori ludia by si zasluzili jednu poriadnu po papuli a dalsi za to, ze sa im toto zda normalne :hmm:

Re: Ročná dobermanka

Štv 01.03.2012 11:12

Čo zas ach bože?? Vám sa proste nič nepáči... Myslíte si že do všetkého vidíte a vám nikdy pes nemôže ujsť ani sa mu nemôže nič stať? Ste strašne sebecký a ja už mám toho akurát dosť, na fenu kašlem, nech si s ňou robia čo chcú, veď doberman je aj tak náročný a ja by som to určite nezvládla.. Môžete sa tešiť, dám na vás a vyberiem si iné "kvalitnejšie plemeno" s papiermi a fenočka má proste smolu...Nemám už absulútne na toto nervy, hocičo človek napíše, hocičo sa snaží vysvetliť, aj tak sa dočká len krútenia hlavou a pohŕdaním. Vy to prosto chápať nechcete, tak nemá ďalej zmysel to riešiť a fenka ostane tam kde je.. A je to vybavené, koniec debaty.. :angel:

Re: Ročná dobermanka

Štv 01.03.2012 11:29

Offtopic:
Seemani píše:Chovateľa tiež nebudem súdiť zato, že fenku nakryl jej brat, pretože nech sa akokoľvek snaží, psíky sú majstri úniku a pri hárajúcej fenke tam už vonkoncom problém nevidia..

:oo:
Ja si ani nechcem predstaviť ako veľmi príbuzné a pokrížené sú už tie psy bez PP. Tam sa to kríži hlava-nehlava brat-sestra otec-dcéra dedko-vnučka sesternica-bratranec teta-synovec a neviem aké ešte kombinácie a najhoršie práve na tom je, že tú mieru príbuznosti nikto nepozná (!), keďže predkovia sa nikde nezaznamenávajú, robí sa to úplne nekontrolovateľne na spôsob ,,veď o nič nejde" a pritom ide o veľa!! :blee: toto je vrchol hnusu

Nie som jediná, ktorá má doma nekastrovanú sučku a nekastrovaného psa!! Našťastie tí ani nie sú príbuzní, ale za tie 4 roky ešte nikdy nemali spolu šteňatá!! A ako píšem, určite nie som jediná!!
Keď ide o psy, tak sa nad tým mávne rukou...nikoho nesúďme, stane sa, no a čo, že to budú šteňatá zo spojenia brat-sestra (a ktovie ešte z akého spojenia sú ich predkovia :hmm: by som chcela vidieť tie ich PP) no a čo, že psy nemajú vyšetrenia, no a čo, že to je príbuzenské krytie, ktoré by mal robiť len skúsený chovateľ, ktorý má dostatočné znalosti, no a čo!! Veď ide iba o psy......

Ja ju beriem preto za vrece granúl, lebo chov poznám, viem že psy sú zdravé

o tomto začínam vážne pochybovať a chcela by som vedieť, čo u teba a/alebo chovateľa znamená zdravé

Re: Ročná dobermanka

Štv 01.03.2012 11:37

Offtopic: Seemani vieš, keby si chcela pochopiť, tak by si si nevšímala iba kritiku, ktorú si dostala, ale všímala by si si aj to, čo ti ľudia napísali úplne nekriticky.

Re: Ročná dobermanka

Štv 01.03.2012 11:45

:ach:
Naposledy upravil Seemani dňa Štv 01.03.2012 11:48, celkovo upravené 1

Re: Ročná dobermanka

Štv 01.03.2012 11:47

Misheli : nádherne vydedukované, gratulujem ti.. Ešte raz a naposledy, aj pre tých čo to ešte stále nepochopili : Fenka, 1 rok, raz nakrytá bratom (zdrhol a preliezol k nej).. Čo spraviť? zabiť fenu? zabiť psa? zabiť štenatá??????? Vy ste tedy experti.. Čo by ste spravili? hmm..
Rodičia fenky: obaja uchovnený, párik s PP a všetkými vyšetreniami,
Majú pravidelné vrhy, pravidelné odbery, ale 2 psy a jedna fenka im proste zostalo. Rok o nich nik neprejavil záujem, pravdepodobne kvôli dlhým ušiam a chvostu..
Naposledy to napíšem a už mi je jedno čo si otom budete myslieť a čo zas vydedukujete.. Je mi úprimne jedno, o čom vy silno pochybujete, čomu veríte a čo viete...
FENA MÁ RODIĆOV S PP, celá línia je zaznamenávaná, nie žiadny rodinné párenie.. RAZ JU NAKRYL BRAT s dôvodu úniku...
A posledná vec, fenu už nechcem !!!!! TAk to už neriešte... :pac:

Re: Ročná dobermanka

Štv 01.03.2012 11:48

Všímam si aj nektiriku a aj som za to poďakovala, čo si si určite všimla.. Ale bohužial tej kritiky je omnoho viac a mám pocit že tí kritici sú jediný čo nepočúvajú, pretože sa tu celý čas len opakujem a snažím sa vysvetliť jedno : s touto problematikou sa stretávam prvýkrát, PP a bPP psy.. V mojom okolí je kopec ľudí čo chovajú a množia bPP..
Ja už neviem, ako vám to mám vysvetliť, lebo vy si stále meliete svoje a napriek tomu, že min. posledné 3 moje príspevky nasvedčovali tomu, že vás chápem, stále nechápete vy mňa... A pre mňa to už nemá zmysel, písal to isté dokola.. Prečítajte si to ešte raz a skúste sa vyjadriť potom...

Re: Ročná dobermanka

Štv 01.03.2012 12:07

Offtopic: Čo z toho je vydedukované??
Seemani píše:Ešte raz a naposledy, aj pre tých čo to ešte stále nepochopili : Fenka, 1 rok, raz nakrytá bratom (zdrhol a preliezol k nej).. Čo spraviť? zabiť fenu? zabiť psa? zabiť štenatá??????? Vy ste tedy experti.. Čo by ste spravili? hmm..

Rozhodne by som takého chovateľa NEOBHAJOVALA!! Poradila by som sa s veterinárom, čo robiť, nakoľko sama sučka je na šteňatá ešte príliš mladá, keďže píšeš, že má rok. Ešte sama je šteňa!

Seemani píše:Rodičia fenky: obaja uchovnený, párik s PP a všetkými vyšetreniami

Čo sú to všetky vyšetrenia? Vlastne tebe to je jedno ako si písala...ale hocikto môže napísať,že predá/daruje šteňatá po rodičoch so všetkými vyšetreniami a môže tým myslieť bohviečo...

Seemani píše:FENA MÁ RODIĆOV S PP, celá línia je zaznamenávaná, nie žiadny rodinné párenie..

To si už písala a čo s tým? Ani napriek tejto skutočnosti nemôžem brať spojenie brat-sestra na ľahkú váhu a mávnuť nad tým rukou, že ,,a čo, sa to stalo len raz..." a nie je na mne, aby som riešila, čo má so sučkou a šteňatami majiteľ a chovateľ urobiť. Ten by to mal začať riešiť s veterinárom ako som už vyššie písala. Toto je až príliš vážna situácia na to, aby sa nad tým mávalo rukami podľa mňa.

Re: Ročná dobermanka

Štv 01.03.2012 12:21

:pac: kašlem nato... :haha:

Re: Ročná dobermanka

Štv 01.03.2012 13:11

Offtopic: MisheliQ čítaj - tie štence sú už dávno u iných majiteľov, tak asi ťažko s tým bude vet niečo robiť. A nechcem teda nikoho obhajovať ani náhodou, ale ber do úvahy, že nehody sa proste stávajú. Presne z takej je aj moja Gili, jej mama ju porodila v 9 mesiacoch... Hold stalo sa, odvtedy dávajú ešte väčší pozor a kryje sa len vtedy, kedy chcú - samozrejme že už oficiálne s PP.

Re: Ročná dobermanka

Štv 01.03.2012 13:13

Aj tak si neviem predstaviť, čo by s tým vet spravil...keď sa už raz narodili..

Re: Ročná dobermanka

Štv 01.03.2012 13:18

Keď už sa narodili, tak už asi nič nič (ak nerátam humánne utratenie veterinárom), dalo sa to riešiť skôr - injekciou na potrat alebo sterilizáciou, pri ktorej by sa vybrali aj nenarodené štence. Tí moji chovatelia sa rozhodli šteniatka nechať narodiť, išlo o spojenie, ktoré aj tak neskôr plánovali, tak nechceli riskovať možné následky potratových injekcií a sterilizácia nepripadala do úvahy, keďže išlo o fenku s PP, na ktorej chceli odchovať pár vrhov. Ale pri spojení brat a sestra by som neváhala a minimálne injekcie na potrat určite, tam je moc veľké riziko chorôb u šteniat. A keď sa narodili albíni, uff, ako na tom boli so zrakom a sluchom? (to len čisto z mojej zvedavosti sa pýtam).
Odoslať odpoveď