Ročná dobermanka

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Seemani » Štv 01.03.2012 12:26

No ako vravím vrh bol náhodný, ani otom nevedeli, veď to nebolo zanedbané, len proste pes k nej nejak zdrhol...No a narodili sa zdravé, vet ich kontroloval, ako dopadli ďalej, to už neviem...
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Tchor » Štv 01.03.2012 13:53

Stat se muze vsechno a pokud se to nestava opakovane da se to pochopit, co ale nachapu tvuj zamer na takove fene dale mnozit.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Seemani » Štv 01.03.2012 16:39

ano, amla som v úmysle fenka dať aj nakryť, ale tak neviem.. Netušila som aký je vtom rozdiel, PP a bPP pes.. V okolí máme x takýchto chovateľov, tak som to brala ako bežnú vec... :nwm:
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Tchor » Štv 01.03.2012 17:07

Hlavni rozdil mezi s PP a bez PP je v informacich. Pro posouzeni zdravotniho stavu, povah atd potrebujes znat mnoho predku a sourozencu tech predku. Rozhodne nestaci znat udajne rodice, jak na nich poznas ze nejsou prenaseci vaznych genetickych vad? Dobrmani maj dneska velky potize jak se zdravim tak s povahama a mnozit psi bez velmi dobre znalosti plemene je hazard.

Jak jsem psal vejs mam doma dobrmany tri - ackoli jsou papirovy a uchovneni by problem nebyl nikdy potomky mit nebudou neb zadny z tech zvirat neni tak skvely aby to ospravedlnilo mnozeni dalsich psu do toho prepsenyho sveta - a zajemce bych mel, v utulku by nezkoncily. zkutecne se rozhlidni kolem sebe kolik je vsude psu a jak malo je lidi kteri se o ne umi rozumne postarat.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Minnie » Štv 01.03.2012 17:25

Tchor píše:nikdy potomky mit nebudou neb zadny z tech zvirat neni tak skvely aby to ospravedlnilo mnozeni dalsich psu do toho prepsenyho sveta

Tchor, kiezby vsetci majitelia psov s PP rozmyslali ako ty :jop: a nenamyslali si, ze prave ten ich PP jedinec ma taky skvely genofond, ktory plemeno posunie dopredu a preto po nom musia mat stenata. bohuzial si myslim, ze takychto PP chovatelov je väcsina a tych co chovaju na naozaj hodnotnych jedincoch, ktore skutocne obohatia chov je ako safranu... :ua:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Haleth » Štv 01.03.2012 17:40

Seemani fenku si neber. Doberman nie je vhodný na to, čo popisuješ. Oveľa lepší by bol dáky ovčiak. Nemecký napr., tých je dosť aj v útulkoch. Chápem, že nechceš za psa minúť toľko peňazí, tak zbehni do útulku a pomôž dákemu chudákovi tam. Je tam aj plno malých šteniatok, ktoré si vychováš podľa seba a na to, čo potrebuješ. Ročný doberman by mohol byť problém. Navyše, ak je to tak, že by bola v blízkosti svojho starého domova, tak je viac než veľká pravdepodobnosť, že by tam utekala. Pretože doberman je hlavne tzv. pes človeka - je veľmi silno naviazaný na majiteľa. Ak majiteľa "nemá", naviaže sa na svoju svorku - v tomto prípade na súrodencov.
Ja viem, že chceš fenke pomôcť, že ti je jej ľúto, ale keby si si mala vziať všetkých psov sveta, ktorých ti je ľúto ? Asi nie, že ? :smile: A možno to nechceš počuť, ale možno práve to, že si ju nevezmeš, nikto si od dotyčného majiteľa psov nevezme žiadne z týchto odrastených šteniat, zostanú mu na krku, možno mu to zabráni v ďalšom množení :yes:
A ešte jednu vec: aj veľmi veľa krížencov (myslím úplných mixov) dokáže veľmi dobre strážiť :no:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Martinka Cane Corso » Štv 01.03.2012 18:16

Ahojte, úplne náhodou som si prečítala všetky Vaše príspevky O DOBERMANKE ( na inej diskusií riešim svôj problém) ale som veľmi veľmi rada a šťastná, že sú ľudia v tomto hnusnom svete, ktorý sú presvedčení O MNOžENí PSov BEZ PP že to nie je dobré a zavrhujú množiteľov !!! Že viete a chápate psíky bez PP :( ... Ten kto chce mať psíka a je na to odhodľaný v tejto dobe aj finančne, nech si kúpi psíka s PP ( nie je podmienkou ho vystavovať a uchovňovať) a tí ktorí nemajú na kúpu toho psíka na SR je xy útulkov, kde sú psíky "čistokrvné" aj šteniatka, dokonca aj psíky s PP nájdete ( ja sama som jedného umiestňovala do CZ) dá sa nájsť a vybrať si. A tak isto nie je pravda, že sa za to platí možno v karanténach nejaké poplatky ale nie v OZ - za dobrovoľný príspevok. Ja mám tiež dve fenky s PP jednu výstavnú teda skôr pracujem na ten výstavnosti a jednu mám ako domáceho miláčika. A vlastne týmto som chcela napísať, že som rada, že ste sa pokúsili so slečnou zabojovať a vysvetliť jej daný problém :smile:
Martinka Cane Corso
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Zvolen

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Seemani » Štv 01.03.2012 18:51

No som mnou nieže zabojovali, do mňa šli hneď útokom. Zato nie som moc vďačná, ale čo už, každý vecí podá, ako vie..K informáciám sa človek dostane rôznymi cestičkami a nie vždy sú pekné...
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Martinka Cane Corso » Štv 01.03.2012 19:29

Všetko zlé je na niečo dobré, povedzme si :) ... Netreba podporovať množiteľov a ani sa ním stať aj keď nedopatrením. Sem tam pomáham v jednom OZ pri Zvolene, sú tu naozaj všeliké psíky a aj šteniatka, ktoré hľadajú domov, či už vyhodení na ulicu alebo odobraté od množiteľov ( teda oni sa ich sami vzdávajú) ak by ste mali záujem tak Vám pomôžem nejakého píska vybrať a baby sú tam také zlaté, že Vám ho aj doručia a nepýtajú za to nič len starostlivosť a lásku pre toho píska. Väčšina týchto psíkov je "čistokrvných" a sú už aj zosocializované. Takto pomôžete a nepodporíte množiteľa aj keď iba za vrece granúl. A s tými PP tej dobermanky rodičov je to tiež nejaké zvlástne, bo viem, že chovatelia vedia aj takého to dorastenca po rodičoch s PP predať do 18násť mesiacov je to stále také veľké miminko a dá sa pekne s ním pracovať. Aspoň u nás to tak je, že veľa krát sa stretnem, že chovateľ predá aj ročného psa alebo sučku či do chovu alebo na výcvik. Držím palce aby ste sa správne rozhodla :smile:
Martinka Cane Corso
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Zvolen

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Faust » Štv 01.03.2012 20:34

Seemani píše:Rodičia fenky: obaja uchovnený, párik s PP a všetkými vyšetreniami


Offtopic: mna len zarazilo toto, ked su rodicia uchovneny preco aj stenata nie su s PP, doteraz som sa moc nechcela vyjadrovat, ale toto mi uz neda, nechytam nikoho za slovicka teraz, ale ako je to s tymi rodicmi naozaj nikto asi netusi, raz su s PP neuchovneny, potom su uchovneny, potom neviem co, tak ako to vlastne s nimi je? :nwm:
inak sa k chovu psov s pp a bez pp nebudem vyjadrovat, je toho popisaneho viac nez dost, kto ma zaujem najde si, kto ho nema s tym tazko, ale osobne si tiez myslim ze by bolo mozno lepsie najprv to neznalym ludom vysvetlit v klude, viem ze ono uz to na :kak: ked sa to riesi a vysvetluje niekomu kazdy den a od zaciatku, a v mnohych pripadoch ajtak nic z toho, tak cloveka nebavi opakovat sa, ale myslim ze za to kusnutie do jazyka a kludne vysvetlenie by to mozno mohlo stat, keby sa tym zachranilo aspon zopar psikov
a na mieste toho chovatela by som dala velmi rychlo teda aspon tu sucku sterilizovat, aby sa taketo nehody uz nestavali
Faust
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 529
Bydlisko: BA, PK

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod afmyn » Pia 02.03.2012 0:19

niesu to jej psy.. to je za prve,.. za druhe pochopila uz davno co cte jej chceli povedat.. priznala si " chybu " uvedomila si to.. rozhodla sa ze to nepodpori.. Bavi vas rozpytvavat tu istu vec dookola? 6 stran je tu O TOM ISTOM :pac: len to pise niekto iny.. uz na neviem kolkej strane vam dala za pravdu.. a vy dalsie 3 strany znova.. Keby si mam zastat tak Teraz si zastanem jej.. dala tomu stop.. a vy dalej.. asi vas to bavy.. :nie:
afmyn
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod afmyn » Pia 02.03.2012 0:29

Tiez nesuhlasim s kritim psikov bez PP.. jednoducho by som dala navrh na zakon :fizel: .. aby sa psiky bez papierov davali kastrovat etc..alebo ked si majitel zaobsrata psika a nechce aby mala sucka niekedy steniatka tak aj v tedy.. vyriesil by sa problem so psikami v osadach.. a pomaly by sa vypraznovali utulky.. alebo by tam aspon co to nepribudalo.. Viem ze aj kastracia co to stoji.. ale ked niekto chce psika.. musi mat na neho financie.. jednoducho musi si poradit.. Akurat som videla na FB obrazok Z rumunskeho utulku.. a tak ma pichlo pri srdci.. :plac: ze neviem co skorej.. a neviem si predstavit ze to pride aj sem.. a budeme sa stym stretavat denno denne.. Zatial to len vidime v TV.. a mavneme rukou.. Ale ked sa stym budeme stretavat na uliciach.. dufam ze to niekto konecne zacne riesit.. :vykricnik:

Btw som len okoloiduci ktoreho zaujala tato tema a chcela som neprovokacne prispiet a nieco podotknut.. neberte to ako vyzvu :no: ja sa hadat nechcem :nie:
afmyn
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod lulu939075 » Pia 02.03.2012 8:02

AJ keby taky zakon presiel nikdy to nebude fungovat.
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Bad » Pia 02.03.2012 8:07

Offtopic: ona kastrace je závažný zásah do organismu a bez zdravotního opodstatnění :ua: - to kdyby zákon nařizoval kastraci těm množitelům, to by bylo jiný kafe! :joint:
Naposledy upravil Bad dňa Pia 02.03.2012 8:41, celkovo upravené 1
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Tchor » Pia 02.03.2012 8:11

povinna kastrace je nesmysl a hlavne kastrace pred dosazenim dospelosti je zakrok ktery zabrani zvireti dospet. Osobne jsem tvrde proti "preventivnim" kastracim a povazuju je za tyrani zvirete.

Muj nazor je ze castecnym resenim by bylo povinne cipovani a zaneseni do centralni evidence vsech stenat jeste u chovatele. Nasledne povinne prepisovani majitelu - podobne jako je to u aut. Tedy kazdy pes by mel jasneho majitele i chovatele. Neresilo by to vse, ale myslim ze by to hodne pomohlo. Umim si i predstavit zakonou povinnost nejdrive majitele nasledne chovatele (pokud by nebyla moznost donutit k tomu majitele) se o zvire v pripade problemu postarat.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik