Ročná dobermanka

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Seemani » Uto 28.02.2012 17:29

Neriešila som tu absulútne chov, ale niečo úplne iné. Celé je to o "uvažovaní", celé je to o "chceli by sme". A vy ma tu súdite ako keby som tú fenu ťahala zaživa z kože.. Nikdy som nepovedala, že rodičia nie sú uchovnený(neviem esne ako to snimi je). Rodičia prešli všetkými možnými vyšetreniami a dávajú krásne zdravé šťeňatá. To, že majiteľ šteniatkam nedal spraviť papiere nie je predsa moja vina.. A útulky sú plné krížencov!!, tam čistokrvného psa nájdete len veľmi , skutočne veľmi ťažko.. Pochopím kombináciu dvoch plemien, ale súdiť človeka preto, že si chce nakryť fenu, ale nemá k nej papiere... Nájdite mi v inzercii aspoň dva inzeráty s PP šteňatami jedného druhu.. Dnes má kopec ľudí čistokrvné psy bez PP. Je to normálne a tak rozšírené, že to človek nezastaví mávnutím paličky. A vykladať mi tu, že budem prispievať? Prosím vás, ten kto chce domáceho maznáčika a psa na dvor si určite nekúpi PP psa za x eur, ale sa poobzerá po niečom lacnejšom, hoc aj bez PP. A ďaľšia vec, kde máte záruku, že PP pes neskončí na ulici?? Preto, že bol drahý a nemôže si ho hocikto dovoliť?? Preto, že je kvalitný?? Tak to je pekne sebecké... A ruku na srdce, aspoň si neklamme, koľký z vás začínali hneď s PP psami???.. Ach nebudem sa tu hádať, nemám chuť to už riešiť.. Pýtala som sa na niečo iné a z 15tich odpovedí ďakujem dvom, ktorý odpovedali k veci. Ostatným ďakujem za kritiku, aj tá je aspoň na zamyslenie :nwm:
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod mint_blossom » Uto 28.02.2012 17:44

Nikdy som nepovedala, že rodičia nie sú uchovnený(neviem esne ako to snimi je). Rodičia prešli všetkými možnými vyšetreniami a dávajú krásne zdravé šťeňatá.

videla si vysledky vysetreni? pochybujem, ked si sa ani nesnazila zistit, ci rodicia su uchovneni a maju PP alebo nie....

Dnes má kopec ľudí čistokrvné psy bez PP. Je to normálne a tak rozšírené, že to človek nezastaví mávnutím paličky.


Cistokrvny pes bez PP NEEXISTUJE :pac:

vykladať mi tu, že budem prispievať? Prosím vás, ten kto chce domáceho maznáčika a psa na dvor si určite nekúpi PP psa za x eur, ale sa poobzerá po niečom lacnejšom, hoc aj bez PP.

to by si sa cudovala :lol:

Inak myslim, ze si neodpovedala na otazku, preco chces dobermana?
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Seemani » Uto 28.02.2012 18:07

Na otázku som už odpovedala. Nebudem sa opakovať, už som raz písala, prečo ju chcem, nájdi si to..
Čistokrvný pes bez PP neexistuje? Takže všetko ostatné sú krížence? asi sa zle chápeme..
Takže aj môj retriever je kríženec? :nie: Nenechaj sa vysmiať...Ja tu fakt končím, toto nemá absulútne zmysel..
a čo sa týka výsledkov, priamo som ich nevidela, je trochu drzé si ich pýtať, keď mám psa prakticky zadarmo.. Ale máme spoločného veterinára a ním mi to bolo potvrdené. A jeho slovo pre mňa váži veľa, roky rokúce sa mi stará o zver, takže mu verím...
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod hriva » Uto 28.02.2012 18:56

Poznas niekoľko generácii predkov tvojho retrievera? Nie? Potom nie je cistokrvny. Ako môžeš vedieť či tam nebol mixnuty aj nejaký iný pes?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Seemani » Uto 28.02.2012 19:12

No keby tam aj v minulosti mix bol, rozhodne nato nevyzerá :ach:
nechce mi načítať foto :hmm:
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod hriva » Uto 28.02.2012 19:41

To že vyzerá ako retriever ešte neznamená že ním aj naozaj je.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod lucik » Uto 28.02.2012 19:43

Seemani píše: A útulky sú plné krížencov!!, tam čistokrvného psa nájdete len veľmi , skutočne veľmi ťažko..

kedy si bola v útulku? my máme v útulku dosť "čistokrvných" psov, dosť aj zdegenerovaných bez PP "čistokrvných" chudáčikov od množiteľov - ľudí ako ty, ktorí si myslia, že sú majstri sveta a registrovaný chov je šuvix. Možno keď dospeješ (rozumovo), tak pochopíš, prečo tá kritika a odhováranie. A možno už bude pre pár psov neskoro..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod lulu939075 » Uto 28.02.2012 19:47

pokial tvoj pes nemá papiere tak je to obyčajný kríženec, nedá sa to nazvat nijak inač. Nevieš ani neni nikde zaznamenané kto bol otec, mama prarodičia atd...Pokial pes není chovný (aj ked má papiere) znamená že sa vymyká štandardu danému pre to ono plemeno. A kedže je neštandartný je pravdepodobné že budeš mať doma druhého krásneho kríženca :jop: a to sa dadšej nevyjadrujem k množeniu spomýnaných shit-zu a jazvečíkov. By ma velmi zaujímalo či aspon vieš aké dedičné choroby možu mať tieto psy, ako sa prenášajú. Prajem vela ludí ktorí sa vyhnú tvojim všetkým vrhom, lebo tak ako máš domy ty kríženca tak si aj oni chudáci kúpia kríženca :nechutne: :rip:

Lucik vieš ide o to že ten doberman za vrece granúl je iný ako doberman z útulku, myslí si že ked za nho dá pytel granúl tak si zaplatí rasu, kdežto v útulku ich dávaju zadarmo takže bude určite mixnutý :haha:
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod hruska » Uto 28.02.2012 19:49

Obrázok
dokolecka dokola a stale zaujimave :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod lulu939075 » Uto 28.02.2012 19:53

Offtopic: hej hej dokolecka dokola ved zem sa predsa toci nie :haha: vzdy tu boli aj budu takyto ludia. Viem to aj velmi pekne prirovnat akoze psickari a mnozitelia alias normalny ludia a cigáni :haha: :haha:
Hruska daj aj mne pukance tiez si dam :heh:
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod hriva » Uto 28.02.2012 20:26

Offtopic: A ja doma fakt tlacim pukance do hlavy :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Tchor » Uto 28.02.2012 21:55

"Potes koste" dalsi mnozitel zrovna u dobrmanu kde je takovejch problemu at uz se zdravim nebo povahama. Lidi fakt nemaj sebemin zodpovednosti a rozumu.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod lucik » Uto 28.02.2012 22:59

Offtopic:
lulu939075 píše:Lucik vieš ide o to že ten doberman za vrece granúl je iný ako doberman z útulku, myslí si že ked za nho dá pytel granúl tak si zaplatí rasu, kdežto v útulku ich dávaju zadarmo takže bude určite mixnutý :haha:

z útulku ho nedajú zadara.. predpokladám, že takých 60-70 EUR by zaňho chceli (odčervenie, odblšenie, čipovanie, očkovanie, kastrácia), ale to by ona nedala.. jednak lebo by sa jej to zdalo veľa a dvak - bol by kastrovaný, nedalo by sa na ňom množiť..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod lulu939075 » Str 29.02.2012 9:02

lucik píše:z útulku ho nedajú zadara.. predpokladám, že takých 60-70 EUR by zaňho chceli (odčervenie, odblšenie, čipovanie, očkovanie, kastrácia), ale to by ona nedala.. jednak lebo by sa jej to zdalo veľa a dvak - bol by kastrovaný, nedalo by sa na ňom množiť..


Vidíš to ma ani nenapadlo že vlastne ju dostane kastrovanú, tak tam je ten háčik :pac: A ano pokial priamo z utulku tak sa za psa plati, ale ešte stale je vela utulkov alebo združení kde ti psa dajú za "dobrovolný príspevok"
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Dana D » Str 29.02.2012 9:44

Seemani píše:Prosím vás, ten kto chce domáceho maznáčika a psa na dvor si určite nekúpi PP psa za x eur, ale sa poobzerá po niečom lacnejšom, hoc aj bez PP.

Časť ľudí, ktorí "chcú domáceho maznáčika na dvor" si možno kúpi psa bez PP, ale určite neuvažuje ešte pred jeho kúpou o tom, že raz ho dá nakryť.
Seemani píše:Samozejme, keď už fenku budem mať, dám ju aj nakryť a šteniatka normálne predám do rodiny, nie výkopcom.


Seemani píše:A ruku na srdce, aspoň si neklamme, koľký z vás začínali hneď s PP psami???..

By si sa divila, ale značná časť z nás. A ak mám psa bez PP, tak potom je to pes z útulku od nezodpovedného "chovateľa".
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik