Ročná dobermanka

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod raky » Str 29.02.2012 20:39

merri - prestaň pls... občas chodím na fotografické fórum - to by si len videla.. tuná aspoň verím - že nám ide o psov...
po prvé EFA jej povedala asi najlepšie, po druhé je scestné uvažovať o šteniatkach - keď ešte nevie ani či ju zvládne a či bude zdravá... atď - veď to tu bolo ,,x,, krát povedané... plus odkazy a tak... tak čo ju máme prosiť??? Sama musí pochopiť a verím jednej takej starej veci - že každý kopanec do zadku - Ťa posunie dopredu - ak porozmýšlaš.... :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod lenk » Str 29.02.2012 22:06

Offtopic: ale ja neviem....proste ked chce clovek psa, tak vela cita, snazii sa zistit co najviac, ake situacie mozu nastat a tak..o plemene, ake maju problemy...je to o zodpovednosti, a ked njekto chce psa na strazenie, nic o nom nevie, aka je to povaha, len vie pravdepodobne z filmov ze aha doberman vyzera drsne tak takito ludia nemaju mat ani len rybku radsej..ja som tiez nic nevedela, a bolo mi jedno ci pp, ci bpp, a stacilo sa len informovat...pes je zodpovedost velmi velka (vzdy sa smejem, ze som mala radsej otehotniet ako psa:D ) a prave tymi informaciami o rase, o spravani je velmi pravdepodobne, ze clovek narazi aj na tuto problematiku...videla som to na sebe samej, na frajerovi...jednoducho v 21storoci uz pre mna nie je vyhovorka som nevedel, alebo pp mi netreba...nehovorim ze suhlasim s reakciami, ale tiez viem, ze ludi dookola nebavi vysvetlovat to iste, co uz vysvetlene 150000x je, pekne, zrozumitelne, a je smutne, ze aj ked poskytnes nazor na to, ten druhy si bude furt svoje...suhlasim s rakym, sama vytvori temu ze ci zobrat ju ci nje, a uz planuje stence..na hento ani dobre slovo nepomoze
lenk
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 256
Bydlisko: Bardejov

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Seemani » Str 29.02.2012 23:50

merri píše:Offtopic: Chapem, ze vas taky pristup vytaca, ale naozaj sa treba trosku zamysliet nad tym, ako to povedat tak, aby to druha strana prijala. Ked chcete niekoho presvedcit, nie je dobre hned zacinat kritikou. Naozaj je vela ludi, ktori nechapu co je zle na bezPP psoch a stenatach po svojej fene, nikto im to nikdy nevysvetlil. A ked na nich niekto zacne takymto negativnym stylom, automaticky sa zacnu branit a potom uz nebudu prijimat ani racionalne argumenty.

Presne toto som vravela, nemám sa tu s dotyčnými už o čom baviť, pretože som od začiatku písala, že včetko je v rámci silného uvažovania, nie že dobermanku už mám doma.. A podaktorý ! nie všetci tu do mňa hneď skočili, že je to čistý kreténizmus, že som množiteľ, že keď dostanem rozum pochopím, a že za vrece granúl mašina na psy, nechutné... atď...atď. A keď im na to reagujem tým, že sa ďalej nemám o čom baviť, tak mi hneď nato napíšu, že som urazená. No ako nehnevajte sa, ale rozdiel medzi diskusiou, a urážaním a zavrhovaním človeka, ktorého ste vživote nevideli a jeho zvieratá už vôbec nie.
Je pravda, že sa v tomto moc nevyznám, zameriavam sa na kone a tam je to inak. V mojom okolí je snáď iba jeden chovateľ, ktorý má psy chovné. Proste pre mňa je to normálne, nevidím natom nič zlé, možno preto, že do toho nevidím tak ako vy. Ale preto ešte nie som zlý človek, a keď mi nedokážete veci vysvetliť normálne a dočkám sa tu len kritiky a kadejakých nezmyselných dedukcií, po ktorých sa cítim ako nepoviem radšej ako, tak mám nato napísať áno máte pravdu?? :ua: tak logické, že sa snažím brániť a nechcem vyzerať tak, za čo ma máte.. Lebo ste tu po mne skočili jak mačka po myši. V jednom, asi treťom príspevku som písala, že som vďačná aj za kritiku, že aj tá je aspoň na zamyslenie. Napriek tomu tu podaktorý ďalej rýpu. Ľudia tipu : všade som bol, všetko viem. A s takými si nemám ďalej čo povedať.
A ďaľšia vec : v českých útulkoch som nebola.. Zatiaľ ste sem dali len tie...Ja som hovorila o slovenských!
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Seemani » Str 29.02.2012 23:56

lenk píše:Offtopic: .suhlasim s rakym, sama vytvori temu ze ci zobrat ju ci nje, a uz planuje stence..na hento ani dobre slovo nepomoze

Ja som vytvorila tému úplne inú.. Danú tému ste vytvorili vy, ja som sa na chov vôbec nepýtala, len som spomenula, že ju chcem nakryť.. Ale téma bola smerovaná na niečo úplne iné...Ale chápem, keď sa raz človeku niečo nepáči alebo s niečím nesúhlasí, razdva sa toho chytí...
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod lenk » Štv 01.03.2012 0:49

seemani: jasne, lenze debata sa rozbehla tymto smerom, ja som v podstate len reagovala :no: zaujimave, ze teraz pises, ze este nevies, ale uz planujes stence? :lol: nepodrypujem, teda ano, len reagujem ze zatial len silno uvazujes, ale stence by si chcela...sak si aj sama pisala, ze mate viac psov...a to si o nich necitas? nezaujima ta ake to plemeno je, ake mavaju zdravotne problemy? ja som si dopredu pol roka nacitavala o psoch celkovo, a este nic neviem dokopy... :no: len tym chcem povedat to, ze staci si cosi precitat...svojou reakciou len vravim, respektive pisem, ze je pre mna neuveritelne, ze clovek sa "zatazi" psom na par rokov, a neni schopny si precitat problematiku zakladnu....to som len chcela povedat...skus si precitat tuna temy a vela sa dozvies :ahoj:
lenk
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 256
Bydlisko: Bardejov

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod raky » Štv 01.03.2012 0:57

"Seemani"
nie je problém sa rozprávať a vysvetlovať... naozaj... a mali by sme viacerí veľkú radosť aby si pochopila to čo ti tu už niektorí naznačili a aj priamo povedali...
A držím palce - ja vždy trochu verím... a hádam to premyslíš... :hi:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Seemani » Štv 01.03.2012 0:59

Samozrejme, že si čítam, a dosť veľa.. Aj o dobermanoch..
A áno napísala som, že chcem aj šteniatka .. v prípade, že si ju vezmem!!! Ale ešte stále som sa nerozhodla, len silno uvažujem, to som tiež písala.. Ale šteniatka som plánovala, ale fenka ešte stále nakrytá nieje.. Veď ešte ju ani nemám, netreba hneď všetko dramatizovať a chytať za slovíčka. To je, ako keď si človek ide kupovať auto a v hlave sa mu rodí plán, ako na ňom pojde v lete k moru. Ale to ešte neznamená, že sa tam naozaj aj dostane. Preto stále zdôrazňujem, že silno nad ňou uvažujem!!
A čo sa týka plemien, každé má nejaký problém. Neexistuje dokonalé plemeno...retrieveri sú háklivý na kĺby, ale to neznamená, že si toho psíka nezaobstarám. Yorki má zas časté problémi zo zubami a predsa ich chová x ľudí.. To je zas celé o uhle pohladu.
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod merri » Štv 01.03.2012 1:06

Offtopic:
lenk píše:ze je pre mna neuveritelne, ze clovek sa "zatazi" psom na par rokov, a neni schopny si precitat problematiku zakladnu..

Neuveritelne to je aj pre mna, ale bohuzial drviva vacsina majitelov psov takto funguje :ua:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod miusiatko » Štv 01.03.2012 1:07

a preto sa chovatelia snažia tieto chyby a choroby z chovu eliminovať. O tom chov je :ach: Nie o tom, že si kúpim hocakú sučku čo sa na plemeno podobá a potom ju dám nakryť ďalším čo sa na čosi podobá...a hurá chováme :ach: to ti tu aj všetci vysvetľujú
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Seemani » Štv 01.03.2012 1:18

Len nie všetci mi to vysvetlili rozumným spôsobom...A nie všetci sa na veci pozreli s oboch strán.. Ale už to neriešim, mohla som to čakať.. Aj na iných fórach to funguje podobne, nie len tu.. :no:
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod lenk » Štv 01.03.2012 1:39

nemyslim si, ze vsetci na teba "sli" nejak zhurta...Efa napriklad to napisala uplne normalne...aj sa jej cudujem:D prepac, ale mna taketo veci vytacaju...ono, problem bol iny, prispevok tiez, ale vsetky reakcie boli len na zaklade toho, co si ty sama napisala...vies akcia vyvolava reakciu :no: ked sa niekto bije do prs, a pise, ze je to jeho vec ci on bude mat male alebo nie, a ze jeho retriver je cistokrvny bez pp tak neviem co cakas..nemyslim to v zlom, len ti to pisem uplne realne..samozrejme, ze kazde plemeno ma "svoje" zdravotne muchy....ale prave to, ze ma tie uuuuzasnee papiere, sa mu robia vysetrenia, a aj to, ze prapradedo nepretiahol nejakeho ineho krizenca a tak...ono sa to nemusi ukazat hned, ale o par generacii...( napr prababka mala dvojicky, ale az moja dcera ich teraz ma, a ja a ani mama sme ich nemali) nikdy nevies kedy sa to moze preukazat...a zrazu ma rexo 6 rokov, a nejak divne chodi...a nikto nevravi, ze sa to nemoze stat aj pp psikovi, lenze prave tymi papiermi sa tomu snazia chovatelia predchadzat..taketo veci si uz mohla vediet no... :ua: ale tak kazdy sa uci, a verim, ze na zaklade tohto fora budes aspon uvazovat ze co a ako:)
lenk
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 256
Bydlisko: Bardejov

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod MisheliQ » Štv 01.03.2012 1:46

Offtopic:
Seemani píše:To je, ako keď si človek ide kupovať auto a v hlave sa mu rodí plán, ako na ňom pojde v lete k moru. Ale to ešte neznamená, že sa tam naozaj aj dostane.

Ani auto si nekupuješ bez potrebných dokumentov od pofiderného predajcu bez mena (v chove psov s PP je tým menom názov chovateľskej stanice) a už vôbec si nekúpiš auto "bez PP", ale kúpiš si určitú značku (BMW, audi...) :no:

Môžeš si aj sama nájsť informácie o tom prečo nechovať psy bez PP. Veď to by malo byť v prvom rade v Tvojom záujme! :ahoj:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Seemani » Štv 01.03.2012 1:56

[quote="lenk"]nemyslim si, ze vsetci na teba "sli" nejak zhurta...
a opäť sme pritom.. Napísala som predsa podaktorý !!! s výkričníkmi.. Nikde som nepísala že všetci.. myslím si, že je to tá istá pesnička.. Nebudem to už ďalej riešiť...Fenku si nakoniec možno ani nevezmem a ostane behať na dvore s bratmi, ktorý ju budú úspešne nakrývať.. Už má za sebou prvý vrh s bratom - 4 albíny :) .. no aspoň už majú domov... :ahoj:
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod lenk » Štv 01.03.2012 2:12

jezis maria riesis absolutne :censored: idiotiny...ta kasle chytanie sa za slovicka????! vobec som to nemyslela zle, a toto je posledna vec, co by ta mala vobec zaujimat, bolo ti vysvetlene milo po dobrom, bolo ti vysvetlene neprijemne, ale furt dookola svoje...prejav tvojho zaujmu a inteligencie je jasny, ja som s tebou skoncila ked tu riesis totalne ale totalne kraviny....a btw posledna vec...tak to je teda suuuuuuper chovatel, ktoreho si vychvalovala ked necha hento robit..fakt bomba.... :censored: pre mna diskusia skoncila.
lenk
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 256
Bydlisko: Bardejov

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Hanka 1 » Štv 01.03.2012 7:03

Seemani píše:
lenk píše:nemyslim si, ze vsetci na teba "sli" nejak zhurta...
a opäť sme pritom.. Napísala som predsa podaktorý !!! s výkričníkmi.. Nikde som nepísala že všetci.. myslím si, že je to tá istá pesnička.. Nebudem to už ďalej riešiť...Fenku si nakoniec možno ani nevezmem a ostane behať na dvore s bratmi, ktorý ju budú úspešne nakrývať.. Už má za sebou prvý vrh s bratom - 4 albíny :) .. no aspoň už majú domov... :ahoj:


Když to shrneš - zodpovědný chovatel nechá nakrýt sestru bratrem a jejich potomstvo pošle dál??? Co je to za prase? Který naivka si takové zvíře vezme? Protože to je chodící problém po celý jeho život, myslím zdravotní problém. To chudák štěně nemůže za to, že sou lidi nezodpovědná hovada, ale přesto to odnese. Jestli můžeš fenku zachránit od toho idiota, tak si jí prosím tě vezmi. Jestli jí dokážeš dát lepší domov, máš prachy na veterinu a dobrou péči o ní, udělej to. Načti si prosím o dobrmanech a DCM a o dalších jejich častých proglémech, jako jsou např. torze žaludku. Jen prosím nepokračuj v činnosti toho "dokonalého chovatele" a nemnož další bezpapírové chudáky. Jestli máš ráda psy, netýrej je chovem, jako to dělá ten idiot.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik