Ročná dobermanka

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Bad » Str 29.02.2012 9:56

Seemani píše:Prosím vás, ten kto chce domáceho maznáčika a psa na dvor si určite nekúpi PP psa za x eur, ale sa poobzerá po niečom lacnejšom, hoc aj bez PP

Mám domácího mazlíčka s PP (za cenu nadprůměrnou tehdy i nyní) protože jsem chtěla psa určitého plemene, který bude s největší pravděpodobností nositelem typických plemenných znaků a to včetně nějakého předpokladu zdraví. Tečka.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Seemani » Str 29.02.2012 10:25

ďalej sa k tomuto nevyjadrujem... Bola som asi v 6tich útulkoch a žiadneho čistokrvného psa som tam nevidela.. Už som raz písala, že je všetko v rámci rozhodovania... FENU NEBEREM PRETO, ŽE JE ZA VRECE GRANÚL,ALE PRETO LEBO SA MI PÁĆI A JE MI JEJ LÚTO.. a to či ju nakryjem alebo nie, je čisto moja vec.. FENA JE ĆISTOKRVNÁ !!!! má záznami o povode a už sa viac nebudem opakovať... A možno keď sa naučíte normálne komunikovať s luďmi a hneď na nich neútočit len preto, že nemajú tolko skúsenosti ako vy, bude takáto komunikácia a inej úrovni.. &veci sa dajú podať dvoma sposobmi.. Blbec si vyberie útok.. TOŤ VŠE !! :heh:
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod hruska » Str 29.02.2012 10:33

Seemani, asi si zle kukala, utulky su plne "cistokrvnych" psov, trebars ovciakov je na desiatky. Ten by mohol vyhovovat tvojim poziadavkam.
A ak chces ozaj psa cistokrvneho (nie celkom rozumiem preco), tak jedine pp ti to zabezpecia.
Vidim ale, ze uz si rozhodnuta, tak tvojmu psovi prajem pevne zdravie a dobru povahu!
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Tchor » Str 29.02.2012 10:34

Pokud jsi byla v utulcich ta jsi musela videt kolik je tam psu - vsichni se narodili protoze si majitele mysleli
Seemani píše:či ju nakryjem alebo nie, je čisto moja vec
. Neni to taky trochu vec tech odchovanych stenat jakej budou mit nasledne zivot? Psu je mnohonasobne vic nez lidi kteri se o ne dokazi rozumne postarat!

mam doma dobrmany tri dve feny a psa (plus jednu fenu BOM) ani jedna z fen (ani pes) nebude nikdy mit zadny potomky protoze je mozne jinde ziskat lepsi odchovy nez by byly predpokladany odchovy tech mejch. Jsou to vsechno psi s PP a jejich uchovneni nic nebrani dokonace je nekolik lidi kteri by stenata po mejch fenach chteli - presto nebudu mnozit psy o kterych si myslim ze by nebyly prinosem pro plemeno.

Zadne zvire bez PP uz s pricipu neni cistokrevne, nevim jak na slovensku, ale v cechach je i podle pravniho vykladu pouzivani nazvu plemen u psu bez PP protipravni sice se bezne pouziva, ale uz par soudu s mnozitelama probehlo.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod miusiatko » Str 29.02.2012 10:39

Seemani píše:ďalej sa k tomuto nevyjadrujem... Bola som asi v 6tich útulkoch a žiadneho čistokrvného psa som tam nevidela..

áno, a preto je tu samostatná téma o čistokrvných psoch v útulkoch, lebo tam asi žiadny nie je :ach:

Množiteľku ale ťažko presvedčíte, že robí čosi zlé... veď už má doma iné "chovné" suky :pac:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Dana D » Str 29.02.2012 11:02

Seemani píše:A možno keď sa naučíte normálne komunikovať s luďmi a hneď na nich neútočit len preto, že nemajú tolko skúsenosti ako vy, bude takáto komunikácia a inej úrovni.. &veci sa dajú podať dvoma sposobmi.. Blbec si vyberie útok.. TOŤ VŠE !! :heh:

Seemani, nikto tu na teba neútočí. To len ty sa paprčíš, že nesúhlasíme s tvojimi názormi a nezdieľame ich. Sama si sa prihlásila na verejné fórum, tak musíš očakávať reakcie. Práve naopak, snažíme sa ťa upozorniť na rôzne úskalia, ktoré kúpa tohto konkrétneho psa obnáša (nevhodnosť na stráženie objektu, nutnosť zabezpečiť dostatočnú teplotu v zimnom prostredí, riziko zdravotných ochorení z neovereného chovu a ich následný prenos na potenciálny odchov, atď.). Ak si rozumná, tak sa nad tým zamyslíš a uvedomíš si, že cez všetky tie pre teba nepríjemné odpovede tam nájdeš aj kus pravdy, ktorú pre hnev a pocit nepochopenia nevidíš.
Vymeniť psa za vrece granúl síce na prvý pohľad môže znieť lákovo, ale ty to vrece nevymieňaš za nový kabát. Ale za spoločníka, za ktorého budeš mať zodpovednosť 10, 12 a možno i viac rokov. Snažíme sa ti len povedať, že ak časom nebudeš spokojná, nebude to také jednoduché ako v prípade toho kabáta, ktorý strčíš do skrine a povieš si - no ten nestál ani za to vrece granúl...
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Renata » Str 29.02.2012 11:27

ďalej sa k tomuto nevyjadrujem... Bola som asi v 6tich útulkoch a žiadneho čistokrvného psa som tam nevidela.. Už som raz písala, že je všetko v rámci rozhodovania...

Seemani skus sa rozhodnut dobre. lutost tu nie je na mieste. skus si toho precitat trosku viac o PP a bezPP psoch, mnoziteloch, vrhoch, cistokrvnych psoch v utulku ..., precitaj ci, ake skusenosti v podobnych situaciach mali ini. neverim, ze si v utulkoch nenasla "cistokrvnych" psov, proste neverim, lebo situacia je taka, ze ich je tak vela, ze sa nedaju prehliadnut. minule tu bola jedna slecna a chcela takto kupit yorka, vyhodili jej tu ludia x inzeratov na jorkov, pohlavie, vek, cokolvek si mozes vybrat s ponuky. aj dobermanov je dost, dokonca aj dobermanov s PP.
len neviem, ci to nie je ako hrach na stenu hadzat, ked uz mas dve chovne shi-tzu a maltezacku. :plac:
PP nie je o tom, ci chces alebo nechces chodit na vystavy, ani o tom, ci tvoj pes bude makat, alebo lezat na gauci, v dnesnej situacii uz to nie je ani o peniazoch, pretoze dokazes kupit za slusne peniaze akekolvek plemeno, len treba hladat. PP je o cistote plemena. o tom, co mas ty momentalne doma, a co sa rozhodujes si zobrat za vrece granul, sa to povedat neda.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod lulu939075 » Str 29.02.2012 11:33

žu sme ale riedne off ale aj tak, ak si si pozerala utulky tak by som ti radila ist k očnému pre bríle s fakt velkými dioprtiami

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=321777234538562&set=a.170507666332187.36796.168272489889038&type=1&ref=nf
https://www.facebook.com/dobermanvnudzi
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Ulfheiðr » Str 29.02.2012 11:35

"Čistokrvných", resp. psov čo sa im podobajú, zdanlivo plné útulky niesu, ale len preto, že taký pes sa tam zväčša dlho neohreje, čiže naďabiť na neho je väčší problém. Na rozdiel od tých rôznych strapatých sivých bundášov. Takže sa netreba nechať oklamať zdaním. "NO"-čka v útulkoch, to je kapitola sama o sebe :ach: To už je taký fakt útulkový štandard :plac:
ostatne, treba sa skôr pozrieť na rescue stránky rôznych plemien, koľko psov je nechcených.
Okrem toho, myslíš, že zrovna ty dokážeš zadať všetky šteňatá, keď ich nezadal chlápek od vedla? A ešte k tomu keď on sa môže oháňať papiermi rodičov aspoň, ale ty už asi sotva? Kde to má logiku? Offtopic: Ale viem, kopu chovateľov sa nevie poučiť ani z toho, keď im po dvore skáče 5 ročných šteniat a v pohode si našupujú ďalší vrh :ach: .
A druhá vec, nestačilo ti, že ti tu skúsená dobermanárka hneď na začiatku povedala že doberman je pre vaše použitie úplne nevhodný (keď teraz odhliadnem od úmyslu "chovať")?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod dana033 » Str 29.02.2012 16:14

Seemani píše:Bola som asi v 6tich útulkoch a žiadneho čistokrvného psa som tam nevidela..


http://www.dobrmanivnouzi.estranky.cz/c ... rmani.html
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 29.02.2012 17:02

Ľudia vy nechápete, že sa tým zasa nič, ale nič nevyrieši? Koľko tu už bolo takých tém ako je táto, nedostala odpoveď akú chcela, nemá sa s nami ďalej o čom baviť.
Zasa na druhej strane, svätá pravda, nikto, nikomu nemôže nič tlačiť do hlavy. Čo chce spraviť to si aj spraví.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod wer » Str 29.02.2012 17:05

Offtopic: ale kolko bolo takych, co sa aspon zamysleli...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod merri » Str 29.02.2012 17:11

Offtopic: Chapem, ze vas taky pristup vytaca, ale naozaj sa treba trosku zamysliet nad tym, ako to povedat tak, aby to druha strana prijala. Ked chcete niekoho presvedcit, nie je dobre hned zacinat kritikou. Naozaj je vela ludi, ktori nechapu co je zle na bezPP psoch a stenatach po svojej fene, nikto im to nikdy nevysvetlil. A ked na nich niekto zacne takymto negativnym stylom, automaticky sa zacnu branit a potom uz nebudu prijimat ani racionalne argumenty.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod lenk » Str 29.02.2012 18:19

Offtopic: ja si zasa mysliim, ze vacsina ludi ma dnes pristup na internet, a moze sa dostat k informaciam co znamena tato problematika..ja som si tiez najprv precitala, ze co to je to plemeno, naco je, preco je, a potom som dosla na df a myslim, ze kazdy normalny, inteligenty clovek pochopi, ze pes s pp nie je zalezitostou "vyvolenych" alebo iba na vystavy a mne staci bpp...a je mnoho nazorov na to, ktore su podla mna dostatocne na pochopenie, ze je to aspon takou zarukou na zdravie, ma iste vysetrenia, a bude vyzerat ako ma...kto chce pochopit, pochopi...kto chce vediet, bude...staci citat, argumentov preco pp, a nemnozit psiky tu bolo dost...holt, ked clovek vidi iba svoje argumenty, ktore ani argumentami nie su, tak je debil:D a prave tieto tvrdenia, ktore tu uviedla tato slecna neobstoja, takze je na mieste takato kritika podla mojho nazoru
lenk
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 256
Bydlisko: Bardejov

Re: Ročná dobermanka

Poslaťod merri » Str 29.02.2012 19:27

Offtopic: Vies ale po takejto reakcii uz asi nebude mat chut si tu na fore vobec nieco citat. A ad internet a pristup k informaciam - ak niekto o probleme bezPP vs. PP psov ani nevie, je jasne ze ani si o tom nebude hladat informacie.

Tu na fore mame moznost to ludom objasnit a vysvetlit, ale mina sa to ucinku, ak sa na kazdeho s podobnou otazkou spusti vlna kritiky.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik