Bačkurky kam se človek podiva...

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Bačkurky kam se človek podiva...

Poslaťod Van » Ned 17.02.2008 21:37

Lenka.Buddy píše:budem ho to musieť aj ja začať učiť :lol: lebo teraz keby mu niečo podám,tak sa s tým bude chcieť len hrať a naťahovať

tazsie sa to uci neskor, najlepsie je (to do buducna) podporovat to v psikovi od steniatka, ak je predpoklad, ze ho tato cinnost nosi...u nas funguje Ron ako postar, ked sa mi nechce ist cosi odniest niekomu z rodiny, proste to poslem po Ronovi, davame spolu veci prat do pracky, podava mi padnute veci atd. :lol:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Bačkurky kam se človek podiva...

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 18.02.2008 14:48

no ale niektorí nemáme psíkov od šteniatko ako napr ja :no: no moj je inteligent on sa naučí :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Bačkurky kam se človek podiva...

Poslaťod iiivetka » Sob 21.08.2010 9:46

Mám 6 dní psíka z útulku. Greyhounda 3 ročnú fenku. Je úžasná.
No ale je to zlodejka :)
Kradne aj keď sme doma, priamo predomnou...ale to sa chce asi hrat, všetko jej beriem a zakazujem. Neni to tak často. Možno 2x za deň. Ale keď sme preč....neknučí, neciká, je vybehaná a mala by spať a ona miesto toho si nosí veci do izby, na gauč. Keďže máme malý byt, nedá sa pred ňou všetko schovať. Neničí to, len si to nosí. A potom určte už spí.
Pritom hračiek svojich má dosť. Ale tie asi nie sú tak zaujímavé, ako keď si niečo "uloví".
Moje staré tirčko, chápem, tam cíti môj pach, manželova taška, to je jasné, tam cíti jeho pach. Ale dnes si doniesla taký pastový box na sáčky. Minule ešte futbalovú loptu a kuchynskú rukavicu.... :angel: Ja sa na ňu nehnevám. Len neviem, či sa mám zmieriť s tým že po návrate domov, budem vždy musieť upratovať.
Myslíte že sa to dá odnaučiť?
iiivetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Bačkurky kam se človek podiva...

Poslaťod zuzka:) » Sob 21.08.2010 10:18

môj robil to isté. vždy keď ostal sám, tak najprv pozvláčal do izby na postele, na gauč všetko čo bolo zaujímavé. nejak veľmi to neničil, len nechtiac (no sem tam sa stalo)
všetko "cennejšie" sme odkladali, topánky zatvárali do kúpeľne... :heh:
so svojimi hračkami sa nikdy sám doma nehral, tak keď ostával na dlhšie, tak sme mu dávali kosť, takú naozajstnú "živú". so žuvacími sa tiež sám nikdy nehral. tak sa pekne unavil pri ohlodávaní, a potom zaspal...
teraz, keď vidí, že odchádzame všetci, tak pekne ostane spať a už nič nenosí. maximálne rozžuje nejaké pero, ktoré zabudneme odložiť.
ale topánky pre istotu odkladáme stále. istota je istota :heh:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Bačkurky kam se človek podiva...

Poslaťod vavrena » Sob 21.08.2010 12:34

Tak ako Zuzka, aj my sme sa naučili odkladať všetko. Topánky pekne do skrinky, kabelky na poličku, šatstvo sa povaľuje iba v našich izbách, tie zatvárame, aj kúpeľňu, vždy. Psy majú pre seba chodbu, obývačku a kuchyňu. Cez gauč je prehodená obrovská deka, pretože kým tam nebola, nivočili ho rôznymi telesnými tekutinami. Na jedinej fotelke, ktorú si vyhradili pre seba, je pelech, odvtedy nie je špinavá. Ak nechám otvorenú izbu, tak o chvíľu môžem pozorovať dva prúdy nosenia vecí. Jeden (pravidelný a takmer okamžitý) je nosenie vecí z mojej izby do pelechu v obývačke (nohavičky, ponožky, žuvačky a obaly od jedla, ak nejaké boli v koši) a druhý (menej častý, za ktorý bol vždy veľký krik, a už dávnejšie nenastal) je nosenie všetkých úžasne zaujímavých vecí z bytu do postele (hračky, topánky, menšie kvetináče alebo len kvety, rôzne jedlo..).
Teda sme to vyriešili tak, že sa v dosahu psov nenachádza nič zaujímavé, neuchránili sme akurát vchodové dvere. A o nábytok našťastie nikdy nemali záujem. Čo sa týka hračiek, hračky odkladáme tiež, do košíčka, aby boli zaujímavé, keď sa neskôr vytiahnu. A košík s hračkami je psom trochu ťažšie prístupný, čiže ak sa posnažia, vytiahnu z neho, čo potrebujú. Vonku vždy zostáva jedna pískacia hračka pre Dobyho, on sa vie hrať aj sám.
Nosenie vecí do pelechu som najprv riešila rôznymi zákazmi, ale pes bol z toho akurát ofučaný a podobne, čiže teraz, ak vidím, ako Herb prežúva ponožky, schytím niečo zaujímavejšie (piškótu, hračku, a ukazujem mu to, prípadne ho zavolám, aby sme si veci vymenili, a potom sa hráme. Takto som vyriešila zatínanie zubov aj s ponožkou, skrývanie ponožiek pod seba, a šetrím aj sebe nervy, lebo už po psovi nehučím :smile: . A pekne mi veci podáva, aj keď pre neho nič nemám a chcem mu ich len zobrať. Ukradnutú vec odpracem a zavriem izbu. A hotovo :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Bačkurky kam se človek podiva...

Poslaťod gabrievamfim » Uto 24.08.2010 11:53

Silwus, pekne som sa zasmiala! Ja, kým žiť budem, sa budem rehotať na spomienke ako pred takmer dvadsiatimi rokmi vtedajší herec nemenovaného divadla býval v dvojgeneračnom RD pod nami. Ja ako riadny puberťák som zachránila v zime túlajúceho sa dalmatína, dali sme mu napapkať, napiť, okúpali sme ho, proste sme sa o najdúcha dva dni vzorne starali a keď ho mama 2. deň vypustila vyvenčiť, šlohol susedovi čižmu a ten sa ho, hopkajúc na jednej nohe, snažil chytiť. Nemali sme so susedmi práve ideálne vzťahy a odvtedy ešte menej, lebo nestihol autobus na predstavenie (bus odtiaľ chodil len 4x denne). Ale keď mám zlé chvíľky, toto je zaručený spôsob, ako sa nezabiť. Spomenúť si na skackavú naháňačku polročného dalmatína a Demka!!
"...to víte, s blbejma se nebavte, někdo si vás splete..." J. Werich
gabrievamfim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: niekde medzi Levicami a Novými Zámkami

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik