Re: Dominantný labrador - šteňa?

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod merri » Pon 16.01.2012 2:33

To hej, ja mam fenku skoro dospelu. Ved jasne, ze ak to ide, tak nie je problem. :yes: Len naozaj treba byt dosledny, lebo ak to nedotiahnu poriadne teraz, v buducnosti to bude o to tazsie. Odporucam aspon nosit tu stopku so sebou, a ked bude treba, psa na nu pripnut a nedat mu sancu si to privolanie pokazit.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 16.01.2012 2:38

11 týždňov má, však? tu sa dá krásne krpca vytvarovať, ale aj pokaziť. :ua: marek držím teda silno, mocno palce nech vytvaruješ, tak ako tebe bude psík vyhovovať. ešte máte pred sebou kopu rokov, tak aby ste si to užili a nie si si lámal hlavu, keď ho nebudeš môcť nikde pustiť a pod. tomu však neverím, treba len zdravý rozum a všetko to pôjde. plemeno je to kontaktné na človeka, takže to je tiež plus naviac. :jop:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod wer » Pon 16.01.2012 6:04

no neviem, vzdy je lepsie problemom predchadzat, ako ich napravovat. stopovacka kludne aj na 11-tyzdnove stena. a kombinovat s privolanim navolno. co sa za mladi naucis.... :no: vyhoda u stenata je, ze nerozoznava, ze aha, mam voditko/nemam voditko. a tym, ze bude isteny (v niektorych situaciach!), sa nauci, ze psovod ma na neho dosah vzdy a vsade. co urobi, ked naaaahodou nepojde HNED...?
ked to bude pouzivat spravne, pes uz stopovacku v dospelosti nebude musiet pouzit a ani pubertu nezaznamena. :no:


marek.janac píše:
byt mu oporou ked sa niecoho boji


Tak toho môjho som ešte nevidel báť sa ničoho :)


nie..? mne staci, co si napisal - ako stekal na psa v dialke. to je prejav neistoty. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Bad » Pon 16.01.2012 7:01

wer píše:nie..? mne staci, co si napisal - ako stekal na psa v dialke. to je prejav neistoty.

Wer mě předběhla :lol:

Marek, třeba s tím přivoláním : u tak malého štěněte přiřazuj povely v okamžiku, kdy pes provádí požadovanou činnost. Takže povel "ke mně" vyslovíš až když k tobě štěně poběží - třeba tak, že mu utečeš, zastavíš se, on k tobě poběží a ty opakuješ "ke mně" (můžeš se jménem, ale žádná další slova tam nepleť). Nebo ho nalákáš na hračku, pamlsek, cokoliv. Tohle trénuj v klidném prostředí, nejlépe jenom vy dva, aby ho nic nerozptylovalo. Samozřejmě když k tobě doběhne musí být odměna - pochvala + ten pamlsek, hra....

A ještě jedna věc - v rámci mazlení ho prohlížej - uši, zuby, prohmatávej ho, šahej mu na tlapky, manipuluj s ním , jako by byl na výstavě nebo veterině - a i tohle ukonči odměnou (může mu to být nepříjemné ale musí vědět, že konec je vždycky prima). Já to pojmenovávám, takže pes ví co bude, když řeknu zuby, ucho, hlava, koule, klíště, máš fujáška (čili budeme tahat něco hnusného ze srsti a bude to bolet), auík (cokoliv co může bolet) a nejlepší nakonec je "hotovo" - čili radost veliká :jupi:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Lindchen » Pon 16.01.2012 9:33

Offtopic: To robím aj ja, skvelé vec, pes vždy vie, čo bude nasledovať a kedy to skončí. Napr. natrieme pacenky, uško (čistenie), očko (kvapky) atď.

S tou stopovačkou. Máš psíka "väčšieho" plemena, stopovačku by som krpcovi kľudne dala. Nemyslím, že je to nevyhnutné, ale ak máš problém šteňa namotivovať na seba, tak je to istejšie. Ak mu bude klasická stopovačka ťažká, dá sa kúpiť aj popruh so šírkou 1 cm. Počas prechádzky udržuj so šteňatom kontakt, ale poskytni mu aj hru so psami. Ako tu už bolo spomínané, nikdy nesmie po privolaní nasledovať nič nepríjemné (uviazanie na vodítko, skončenie hry so psami...).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod marek.janac » Pon 16.01.2012 14:15

Bebis píše:marek, dúfam, že 5m flexi :lol: :


Nie, žiaľ nie Flexi, ale Ferplast.
Mal by som radšej kúpiť flexi? Našiel som 8 metrové, to znie fajn. Keď ho nechcem pustiť na voľno ostane na vodítku a 8 metrov je dostatočné na beh + keď budem behať s ním za loptičkou... tak ajaja.
Dnes sme sa bláznili a 8 metrov hádam odomňa ani neodišiel (neboli tam iní psy).
http://www.mall.sk/samonavijacie-voditk ... 8m:ranking


Edit: Síce odporúčate tú stopovačku, ale neviem. Mne sa to moc nepáči a radšej dlhé vodítko ako som dal toto Flexi 8 metrov.
Stopovačka sa ťahá po zemi cez :kak: a ešte po nej môže stúpiť aj havo a spadnúť a keď mu na ňu dupnem v behu tak sa zadrhne. Vodítkom to ukontrolujem lepšie.

PS: Video s raplom bude problém natočiť, pretože už ho moc nemáva a keď dostane, viem ako ho skvelo skrotím. Mám pamlsok vždy vo vačku a len mu ho ukážem a poviem sadni, sadne a len pozerá po mne a počúva.
Nakoniec asi žiadna porucha správania :aaa:
marek.janac
Nováčik
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 16.01.2012 14:19

Prv než ťa tu doprdajú že flexi je blbosť, tak nieje :lol: . Len do budúcna by som sa tomu vyhla (keď už bude pes vedieť aj rozmýšľať, nie len hrať sa), ak budeš po psovy chcieť, aby ťa neťahal za vodítko. Ono tá flexina má celkom dobrý ťah a pes ťahať musí. Používam to, takže viem. Neťahanie na vodítku a flexi nejdu veľmi dohromady.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Amaguk » Pon 16.01.2012 14:23

nejdem nikoho doprdavat, ale z mojej skusenosti je flexi nieco uplne ine nez stopovacka - aspon mne sa s flexi neda zdaleka tak pracovat ako so stopovackou, ked clovek potrebuje psa usmernovat, navigovat, pripadne stopnut a hlavne ked potrebuje to spravne nacasovanie impulzu. Imho flexi neumoznuje tak pohotovo a vsestranne reagovat ako stopovacka
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod BarboraA » Str 25.01.2012 19:35

Bad píše:A ještě jedna věc - v rámci mazlení ho prohlížej - uši, zuby, prohmatávej ho, šahej mu na tlapky, manipuluj s ním , jako by byl na výstavě nebo veterině - a i tohle ukonči odměnou (může mu to být nepříjemné ale musí vědět, že konec je vždycky prima). Já to pojmenovávám, takže pes ví co bude, když řeknu zuby, ucho, hlava, koule, klíště, máš fujáška (čili budeme tahat něco hnusného ze srsti a bude to bolet), auík (cokoliv co může bolet) a nejlepší nakonec je "hotovo" - čili radost veliká :jupi:


Offtopic: Hehe, to je ake zlate :lol: Budem to uplatnovat aj u nas :no: Ja sa mu tiez hrabem v uskach a teraz najnovsie v zubkoch (chystame sa pracovat na zubnom kameni) ale nenapadlo ma "naucit ho slova" ... Hlavne to "Hotovo" ocakavam ze sa nauci rychle :heh:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod naty.sykorova » Str 01.02.2012 21:05

a čo by ste poradili na to ked 3mesačné šteňa "trtka" ine psy ? mam ho okriknuť a odviesť preč a ukludnovať a motivovať na seba ako to robím do teraz alebo niečo iné ?
Obrázok
naty.sykorova
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1264
Bydlisko: Večná zima

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod marek.janac » Str 21.03.2012 15:57

EDIT : Mali ste pravdu, havino sa len hral :) . Proste faktom je, že som o labradorovi vedel menej ako som si myslel. Dnes je to už riadne veľký tátoš, ale žiaľ už nebýva u nás na byte :( . Je u jednej kamarátky na dvore v rodinnom dome a je mu tam oveľa lepšie. Občas ho vídavam :).
Ak bude nejaký nováčik čítať tento príspevok, tak mu radím BYŤ TRPEZLIVÍ!!! Stojí to za to. Labrador je radosť zo života. Určite labradora v budúcnosti do rodinného domu budem chcieť. V byte sme to ale nezvládli :(
Niekto radí klietku (nemali sme)...
marek.janac
Nováčik
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Walkyrka » Pia 23.03.2012 6:47

Ahoj decka potrebujem poradit mam 8 tyzdnove stena golden retrievra.Je nenormalne tvrdohlavy asi moj prvy extremne tvrdohlavy hafan.Neustale knuci a vyzaduje si pozornost.Snazim sa ho ucit von a na budu no bez uspechu.Akonahle je zavrety zacne ziapat a to nenormalne vydrzi to cele hodiny a ja mam obavu ze mi ho niektory sused otravi.Pokial ho dam predsa len na noc dnu hryzie mi priatela a mna nenecha spat.Ak spim za noc dve hodiny je to vela uz neviem ako na neho preto sa obraciam na vas
Walkyrka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Cyprus,Erimi

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Priscilla » Pia 23.03.2012 7:22

Ale kde by bol tvrdohlavý. :ach: Je to normálne šteňa odlúčené odobraté od svojej doterajšej svorky, a ešte aj vy ste ho vyšupli von. Pravdepodobne je akurát riadne vystrašený, osamelý a neistý, tak plače.
A šteňatu sa treba venovať, takémuto prckovi netreba veľa - dáke tie hrátky so psími kamošmi, ponaťahovanie sa s hračkami s vami, prechádzka s kopou vnemou a uvidíš ako ti vnútri odkvecne vedľa postele a bude spokojný.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Walkyrka » Pia 23.03.2012 7:30

Ahoj no venujem sa mu viac nez dost od hratok po ucenie vencenie prechadzky dlhsie.Neuveris akonahle ho polozim do budy velky rev akonahle na gauc v tej sekunde zaspi .Este spi a pomaly aby sa nezobudil ho prenesiem do budy len co sa otocim chrbtom k bude rev jak keby ho drali z koze a je to niekolko hodinove unaveny neunaveny radsej nespi a vrieska ako byt zavrety
Walkyrka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Cyprus,Erimi

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Bad » Pia 23.03.2012 7:36

Walkyrka píše:Neuveris akonahle ho polozim do budy velky rev akonahle na gauc v tej sekunde zaspi .Este spi a pomaly aby sa nezobudil ho prenesiem do budy len co sa otocim chrbtom k bude rev jak keby ho drali z koze a je to niekolko hodinove unaveny neunaveny radsej nespi a vrieska ako byt zavrety

věř, že tomu uvěříme všichni, to je přirozená reakce mimina na vyhoštění ze smečky :hmm:

Priscilla píše:Je to normálne šteňa odlúčené odobraté od svojej doterajšej svorky, a ešte aj vy ste ho vyšupli von. Pravdepodobne je akurát riadne vystrašený, osamelý a neistý, tak plače.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik