Re: Dominantný labrador - šteňa?

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Walkyrka » Pia 23.03.2012 14:20

Malicka preber sa nevies dovod preco sa ten pes bral bolo lepsie ho nechat utratit len kvoli tomu ze majitel odchadzal do inej krajiny a bud ho niekto vezme myslim psa alebo ho utratia.Co je lepsie?Predtym nez tu zacnes vypisovat kraviny si zisti co ako a preco
Walkyrka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Cyprus,Erimi

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod calwen » Pia 23.03.2012 14:21

Tebe by som odporucila prestudovat si pravidla, pretoze tu sa bavime SLUSNE a ked to nevies, dlho sa tu neohrejes...
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Walkyrka » Pia 23.03.2012 14:27

Ja iba neznasam ak sa niekto do mna bezdovodne navaza a robi zo mna blbca len preto ze si pletie pojmy s dojmami a nevidi do niektorych veci.Preco napriklad Bad sa do mna nenavazal a komunikoval so mnou rozumne.Inak pokial citam svoje odpovede spravne neurazala som nikoho len som vyslovila svoj nazor.Max mal jedinu sancu na zivot a tu som mu dala ja ostatne tri stence aj s matkou boli uspane napriek mojej snahe najst im domov.Uz to bol sam zazrak ze Max mohol byt so svojou rodinou do veku 6 tyzdnov.Zial je to bezne ze stenata su uz na odber v tomto veku hlavne u tzv velkochovotelov ktorym ide iba o love.
Walkyrka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Cyprus,Erimi

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Renata » Pia 23.03.2012 14:47

walkyrka neries blbosticky, zober stenucha k sebe a ucte sa, hrajte sa, zite - spolu :lol: nemusi byt ziadne tututu nununu, ale normalny zivot v jeho novej svorke, nemusis mu obetovat vsetok svoj cas, ucte sa aj v klude oddychovat, ale vo vnutri svorky, nie vonku, je este krpaty a to, ze cakas kym zachrape a potom ho chces "potajomky" prenasat do budy mu vela na pohode neprida :no: na ucenie samostatnosti chodte to postupne, trpezlivo, vsetko ide. ja som moju drndu mala od jej prichodu k nam furt nasackovanu pri sebe, chrapala s nami pred telkou, v posteli, hrala sa, chodila so mnou do roboty, autobusom, autom, vlakom, ludia, cely svet. a teraz nema ani najmensi problem ostat sama doma, na dvore, v koterci, .. to ze odchadzam neznamena ze sa ruca svet.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Walkyrka » Pia 23.03.2012 15:37

tiez pravda boli sme inak trochu vonku teraz spinka je v pohode akurat kusol jednu pani no nohy xi.Este ze je maly.Dik za rady vies obavam sa iba toho ja som na cypre a tu ludia nemaju taky vztah ku psom jak u nas.Za chvilu nastupim do prace a bojim sa iba toho ze mi bude plakat cely den suseda to zunuje a otravi ho.To by som asi nerozchodila uz patri ku mne v byte ho vsak nemozem nechat kvoli kablom bolo by to pre neho nebezpecne zial neviem ich nijak zabezpecit takze vlastne kvoli tomuto som sem zacala pisat.
Walkyrka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Cyprus,Erimi

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Renata » Pia 23.03.2012 15:45

samostatnosti ho kludne mozes ucit aj hned, ale po kuskoch, nie tak, ze chytim a dam na dvor a zi si. ked mas cas teraz, tak ho strav s krpcom napr. na tom dvore, kde bude byvat. najlepsie po riadnej prechadzke a unave, zober knihu, citaj vonku, alebo nieco rob a krpec nech sa vyvali a oddychuje, pripadne mu prihod nieco na ohryzanie kym zachrape. a hlavne v pohode, neutekaj mu, nechaj ho nech ide z tebou, nech pozrie co je kde, nech sa zoznami. a potom odchody, ale tiez nie zdrhacky, normalny odchod najskor kratky, normalny navrat, ziadne vitanie, ak bude zo zaciatku blacat, suseda to uz tu chvilu vydrzi, a potom predlzovat, nechavat na dvore hracky, kosti,..pozri temu o ne/samostatnosti, tam je kooopec dobrych veci.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod marek.janac » Pia 23.03.2012 16:42

Ináč ako niekto dokáže vychovať havina ak má prácu NIE DOMA alebo chodí študovať? :)
marek.janac
Nováčik
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Bad » Pia 23.03.2012 17:11

Marek, zase to napíšu obecně - pes má přirozený režim takový, že zhruba od 8mi ráno do cca 16ti má pes nejhlubší spánek. Do té doby se ti většinou škola i zaměstnání vejde.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod agah » Sob 24.03.2012 8:33

Ja sa do Teba nenavazam, len mi pridu nekompatibilne Tvoje tvrdenia ako "8 tyzdnove stena je tvrdohlave", "msti sa", "odchovavala som vela psov", "brala som ho ako 6 tyzdnove". Ak mas akekolvek vedomosti o vychove stanata (a naznacujes, ze ano), tak by si potom mala vediet, ze odobratie od matky a surodencov 6 tyzdnoveho prcka (nehladiac na dovody) musi mat svoje nasledky. K takemu stenatu sa treba spravat rozhodne odlisne, to 14 dnove obdobie je klucove pre vyvoj komunikacnych schopnosti kazdeho psa, pre jeho socializaciu ako taku. Mna neskutocne drazdi ak niekto take male stena ihned klasifikuje takymi ludskymi pojmami ako je tvrdohlavost, pomstychtivost a agresivita. Nielen preto, ze su to pojmy absolutne nevhodne pre popisanie psa a uz vonkoncom nie stenata, ale preto ze v 99 pripadoch na 100 ma to nepochopenie spravania nasledky v podobe zadefinovania majitelom povahy psa a nasledneho sa spravania k nemu podla tejto definicii.
ps.
Kym niekoho oslovis per "malicka" najskor si o nom co to pozistuj, draha :lol: .
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Tchor » Sob 24.03.2012 20:38

:jop:
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Andrea... » Sob 24.03.2012 21:06

Zachrániť šteniatko je síce pekné ale na úkor toho , že je nesamostatné a nevyrovnané si nemyslím, že je to najlepšie rozhodnutie a to si zober , že ten psík bude s tebou najmenej 10 rokov a to , že sa zobralo v 6. týždni môže mať následky ( môže ale nemusí !!! ). Ale teraz keď zaspí dávaj ho do izby kde bude samo , prenes ho a na začiatok nechaj otvorené dvere aby sa nebálo , neskôr dvere zatvor , keď sa zobudí vyvenčiť , pohrať sa a to opakuj. keď budete vonku skús ho priviazať napr. o plot daj mu povel zostaň alebo čakaj a choď od neho preč ale na začiatok iba na chvíľku , keď nebude plakať daj mu odmenu a pochváľ ho ! potrvá to dlhšie , už len pre to , že sa to nerobilo od prvého dňa . Moja chodí so mnou do práce kde tiež musí byť sama vo vedľajšej miestnosti prvé týždne bola katastrofa , čakala som kým zaspí a potom som odišla , keď sa zobudila a začala kňučať išla som ku nej zobrala som časopis a ignorovala ju aj keď plakala a chcela isť preč. po mesiaci bez problémov je tam doobeda 3 hodiny potom mam hodinku voľno tak som s ňou vonku a poobede tiež 3-4 hodinky prespí. Teraz ti to zaberie všetok voľný čas ale kým pôjdeš do práce musíš ju naučiť samostatnosti , ak bude v koterci tak tam musíš s ňou byť zo začiatku aj ty , daj tam svoje oblečenie alebo tvoju deku , aby sa citila bezpečnejšie , sadni si ku nej a počkaj kým zaspí , choď na pol hodinku preč potom sa vráť , teraz ju tam nenechávaj hneď na pol dňa samú lebo tam musí byť rada , zober hračky a budeš musieť teraz viac času sedieť pri klietke ako doma :smile: , pri najhoršom tam s ňou budeš spať aj ty :lol: neviem či ste už zvládli hygienu ale moja keď ,,musela,, začala tak vyvádzať , že aj keď bolo -30 musela som 3 x za noc s ňou isť von. tak uvidíš či náhodou nevyvádza len pre to , že jej treba ísť ! držím palce :smile:
Andrea...
Nováčik
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Žilina

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Sunny » Pon 26.03.2012 15:00

To si fakt myslíte, že šteňa zaspí tak, že nezareaguje na prenesenie niekde inde a bude spokojne spať ďalej? :nwm: A vôbec načo takéto opičky, tajné odchody a čo ja viem čo. To práve u psa spôsobí neistotu, strach a následne problémové správanie. Odchody a príchody sú úplne normálna vec a tak sa aj ja musím správať normálne a nerobiť okolo toho opičky.
keď sa zobudila a začala kňučať išla som ku nej

pre šteňa = začnem pišťať a panička za mnou dobehne. To asi nie je práve to, čo by som chcela ako majiteľ dosiahnuť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Andrea... » Pon 26.03.2012 16:54

jasné keď začala kňučať išla som k nej a tak videla , že som tam, len vo vedľajšej miestnosti sadla som si a ignorovala ju hneď prestala , zaspala a znovu som odišla. Ale žiadny veľký príchod ani odchod nebol bez slova všetko. To hovorím o práci lebo tam si dovoliť ignorovať jej kňučanie nemôžem. Kým si na to zvykla trvalo to asi 3 týždne a teraz nemám najmenší problém už vie , že je tam jej miesto. A predstav si , že prenášať psa sa dá tiež :lol: , lebo na noc bola v klietke do ktorej sa jej 2 x nechcelo tak som ju nechala nech zaspí a potom šup s ňou do kietky ani nepípla , ľahla a spala :no: . Od prvého dňa som ju nechávala samú , počkala som kým zaspí a odišla som lebo mám 2 psov tak ona musela spávať v izbe , lebo jeden druhému prvý mesiac nedali vydýchnuť a viem , že som urobila dobre keď ju nechám teraz samú nič neničí , nekňučí a čaká, dokonca aj keď idem do obchodu alebo lekárne tak ju priviažem a nič ticho sedí.
Andrea...
Nováčik
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Žilina

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 26.03.2012 17:12

Aj ja som prenášala Adri, keď zaspala a tiež to fungovala tak, že sa len prehodila a spala ďalej. To pišťanie, keď sa zobudila som však nevydržala. :ua: V noci som si ju zobrala k sebe, že však, keď zaspí zasa pôjde späť do ohrádky. Isteeee :lol:, zaspala som aj s ňou a ráno sme sa spokojné zobudili.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod hriva » Uto 27.03.2012 9:20

no neviem si predstaviť čo by porobil moj pes ked bol štena kebyže ho prenašam ked zaspí :pac: by začala vrešťať ešte viac.
proste ide sa spať, ona spí na svojom, ja na svojom, nezajem, koniec. pes nie je dieta. a vobec, ani s detmi nebudem takto jednat.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik