Re: Dominantný labrador - šteňa?

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod marek.janac » Pia 23.03.2012 9:40

Môj názor je taký, že havo by nemal byť na dvore sám...
Kúpte mu kamaráta.
marek.janac
Nováčik
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod raky » Pia 23.03.2012 9:56

to asi nie je dobrý nápad - a budú problémy dva... :ua:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Walkyrka » Pia 23.03.2012 10:01

chi a rozoberu mi barak
Walkyrka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Cyprus,Erimi

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod marek.janac » Pia 23.03.2012 10:59

Podľa mňa sú havovia kľudnejší ak sú dvaja a zahrajú sa spolu.
Mal som tiež havina a teraz sú dvaja a je šťastný chlapec.
marek.janac
Nováčik
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Bad » Pia 23.03.2012 11:46

Shodou okolností odpověď padla před chvílí v tématu "Vycházení s jinými psy" a tady tu podstatnou část (s dovolením bez dovolení ) překopíruju :
Renata píše
"...najvacsia psia chyba mojho zivota - nikdy viac dve steniatka naraz a hovorili mi, upozornovali ma, ale niee. no blba tvrdohlava som sa spamatala, ked to naraz zacalo nepocuvat, pubertovat, zdrhat, prdet na mna a pod...."

Určitě budou na dvoře spokojenější dvě štěňata, ale vytvoří si svoji smečku a určí si svoje pravidla a je hooodně pravděpodobné, že majitel do té smečky patřit nebude, zvlášť když nejde o zkušeného psovoda. A kdyby byla Walkyrka zkušený psovod, tak tady nebude ptát na to, co s malým štěníkem. Lepší je přijmout štěně plnoprávně do "své" smečky. Takže tak.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod marek.janac » Pia 23.03.2012 12:07

A kedy je optimalne pridat dalsieho hava? Po roku?
marek.janac
Nováčik
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Bad » Pia 23.03.2012 12:15

Obecně se jako optimální doba udává tehdy, až máš dobře vychovaného a vycvičeného prvního psa a ten už má pubertu za sebou.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod calwen » Pia 23.03.2012 12:16

Ked je ten prvy dospely a dobre vychovany a poslusny.
Cize v skratke pribehne na zavolanie, nema problemy s ludmi, vecami a udalostami.
Stena by totiz vacsinu jeho "zlych vlastnosti" (v podstate len veci, co prvy pes nepozna a nema na ne adekvatnu reakciu) okukalo. Prvy pes zavyja ked je sam na dvore - mozno bude aj stena. Prvy pes nepribehne ked ho zavolas - tak preco by stena malo, ked moze ist s nim a zabavit sa. Prvy pes hrabe diery na dvore? Jasneee sranda, prida sa aj stena. Prvy pes sa boji petard? Stena to opat moze vyhodnotit, ze aha velky brat sa boji, budem sa aj ja, lebo to urcite treba riesit. Alebo velky brat vrci na ludi? Tak bude aj stena...
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod agah » Pia 23.03.2012 12:41

Dve stenata naraz je v rukach neskuseneho cloveka hotova pohroma. Suhlasim.

Inac - neviem ci som nejaka vadna, ci co... ale nechapem ako moze clovek nechapat ten uuuuuplne zakladny rozdiel medzi stenatom a plisakom. To s plisakom sa hram cely den, tutkam a maznam sa a potom ho odlozim na policu a on si tam ticho sedka, kym zase mi nepride chut sa zahrat. Na rozdiel od toho stena je ziva bytost! K tomu este brutalne vytrhnuta zo svojej rodiny, zo znamych voni kozustekov maminy a surodencov, z tepla spolocneho klbka. Walkyrka - maj prosim ta rozum a pokus sa aspon trosku vcitit do toho chudacka.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Walkyrka » Pia 23.03.2012 12:44

Skuseny psovod nie som to je pravda ,vychovala som vsak 5 kuskov čv a francuzskeho buldocka.Mozno som mala stastie s nimi nakolko taketo problemy ako s Maxom sme nemali.
Walkyrka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Cyprus,Erimi

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Walkyrka » Pia 23.03.2012 12:49

agah píše:Dve stenata naraz je v rukach neskuseneho cloveka hotova pohroma. Suhlasim.

Inac - neviem ci som nejaka vadna, ci co... ale nechapem ako moze clovek nechapat ten uuuuuplne zakladny rozdiel medzi stenatom a plisakom. To s plisakom sa hram cely den, tutkam a maznam sa a potom ho odlozim na policu a on si tam ticho sedka, kym zase mi nepride chut sa zahrat. Na rozdiel od toho stena je ziva bytost! K tomu este brutalne vytrhnuta zo svojej rodiny, zo znamych voni kozustekov maminy a surodencov, z tepla spolocneho klbka. Walkyrka - maj prosim ta rozum a pokus sa aspon trosku vcitit do toho chudacka.

Sory ale rozum mam nikdy som svoje psy nebrala ako hracku a tento maly stupel mi dava viac zabrat ako ktorykolvek hafan predtym a to mam za sebou nie jedneho psa a dost tazke natury.Nejde mi o moj pokoj ale o pokoj priatela a rodiny.
Walkyrka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Cyprus,Erimi

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Bad » Pia 23.03.2012 12:53

Walkyrka, jak to tak čtu, dej si bacha, ať si tě na druhou stranu moc neochočí (přečti si posledních pár stran tématu Motivácia - problémy amiga).
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod agah » Pia 23.03.2012 12:55

Ak niekto chce mat pokoj nekupuje si psa.

Nehnevaj sa, ale vo svojich prispevkoch si jasne zadefinovala stena ako tvrdohlave, tak ja nwm ake mozes mat skusenosti, ked ta prekvapuje take uplne normalne a prirodzene chovanie stenata.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod Walkyrka » Pia 23.03.2012 13:21

A jak mi vysvetis tuto vec chytroline ze 6 tyzdnove stena dokaze byt zavesene na nohe skoro 3 hodiny v kuse len ked sme ho odvazali tak to priatel okusil na vlastnej kozi mala som 5 kusov ceskoslovenskych vlciakov vsetko psy francuzskeho buldocka o tvrdohlavosti co to viem .Mlady to pokazil tym ze od zaciatku jak maly zaskucal bolo tututu mututu chudacik vsak sa nanho pozri.A teraz sa mi to msti aktivnym 12 hodinovym zavyjanim.Tento maly je fakt extrem a nehorazne chytry az ma prekvapuje jak je dakedy vychcany čv mi nerobily take kusky jak on
Walkyrka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Cyprus,Erimi

Re: Dominantný labrador - šteňa?

Poslaťod agah » Pia 23.03.2012 13:38

Kto si berie 6 tyzdnove stena :oo: :oo: :oo: Pre Pana! A ty sa cudujes, ze ma problem so samotou??? A Ty hovoris, ze mas skusenosti????
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik