Steniatko psa a prve haranie sa feniek-ako to prezit?

Sem píšte vaše rady a nápady.

Steniatko psa a prve haranie sa feniek-ako to prezit?

Poslaťod lula25 » Pia 06.01.2012 21:50

Prosim o radu. Mame 10 mesacneho labradora, ktory prave prvy krat zaziva haranie sa feniek. Doteraz sme ho chodili vencit s o rok starsou labradorkou, ktora sa prave zacala harat. Ako sa zacala harat tak bol s nou asi 2 krat von co ju stale ocuchaval. Teraz uz treti den je bez nej (chodime s nim na vychadzky aj tak ale bez harajucej sa kamaratky) a cely den len knuci, steka, zavija, nechce jest a cez den ani nespi. Ked sme s nim von, ze sa s nim ideme hrat tak sa s nami nechce hrat, len si sadne ako bez duse alebo chodi a knuci. Prosim viete mi niekto poradit ako s nim mame prezit tych par dni co sa bude este fenka harat? Trha mi to srdce ked ho vidim a pocujem knucat a este ked nic neje a len tak sa potuluje. Dakujem za akukolvek radu.
lula25
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Steniatko psa a prve haranie sa feniek-ako to prezit?

Poslaťod moth » Pia 06.01.2012 22:25

ahoj, myslim, ze odpovede aj na tvoje otaky najdes tu viewtopic.php?f=15&t=2363&hilit=h%C3%A1ranie
Akokolvek, cudujem sa nad tvojim prekvapenim z reakcii psika, kedze ste si ho zadovazili ku fenke, ktora sa bezne hara :yes: Avsak podla toho co som si precitala sa cudujem zasa ja, ze ma az take prehnane reakcie, kedze je to len neskusene steniatko, i ked pes-samec?! Jediny recept je, psika unavit a urobit mu taky program, ktory ho zaujme natolko, ze sa haravou partackou nebude zaoberat :yes: Ja si myslim, ze u tak mladeho psa to nemoze byt problem!
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Steniatko psa a prve haranie sa feniek-ako to prezit?

Poslaťod Hanka 1 » Sob 07.01.2012 5:39

lula25 píše:Prosim o radu. Mame 10 mesacneho labradora, ktory prave prvy krat zaziva haranie sa feniek. Doteraz sme ho chodili vencit s o rok starsou labradorkou, ktora sa prave zacala harat. Ako sa zacala harat tak bol s nou asi 2 krat von co ju stale ocuchaval. Teraz uz treti den je bez nej (chodime s nim na vychadzky aj tak ale bez harajucej sa kamaratky) a cely den len knuci, steka, zavija, nechce jest a cez den ani nespi. Ked sme s nim von, ze sa s nim ideme hrat tak sa s nami nechce hrat, len si sadne ako bez duse alebo chodi a knuci. Prosim viete mi niekto poradit ako s nim mame prezit tych par dni co sa bude este fenka harat? Trha mi to srdce ked ho vidim a pocujem knucat a este ked nic neje a len tak sa potuluje. Dakujem za akukolvek radu.

Jeho reakce je celkem normální, je to retriever. Proč by vám to mělo trhat srdce??? S tím jste měli počítat, když jste si pořídili psa k fenkám. Píšete, co on chce a co on nechce. Máte dvě možnosti - buď ho nechat, aby si dělal, co chce a pak budete mít problém s ovladatelností psa v přítomnosti háravek. Nebo se ho na to ptát nebudete, najdete mu zábavu, činnost, a budete trvat na ovladatelnosti. Pak se naučí fungovat i v přítomnosti háravek a nebudete mít takové problémy. Připravte se na to, že se najdou lidé, kteří vás i jeho budou litovat a budou vám doporučovat kastraci jako pro něj prospěšnou. Myslím, že to tak není a že jde jen o to, abyste se naučili, jak je na nezbytnou dobu oddělit a naučit ho, jak se má chovat.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991


Späť na Výchova a výcvik