Škrabanie na dvere

Sem píšte vaše rady a nápady.

Škrabanie na dvere

Poslaťod viktoria.mala » Str 04.01.2012 9:01

Ahojte, už týždeň som majiteľkou ročnej sučky Lhasa apso, je čistotná atď. Problém je v tom, že keď ráno odchádzam do práce, zavriem za sebou vchodové dvere a počujem v celom schodišti trojposchoďáku, že škriabe na dvere. Modlím sa, aby to bolo len chvíľku, že snáď pochopí, že darmo škriabe, nikto nepríde, ale bojím sa, aby to časom nezačalo liezť susedom na nervy. Chvíľku viem čakať v schodišti, že ako dlho to robí, ale nemôžem čakať dlho, lebo sa musím ponáhľať na autobus. Dnes som jej ukryla v byte piškótky, aby sa zaoberala tým a nesledovala stále dvere, že kto príde, tak som zvedavá, či to stač na odpútanie pozornosti od toho, že idem do práce. Už keď vidí, že si dávam elegantný kabát a nie ten, v ktorom chodíme venčiť, tak už prešľapuje z nohy na nohu a vie, že ju idem nechať samú. Čo mám robiť s tým škrabaním, poraďte mi. Ďakujem.
viktoria.mala
Okoloidúci
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Komárno

Re: Škrabanie na dvere

Poslaťod blueberry » Str 04.01.2012 11:08

Pravdepodobne len ju nejako zabaviť, dať jej hračky, ktoré ju zamestnajú na dlhšiu dobu a nereagovať na to škrabanie. Snáď prestane, keď pochopí, že keď zaškrabe, nikto ku nej nepríde.
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Škrabanie na dvere

Poslaťod viktoria.mala » Str 04.01.2012 11:42

Má loptičku a poskrývala som jej piškótky, ale dnes boli v byte moji rodičia a našli kompletne "prečítané" noviny a skryla sa pred nimi tak, že ju ani nevedeli nájsť. Zrejme to potrebuje čas, aby sa adaptovala, ja jej ho aj poskytnem, zrejme je samota stresujúca a pre mňa tiež, že v akom stave nájdem byt po príchode domov :ua:
viktoria.mala
Okoloidúci
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Komárno

Re: Škrabanie na dvere

Poslaťod Efa » Str 04.01.2012 11:57

- poznala ťa už pred tým ako si si ju priniesla, alebo si pre ňu absolútne cudzí človek?
- koľko dní si s ňou bola doma a ako dlho a akým spôsobom si ju učila zostávať doma samú?
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Škrabanie na dvere

Poslaťod viktoria.mala » Str 04.01.2012 12:58

Som jej nová majiteľka od 28. 12. 2012, doma som ju nechala v tomto harmonograme: 30. 12. na 1 hodinu, 1. 1. na 3 hodiny, 2. 1. na 5 hodín, 3. 1. už na 10 hodín, už som išla do práce. Jej bývalá majiteľka tvrdí, že ono sa to poddá, len jej chcem nejako pomôcť, aby sa necítila stiesnene, že je celý deň zatvorená.
viktoria.mala
Okoloidúci
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Komárno

Re: Škrabanie na dvere

Poslaťod tera » Str 04.01.2012 13:02

v poslednom čase začal aj Toby strašne škriabať na dvere (dvere z dvora do domu), čiastočne je to spôsobené tým. že počas vianoc bol stále s nami vnútri a teraz musí byť sám vonku, čiastočne som to pripisovala stresu zo Silvestra, zistila som, že škriabe hlavne keď NIE som doma :nwm: keď sú doma len rodičia

ale už tiež neviem, čo mám robiť...dvere vyzerajú strašne, ignorácia nepomáha, keď ho ignorujeme začne vydávať zvuky, ako keď mu niekto stúpi na nohu :ach: nedá sa to počúvať
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Škrabanie na dvere

Poslaťod Efa » Str 04.01.2012 13:26

Viktoria - osobne si myslím, že ideš na sučinu príliš rýchlo - v prvom rade si treba uvedomiť, že ona je už prakticky dospelá a už má teda nejaké návyky - hlavne na ľudí a prostredie a zrazu prišla o paničku, domov (známe prostredie) a ešte aj "nový človek" odchádza na dlho preč. Ja by som začala vytvorením vzťahu si so psom (aspoň 2 t dovolenky), zoznámením ho s novým domácim prostredím a pomaly by som začala navykať na samotu a na to, že aj keď odchádzam tak nič sa neudeje, lebo tak či tak sa vrátim a aj to by som začínala postupne a nie tak nárazovo ako si to zvolila ty (prvý deň by som odchádzala na viac krát a na rôzne časové intervaly - najskôr 5 minút, potom 10, neskôr 30 ... druhý deň zopakovať, tretí deň odídem hneď na 30 minút na ďalší krát už na hodinku .... tretí deň zopakovať ...). Ďalej odporúčam sučku pred odchodom vždy dobre unaviť, aby bola rada že má priestor na odpočinok.
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Škrabanie na dvere

Poslaťod viktoria.mala » Str 04.01.2012 13:33

Máš pravdu, bola som s ňou týždeň doma, ale viac dovolenky si už nemôžem dovoliť a navyše ráno mám na ňu tak polhodinku, poobede samozrejme koľko sa jej len zažiada. Asi je to zlý režim, ale iný jej neviem poskytnúť, inak by sme museli vstávať o štvrtej, keďže idem do práce o 6,45 hod. autobusom. od pol šiestej do šiestej som s ňou vonku, potom ešte sa pohráme troška, očistím ju od exteriérovej špiny a nechám ju samú.
viktoria.mala
Okoloidúci
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Komárno

Re: Škrabanie na dvere

Poslaťod Bebis » Str 04.01.2012 13:54

Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Škrabanie na dvere

Poslaťod viktoria.mala » Str 04.01.2012 14:22

Pracujem síce v kancelárii, ale psa si tu nemôžem bohužiaľ dovoliť, nemám takých benevolentných zamestnávateľov, skúsim tie hračky v zoohite, ďakujem za linky.
viktoria.mala
Okoloidúci
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Komárno


Späť na Výchova a výcvik