6mes. štena útočí po okoloiducich

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod calwen » Pon 02.04.2012 19:03

A inak prva vec co by si mala spravit - nehladaj vinu v psovi, ale v sebe.
Bolo ti X-krat povedane, ze doberman pre teba nebude dobra volba. Neposluchla si, teraz vylozene ohrozujes ludi nezvladnutym psom! A si len a len LENIVA dat si psa na snuru, radsej budes riskovat, ze fena niekomu naozaj ublizi a potom zas bude inzerat na nezvladnuteho psa, rychlo rychlo sa ho zbavit, lebo ho dame utratit. Takychto scenarov uz bolo.
Pritom staci len priznat si chybu a zabojovat. Nevybeha sa ti na stopovacke? Tak holt budes musiet chodit 4 hodiny po vonku aby si ju unavila, nie len dve... O tom to cele je. Mas len a len to co si chcela a co si si vychovala.
Ja si tiez priznam, ze moj pes je pako kvoli mne - lenze ja s tym bojujem. A tam mas ten rozdiel, preco ja mozem povedat, ze moj pes je pomerne zmaknuty, na to ake patalie som s nim mala, a ty to povedat nemozes, lebo si leniva s tym daco robit.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod adhike » Pon 02.04.2012 19:16

Na dobrý cvičak??? šla som na jeden ktorý je dobrý vraj si ho pochvaluju mal by mat skusenosti s takymi psami kedže podobne plemeno chova a hned na prvý krat ju dal na rukav a proste štýl takeho zaobchaszania že pes nechapal prečo som zrazu na neho zla a bol zo všetkeho mimo...takže tak...
No ta stopovačka porste za 1) ano neviem narabat so stopovačkou a z toho čo ma učili tak aj tak sa to neda , vsak doberman je jak myš, každu sekundu už je uplne niekde inde a celý domotaný a vkuse ho odmotavat vas by to podla mna tiež nebavilo, však to je jak srnka v sieti potom...
ona mi aj navolno posluchala vedela osm odvolat od psa od bežcov a tak proste zrazu neviem čo ju to zase popadlo :ua:
Boha prečo stále po mne vyskakujete??? vy nechcete pomoct ale len uražat ma aka som neschopna a neviem čo všetko nenavyšujte sa už dost!však klud chcem najst nejake dobre riešenie nevzdavam to tak čo varvite??? vkuse sa snažim že už mi hrabe a som z nervami dole tak potom ma neodsudzujte...
ono to nieje take lahke jak vraviš 4hodiny na vychádzke...ja som na intráku takže do 15tej v škole potom mame len do piatej volno to som so psom a snažim sa...potom od piatej do 6 je študium a od 6-7večera a volno to znamena že pol hodka rada na večeru a najedenie sa a pol hodka na psa.. a to je všekto potom zase na intraku takže nemam take možnosti :ua:
adhike
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 156

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod calwen » Pon 02.04.2012 19:23

Ale ked mas len dve hodky poobede naco si si brala dobermana? Na take podmienky si si mala brat spolocenskeho psa, nie pracovne plemeno, este k tomu taku duracelku akou doberman je!
Ty si myslis, ze ja neviem co je stopovacka...predstav si, ze ja som na nej nosila 4 kilove stendo krizeneho teriera so spicom - klubicko energie, ktore muselo mat dokonca 20m snuru aby to malo nejaky vyznam... :ach:
Ad cvicak - ked jeden nevyhovoval, preco neskusit iny? Okrem toho posledne, co ty s fenou potrebujes su obrany. Jej chyba vychova ako taka a socializacia. Takze na klasicky vycvik rovno zabudni a na dost dlho, kym tu fenu nedas dokopy.
Okrem toho, AKO ti mame este pomoct ked tu mas XY navodov ako postupovat, a ziaden ti nie je dobry :nwm:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod raky » Pon 02.04.2012 19:25

adhike píše:Na dobrý cvičak??? šla som na jeden...................a z toho čo ma učili tak aj tak sa to neda , vsak doberman je jak myš,.............. a vkuse ho odmotavat vas by to podla mna tiež nebavilo,........ a to je všekto potom zase na intraku takže nemam take možnosti :ua:

adhike - prepáč ale vytiahol som zopár perličiek - skúsim od tej poslednej... na to si mala myslieť - keď si si naozaj zaobstarala psa... bola si na jednom cvičáku - to je naozaj málo - na Tvojom mieste by som teda skúsil iný ale skúsil... Ak Ti tieto problémy budú pretrvávať a bude sa to v nej upevnovať - tak máš naozaj problém, ale potom už je zbytočné ísť aj na ten cvičák - pretože sa Vám už nikto nebude chcieť venovať - takéto veci sa odstranujú veľmi zle a ani nie na cvičáku, teraz je ten najvyšší čas - ano je v puberte - ale každý jeden taký úlet je zlý pretože sa to v psovi utvrdzuje... A zabudni čo najrýchlejšie na slovíška to sa nedá a to by ma nebavilo... Tak sa ďalej nepohnete... :ahoj: Držím palce!
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod wer » Pon 02.04.2012 19:28

Offtopic: to iste bolo aj s granulami... :ach:
k tomu len - komu niet rady, tomu niet pomoci. uz som ti to tusim povedala aj predtym
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod Andrea... » Pon 02.04.2012 19:31

Ja som vyskúšala 3 cvičaky , kým som našla ten správny. Akurát dnes sme mali individuálnu hodinu a pán 20 rokov cvičil policajné psy, tiež som bola prekvapená , že bol trošku tvrdší ale po hodine som videla veľké pokroky a zdalo sa mi , že psík bol šťastnejší ako keď som ju ja ,,prosila na piškotiky ,, ! Našla srnčie :kak: a nemohla som ju odvolať absolutne, on 2x po nej hodil ret.obojok a potom tie :kak: na meter obchádzala . :smile: zo psom nemôžeš vždy jednať v rukavičkách lebo ti prerastie cez hlavu
Andrea...
Nováčik
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Žilina

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod calwen » Pon 02.04.2012 19:33

Zrovna na tuto fenu je sila to posledne co pomoze. Jej treba len vysvetlit ako sa ma spravat ked su naokolo ludia a co to znamena ku mne, to je jediny problem. Trest by bol maximalne kontraproduktivny pri nej podla mna
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod Andrea... » Pon 02.04.2012 20:04

reagovala som na toto :
adhike píše: pes nechapal prečo som zrazu na neho zla a bol zo všetkeho mimo.

Keď psa pristihnem ako niečo ničí , alebo ho chcem od niečoho odvolať a on neposlúchne tak musí poznať , že robí zle. Či už cuknutím vodítka alebo zvýšením hlasu. Aspoň mne príde celkom logické hodiť čí už kľúče alebo retiazku ku psovi keď sa nedá privolať a pri najhoršom tak aby ma nevidel do neho a potom hneď privolať a veľká pochvala. Nemyslím , že je to trest lebo on bol od nej cca meter a ja 10 m a keď tiež sa nedala privolať hodil to na ňu z metrovej vzdialenosti . A môžem povedať , že po tom stačilo zahrkať a už ma sledovala či ju privolám. Ja nie som za trestanie psov , to v žiadnom prípade a už vôbec nie pri nevyrovnaných psov. 2 hodiny denne na venčenie a výchovu 9 mesačného je málo. A čo sa týka stopovačky, tak si kúp poľovnícku / koženú / tá sa nezachytáva o konáriky a trávu.
Andrea...
Nováčik
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Žilina

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod calwen » Pon 02.04.2012 20:06

ho chcem od niečoho odvolať a on neposlúchne tak musí poznať , že robí zle.

Lenze ked pes nevie co je to ku mne, tak za co ho vlastne trestas? Za to, ze si ho to nenaucila?? Toto je presne to, comu by sa Adhike mala oblukom vyhnut, lebo jej fena proste nevie co je ku mne!
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod Andrea... » Pon 02.04.2012 20:09

Veď písala , že keď je na stopovačke tak sa privolať dá , tak musí vedieť čo znamená Ku mne.
Andrea...
Nováčik
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Žilina

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod Mackie » Pon 02.04.2012 20:14

u psov "vediet" znamena aj to spravit, nie mat majitela na haku, ked nema na psa dosah :no: ak to pes nespravi, tak to holt nevie
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod hruska » Pon 02.04.2012 20:16

len mam pocit, ze pes si z nej robi prdel, lebo vie, ze moze neposluchnut, takze urcite je zaklad vyzadovat splnenie vsetkeho na prvy povel a za kazdych okolnosti. Vtedy bude ozaj vediet. Vlastna skusenost, bohuzial. Tiez som bola leniva nechat stopku na krku dlhsie, mozem sa k nej vratit kvoli vlastnej hluposti.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 02.04.2012 20:16

Ale iste, ona to vie, len to nemá zafixované, resp nemá dostatočnú motiváciu to robiť aj v okamihu volnosti. Jednoducho sa ju snaží prechcávať, trucuje a podobne. Jediná reakcia na to je nenechať to psa robiť a vždy si vedieť vydupať svoje.

Mackie, psi niektoré veci vedia, ale napriek tomu ich nerobia. Lebo niečo vedieť a chcieť to robiť - to sú dve odlišné veci. Nieje ťažké niečo psa naučiť, ale je umenie vedieť ho motivovať tak, aby to aj robil a videl v tom dôvod. To je jediný kameň úrazu.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod Andrea... » Pon 02.04.2012 20:18

:lol: tak sa opravujem nie , že to vie ale už to psík počul :lol:
Andrea...
Nováčik
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Žilina

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod wer » Pon 02.04.2012 20:22

Offtopic: ja dam ruku do ohna, ze nevie, co je to privolanie...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik