6mes. štena útočí po okoloiducich

Sem píšte vaše rady a nápady.

6mes. štena útočí po okoloiducich

Poslaťod adhike » Pia 30.12.2011 13:53

Ahojte, viem že už to tu bolo spomýnane ale píšem radsej zvlást temu, pretože každý pes je iný, každý pes ma iný prípad a inak sa mu poradi talkže preto píšem novu temu. Potrebujem poradit...Mam momentálen polročnu sučku dobermana...Od mala bola taka bojazlivá a neista, absolutne nebola agresivna, bola to mazlík... Ale teraz akurat pred týždnom mi začala robit problemy...Vonku na deninách ked som s nou ju dávam na volno nech sa vybeha lebo ma vela energie a na voditku mat takeho psa to nejde. Samozrejme ma poslucha ked sme sami....Ale akonáhle ked ide okolo vo väčšej vzdialensoti človek (bez psa) tak ja ho nestihnem ani zbadat a ona sa rozbehne po nom )/nich a začne po nich strasne štekat, nevrčí, iba šteka. ale akonáhle sa začnu ohánat tak začne horšie štekat uskakovat a tak podobne. A akurt rano sa stalo to že sa rozbehla po robotníkovy, štekala po nom a aj ho kusla do nohy, naštastie mal len škrabanec na nohe ale aj tak! Prečo tó robí?! Vždy ju volam ona kukne na mna ale dalej šteká po nich a tak sa snažím utekat opačným smerom a volam ju radostne a ona ako keby chcela ist posunie sa o meter že ide za mnou ale vráti sa a dalej šteká po nich,,,,,chitit ju neni šanca pretože je mrštna a uteka predomnou.... ale inak ju odmala socializujem. Chodim do škôlky s nou, do školy kde su postihnuty, cestujem s nou v autobusoch a vo vlakoch, na vlakovej stanici napríklad uplne v pohode na nikoho nič len sa ponahla preč odtial.....ani v meste na nikoho nereaguje ale akonáhle sme v dedine a raz za čas nekto prejde poblíž nas tak hned sa rozbehne a hento robí! ja to nechápem. Prečo to robí? Rozmýšlala som že možno preto že začala objavovat svoju silu a že sa jej ludia boja ju to asi vzrušuje abo čo :lol: jedine toto ma napadloalebo vlastne eštšte ma napadlo že ten robotnik bol nedaleko našho domu takže možno ten teren bere ako svoje uzemie a tak isto aj u sestry pred panelakom vždy toto robila tak to tiež možbno bere ako svoje uzemie a obranovala.... Inak ma nič nenapada už... Takže prečo a hlavne čo mam robit?! jedine čo mi napadlo je elektrický obojok, ale skor by som jej dala vybrácie,,, proste pri týchto psoch sa neda po dobrotky ani po zlotky, nič na nu neplati, skusala som aj ju vytrestat a aj ju pochvalit ked došla a nič :ua: stále to robi... Tak sa pýtam je nejaka ina možnost okrem obojku? ešte by som to chcela skusit s nejakou lepšiou metodou..ale žiadna ma nenapada...to čo som zatial u iných prípadoch čitala bolo že musi byt pes na voditku lenže za 1)ja juý nemožem venčit na voditku ked ona potrebuje prebehnut sa jak dostihový kôn je akitívne plemeno! a za 2)na voditku to nerobi len na volno takže ten obojok by bola si najlepši(pomocna ruka na dialku) čo myslite? skuste mi vysvetlit prečo to robi a čo mam robit? dakujem :plac:
adhike
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 156

Re: 6mes. štena útočí po okoloiducich

Poslaťod Lindchen » Pia 30.12.2011 13:56

Polročnému šteňatu el. obojok??? To ti ako napadlo, to je fakt milé, že prvé a jediné, čo ti napadne je elektrina :pac: . Stopovačka a naučiť privolačku, pokračovať v socializácii. Nič iné ti nepomôže, výhovorky a "ale" zabudni.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: 6mes. štena útočí po okoloiducich

Poslaťod Efa » Pia 30.12.2011 14:00

Adhike pre boha toto snáď nemyslíš vážne? pol ročné šteňa a elektrika? Reálne brala si si šteňa odkiaľ si si brala takže musíš rátať s tým že je a bude iná ako bežnmé dobíky ... už som ti dávnejšie písala cez SS že ak máš záujem takl rada ti pomôžem a to stále platí, kontakt na mňa je na mojej www ....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: 6mes. štena útočí po okoloiducich

Poslaťod Lindchen » Pia 30.12.2011 14:05

To je šteniatko z útulku alebo týrané?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: 6mes. štena útočí po okoloiducich

Poslaťod meridia » Pia 30.12.2011 14:06

Prečo to robí

patrně proto..tedy ze strachu
...Od mala bola taka bojazlivá a neista,

zkus si něco přečíst tady
viewtopic.php?f=9&t=2532&hilit=%C5%A1t%C4%9Bkanie+na+lud%C3%AD&start=45
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: 6mes. štena útočí po okoloiducich

Poslaťod Hanka 1 » Pia 30.12.2011 14:26

O obojku bych na tvém místě ani nepřemýšlela. Nepouštěla bych jí na volno, dokud nebude mít spolehlivé přivolání. Nehonit, netrestat, vodit co nejvíc mezi lidi, nechat jí hladit. Podle tvého příspěvku jdeš z extrému do extrému. Tvoje bázlivé štěně přišlo na to, jak si zvednout sebevědomí. Čím víckrát jí necháš utéct a někoho vyděsit, tím častěji to bude dělat.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: 6mes. štena útočí po okoloiducich

Poslaťod adhike » Pia 30.12.2011 15:01

Lindchen píše:Polročnému šteňatu el. obojok??? To ti ako napadlo, to je fakt milé, že prvé a jediné, čo ti napadne je elektrina :pac: . Stopovačka a naučiť privolačku, pokračovať v socializácii. .


Napadlo mi to preto lebo jeden dobrý a známy dobermanák mi to poradil ale že mam dat nie elektriku ale prepnut na vibračne a zvukove. že to nič nieje proste ked sa rozbehne za človekom tak teočku vybrácii dat, ked nepomože tak najslabši stupen elektriky. Na otázku však to je štena povedal to je jedno, stači na začiatku troška pokial je štena a bude to ok.... a dalej śom čítala niekde tiež že je dobre začat v utlom veku štenata aby si skorej na to zvyklo a tak proste.... vravim že elektriku dam ako poslednu možnost a preto som sem vam napisala aby ste mi poradili čo ine.... :ua:
Efa píše: Reálne brala si si šteňa odkiaľ si si brala takže musíš rátať s tým že je a bude iná ako bežnmé dobíky .........kontakt na mňa je na mojej www ....

Nechapem jak že mala som rátat s tim že bude iná ked jej z tej CHS?....a aka stránka?

Hanka 1 píše:O obojku bych na tvém místě ani nepřemýšlela. Nepouštěla bych jí na volno, dokud nebude mít spolehlivé přivolání. Nehonit, netrestat, vodit co nejvíc mezi lidi, nechat jí hladit. Podle tvého příspěvku jdeš z extrému do extrému. Tvoje bázlivé štěně přišlo na to, jak si zvednout sebevědomí. Čím víckrát jí necháš utéct a někoho vyděsit, tím častěji to bude dělat.


Ale ona ma super privolanie pokial sme sami a jak ja mam vediet kedy na dedine niekto sa objavy? práveže tunak to je na okraji dediny a aj u sestry to tak bolo takže velmi malo tade niekto chodi....Snažim sa chodit tam kde je najmenej ludi aby sa vybehala...takže pokial nebude mat spolahlive privolanie, jak ju mam učit pri rušivich vplivoch ludoch aby mala spolahlive privolanie ked vlastne to nemožem učit pri nich lebo robi toto? a ona voditko a stopovačku rozoznava takže v tedy nič nerobi, ot len ked je kludna :ua: ,,,Nenahanam ju skor sa v tedy rozhbehnem na druhu stranu nech ide lebo nahanat ju nema zmysel...ked dojde musim ju pochvalit...medzi ludi juberem od mala, do hospody kde je ruch,do vlaku,autobusova a vlakova stanica škola proste všade a neni problem len jak sme sami na poli a niekto sa zjavy tgak v tedy :ua: a z akeho extremu do extremu?čo tym mysliš?
No tu poslednu vetu čo si napisala viem prave preto sa pítam čo mam robit :ua: kedže stopovačku rozozna a v tedy je ok :plac:
adhike
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 156

Re: 6mes. štena útočí po okoloiducich

Poslaťod Mackie » Pia 30.12.2011 15:44

Offtopic: toto fakt nie je na samostatnu temu
vsetky veci sa tu uz niekolkokrat preberali, odporucam sadnut a citat (a citat s porozumenim)
pytas sa, preco to robi, ale vo vlastnych otazkach a popisoch situacii mas aj odpovede
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: 6mes. štena útočí po okoloiducich

Poslaťod adhike » Pia 30.12.2011 16:00

Mackie píše:Offtopic: toto fakt nie je na samostatnu temu
vsetky veci sa tu uz niekolkokrat preberali, odporucam sadnut a citat (a citat s porozumenim)
pytas sa, preco to robi, ale vo vlastnych otazkach a popisoch situacii mas aj odpovede


Podla mna každý pes je iný a idividuálne by sa malo k tomu aj pristupovat to čo platí na jedneho neplatí na druheho, dalej záleži aj od veku, plemena, okolnosti a inych veci.....Nikde som nevidela zatial prípad ktorý by presne sedel na problematiku mojho psa.... všade doporučuju na stopovačku lenže ona to rozozna a na nej to nerobi...tak vravim poradte mi ...
adhike
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 156

Re: 6mes. štena útočí po okoloiducich

Poslaťod Bebis » Pia 30.12.2011 17:20

jednoznačne stopovačku :jop: nájdeš aj 20 metrové (nám úplne stačí aj 8m :yes: ) Pes je na voľno a ty ju máš stále pod kontrolou... ale aj tak treba k dokonalosti dohnať privolávačku... kým toto robí, určite to nemáte zvládnuté na 100% :ach:
a dodala by som, že stopovačka je úplne perfekná vec... lebo, možno sa to nezdá, ale pes sa môže pomerne dosť vzdialiť, teda je akoby navoľno... môj sa vie aj vybehať (tiež maxi akčné plemeno) + na vybitie energie sú psie športy... doberman je perfektný na agility, alebo aj ostatné športy... :)
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: 6mes. štena útočí po okoloiducich

Poslaťod Hanka 1 » Pia 30.12.2011 17:30

Adhike, jak může mít super přivolání, když jí neodovoláš a ani nedostaneš k sobě? Buť přivolání má nebo ne, nic mezi tím. A podle prvního příspěvku prostě nemá.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: 6mes. štena útočí po okoloiducich

Poslaťod adhike » Pia 30.12.2011 17:37

Bebis píše:jednoznačne stopovačku :jop: nájdeš aj 20 metrové (nám úplne stačí aj 8m :yes: ) Pes je na voľno a ty ju máš stále pod kontrolou... quote]

Práveže ona rozozna že je na stopovačke už som to pisala.... ked je na voditku a stopovačke tak je v pohode a nerobi to ale akonahle navolno tak nie :ua: a dalšia vec je že sa v tom cela zamota a ja nič ine nerobim len ju odmotavam :ua:

Hanka 1 píše:Adhike, jak může mít super přivolání, když jí neodovoláš a ani nedostaneš k sobě? Buť přivolání má nebo ne, nic mezi tím. A podle prvního příspěvku prostě nemá.


Je to štena ešte nemože mat 100%pprivolačku,,,, vy vobec nečítate :ach: už som to písala že ked sme sami a navolno tak super privolačka ale akonáhle niekto sa zjavy taj už ne.... a učit ju pri rušivich v plivoch tažko ked hentoto robi potom.. a teraz si poviete že mam na stopovačke tie rušive vplivy ale to sa neda pretože ked je na stopovačke tak neutoči a normalne poslucha....chapete? :ua:
adhike
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 156

Re: 6mes. štena útočí po okoloiducich

Poslaťod Mackie » Pia 30.12.2011 17:43

adhike píše:
Mackie píše:Offtopic: toto fakt nie je na samostatnu temu
vsetky veci sa tu uz niekolkokrat preberali, odporucam sadnut a citat (a citat s porozumenim)
pytas sa, preco to robi, ale vo vlastnych otazkach a popisoch situacii mas aj odpovede


Podla mna každý pes je iný a idividuálne by sa malo k tomu aj pristupovat to čo platí na jedneho neplatí na druheho, dalej záleži aj od veku, plemena, okolnosti a inych veci.....Nikde som nevidela zatial prípad ktorý by presne sedel na problematiku mojho psa.... všade doporučuju na stopovačku lenže ona to rozozna a na nej to nerobi...tak vravim poradte mi ...


podla mna kasli na stopovacku (cim nemyslim aby si ho nechala behat navolno), daj psa na voditko a chod medzi ludi a psov a uc ho, ze sa nema coho bat
pes ti vylietava na ludi aj na psov pravdepodobne zo strachu, toto musis riesit ako prve

zatial si mala stastie, ze ten uhryznuty clovek to neriesil cez policiu a ty nemas psa oznaceneho ako nebezpecneho este skor, ako vobec stihol dospiet a nebezpecnym naozaj byt

opakujem, citaj temy o odburavani strachu a socializacii, ktorych je tu vela, ak si nevidela pripad, ktory by sedel na tvojho psa, tak si sa asi este nestretla s neistym nesocializovanym stenatom, lebo presne takto to vyzera, a bohuzial takychto psov je cim dalej tym viac, lebo majitelia si nevidia dalej od nosa a nedokazu akceptovat, ze to co robia, je malo, a musia robit ovela ovela viac, aby zo psa nebol do vsetkeho skakajuci magor

poradili sme ti, co viac chces? VSETKO to tu uz naozaj bolo napisane, ja ti radim citaj, a nehladaj vyhovorky, ze tvoj pes je iny, je to totiz nepravdepodobne
taktiez si dostala ponuku na pomoc od Efy, co viac chces? nikto ti viac neda, nikto nema magicke schopnosi, ze mavne prutikom a bude po problemoch, musis byt viac aktivna ty sama

edit: a v prvom rade by to chcelo trosku viac vedomosti o zakladnej vychove psa, prave preto, ze mas polrocne stena, od neho nemozes chciet, aby vedelo veci, ktore su na tebe naucit ho, a pocitaj tak s minimalne dalsimi dvoma rokmi, kym ich vediet bude
ale to si bolo treba zistit pred tym, ako si clovek domov vezme psa, a ked uz sa to nestihlo, tak sa netreba hrat na mudreho ale brat to, co ludia pisu, za snahu o pomoc
my velmi dobre chapeme, ze ten povel ani iny nevie, nemusis to stale opakovat, v tomto veku to totiz nevie ziaden pes na 100% a natrvalo, ale teraz je na tebe pochopit, ze sam sa to nenauci, ze ak sa vyhovaras na stopovacku, tak aj ta ma svoje pravidla uzivania, a ze nech budes pouzivat hocijaky iny postup, ak psa nebudes mat pri jeho utokoch pod kontrolou, nikdy to nezvladnete
aj za cenu, ze ho budes mat na stopovacke dalsich 5 rokov.. no a co, radsej ho nechas behat navolno, nech niekomu vazne ublizi?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: 6mes. štena útočí po okoloiducich

Poslaťod calwen » Pia 30.12.2011 18:51

aj za cenu, ze ho budes mat na stopovacke dalsich 5 rokov.. no a co, radsej ho nechas behat navolno, nech niekomu vazne ublizi?

S tymto musim plne suhlasit!

A este na doplnenie Mackie. Okamzite zabudni na vsetky pomocky typu stahovak, ostnac, elektrina a ine. Psa na nestahovaci obojok, k tomu voditko ci stopovacka a nic viac.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: 6mes. štena útočí po okoloiducich

Poslaťod Tchor » Pia 30.12.2011 22:06

adhike píše:...



prosimte prestan se certit a zacni hodne rychle pracovat na dvou vecech

1) socializaci
2) co nejdokonalejsi ovladatelnosti bez kompromisu

protoze mas asi tak dva mesice na to to udelat - pak uz to bude mnohem tezsi .

Dobrmance bych nasadil pevnej obojek, pevne hladke voditko primerene delky a pro klid vas i okolnich lidi i kos a do zblbnuti bych chodil mezi vetsi mnozstvi lidi aby si na ne zvykla. Nevnucoval bych ji primo kontakt, ale pracoval na tom aby si lidi vubec nevsimala. Do plneho kontaktu vcetne "pamlskovani" a hlazeni si muzes dovolit jit akorat u lidi kteri umi pracovat s takovejhlema psama - protoze pokud fena zavrci ci vyjede po ruce musi dotycny vedet co delat a hlavne se v tu chvili nenechat "vyhnat" aby se to chovani neproholubilo. Pes ktery vyjede ze strachu kousnuti nedokonci pokud se clovek proti nemu chova zcela sebevedome a neuhne tomu vypadu - pokud uhne bude kousnutej. Delal bych mezi lidma poslusnosti atd. Nejvetsi problem ale budete mit v mistech kde chodi malo lidi a vy ani fena tam cloveka neceka - tam nastane pruser docela snadno.

Vami popisovane chovani u dobrmanu je bohuzel stale castejsi a u nekterych jedincu je temer nemozne ho zcela odstranit, da se jen nazvedat hranice kdy se spusti histericka strachova reakce typu zazenu (zabiju) zdroj sveho strachu, ale ne ji zcela odstranit. Pokud se ted fenka nauci ze pokud ponekom vyleti tak ho zkutecne zazene tak budete mit hodne velkej problem a staci aby se jito povedlo parkrat. V kazdem pripade doporucuju nevypoustet takove zvire na volno bez kose a je nutna opravdu co nesolidnejsi ovladatelnost.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik