Do prepravky

Sem píšte vaše rady a nápady.

Do prepravky

Poslaťod Athenee » Štv 15.12.2011 23:32

Dobrý. Som an fóre nová, tak ma prosím hneď nedajte dole, že taká téma tu už je, dík. Zaobstarali sme si útulkáčku, inak miláčik rodiny, len by sa mojkala a hladkala. Lenže mám taký jeden problém. A to je, že dosť často cestujem a ju by som chcela brávať so sebou. Nie je to veľká diaľka, každopádne mi ide najmä o jej bezpečie. Zaobstarali sme si prepravku, žiaľ, neviem ju do nej dostať. Je mi jasné, že ťahanie do toho na silu nemá zmysel,takže to trénujeme tak, že si kľaknem a do prepravky jej položím nejaký pamlsok, zároveň dám povel: "Dnu!" Miesto máme na pelech a nechcem aby sa jej to mýlilo. Lenže ona sa ani len nepohne z miesta, neviem, či sa bojí, alebo čo. Povel miesto jej nerobil žiaden problém, dokonca celkom slušne ovládame aj privolávanie. Nechcem však, aby mi behala po aute a aby sa jej niečo stalo. Tak ako ju mám prosím vás, skúsenejších, dostať dnu do tej prepravky? Vopred vďaka za odpovede.
Athenee
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Do prepravky

Poslaťod Mackie » Štv 15.12.2011 23:35

Athenee píše:Dobrý. Som an fóre nová, tak ma prosím hneď nedajte dole, že taká téma tu už je, dík.

tak taku temu nezakladaj, ak uz tu je
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Do prepravky

Poslaťod Bad » Pia 16.12.2011 6:25

A kdybys použila v autě bezpečnostní pásy pro psa ?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Do prepravky

Poslaťod lenk » Ned 08.01.2012 18:27

tiez mam otazku na cosi podobne, a nenasla som temu, ktora by tomu zodpovedala....cestujeme niekedy v maji, psica ide samozrejme s nami, je to 10hodinovy let...kupili sme prepravku ( na ktorej hoc pise, ze je do 39kil, ale uz teraz nam je len tak tak, ale to je OT) dali sme jej ju do izby, deku dnu, dake hracky, skusali sme ucit cez piskoty....hracky vybrala, piskoty pozrala, a v klietke ostat nechcela:D nechcem ju tam zas nasilu zatvarat, aby potom nebol z toho vacsi problem...dnes sme skusali dat prepravku do auta, nasukala som ju dnu, bolo to fajn celkom...lenze, chcem aby tam mala svoje miesto pre seba, kam by chodila..lenze, ona nechce...mali sme prepravku v izbe par tyzdnov, nevleze tam...mate prosim nejake ine navrhy ako postupovat? inak, vcera som uz aj tu prepravku rozobrala, aby skusila spat aspon na tej spodnej casti....spala radsej vedla na koberci:D dakujem za rady
lenk
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 256
Bydlisko: Bardejov

Re: Do prepravky

Poslaťod Margita » Ned 08.01.2012 18:40

min rok som svojmu psovi (10rokov) kupila pet box a absolutne som neriesila ci tam polezie alebo nepolezie,skratka musi a hotovo,s takymito vecami sa nediskutuje,rozlozila som, ho v izbe,dnu dala vankus deku,zavelila "Miesto" Rody tam vliezol pochvalila som ho a bolo ,ma ho ako budu v izbe,spi v nom celu noc a rad tam chodi
takze normalne tu prepravku maj rozlozenu a stale otvorenu a uc ho ze to je jeho miesto,ci bude mat miesto na deke,v pelechu,v klietke alebo na slame mu urcis ty a pes tam polezie a hotovo
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Do prepravky

Poslaťod lenk » Ned 08.01.2012 19:28

aa ked sa bude skrabat von a hucat velmi? ignoracia?
lenk
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 256
Bydlisko: Bardejov

Re: Do prepravky

Poslaťod Margita » Ned 08.01.2012 19:47

musis psravit z tej prepravky miesto kde sa bude citit bezpecne,cize spravit z toho taku domacu budu,normalne ju nechaj doma rozlozenu a stale otvorenu a to bude mat teraz svoj pelech,cize na povel "Miesto" sa odprace do prepravky :smile: no na zaciatku asi budes musiet stale prenasat tu prepravku hore dole kym si zvykne,ale neboj nebude to trvat dlho,moj to pochopil za 2,5 minuty ze to je super buda na spanie
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Do prepravky

Poslaťod lenk » Ned 08.01.2012 20:03

okej, budeme na tom pracovat...dakujem:)
lenk
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 256
Bydlisko: Bardejov

Re: Do prepravky

Poslaťod lenk » Str 11.01.2012 22:13

Margita: uz fungujeme:) od vcera si sama skoci do auta do prepravky...dovtedy som ju tam najprv nahovarala, lakala a nic...potom som ju asi 3x natlacila, a pochopila, ze neni ina moznost:) dakujem este raz :jop:
lenk
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 256
Bydlisko: Bardejov


Späť na Výchova a výcvik