Hrabanie koberca

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod Megi » Štv 30.06.2011 19:23

Offtopic: tak-tak :lol:
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod rado34 » Sob 23.07.2011 16:28

podla mna je v tom aj teplo, ale aj miesto na ktore si chce lahnut, najlepsie urobite ked ho pustite na chladne miesto v byte ( dobry napad kupelna ) nas pes tam lezi stale a v chodbe mame tam kachlicky a stale sa presuva :)
rado34
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Hrabanie v zahrade

Poslaťod meginka » Ned 25.09.2011 19:15

prosim poradte mi byvame v panelaku a chodime ku rodičom na dedinu a pravidelne na jednom mieste hrabe obrovsku jamu a neviem prečo a ani ako ju to odnaučiť. Ocino sa strašne na nu hnevá. Zasype to a ona to vyhrabe znova bleskovo rychlo. Teraz sme tam skusili dat cibulu a cesnak že hádam to necha tak tak uvidim ked tam pojdeme. Je to stale na jednom mieste ako je obruvnik na chodniku a hned trávnik a tam hrabe stale a stále :pac: :pac: Už ju aj trestáme aj kadečo ine a ona stale a ešte ma jedno oblubene miesto kvetinač s čínskoou ružov pravidelne odtial povyhrabava zem. Nič ine na dvore nevyvádza nikde inde nehrabe ale toto pravidelne a mame tam aj druhu fenku a ta to nerobi. Naša je križenec JR + bavorsky farbiar. Poradte mi prosim vás :plac: :plac:
Teraz ma Meggy 4 mesiace a mame ju od 4 tyždnov
meginka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod Hanka 1 » Pon 26.09.2011 5:52

Na ta místa položit na přechodnou dobu nějaké věci, které neodhrábne, odvádět pozornost k dovoleným činnostem.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod agah » Pon 26.09.2011 10:21

U mna sa osvedcilo zakopavanie na take miesta vykalov psa.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod Hanka 1 » Pon 26.09.2011 10:58

To jsem zkoušela, ale díra vznika 10 cm od zahrabaného, fungovalo to jen na těch asi 15 cm. Jinak se záhon okopával dál. Dali jsme tam pár větví a pod to vylili vodu s trochou mýdla, fungovalo to, spolu s tím odvedením pozornosti.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Hrabanie v zahrade

Poslaťod meginka » Pon 26.09.2011 13:32

no tak boli sme u rodičov zase dneska zaniest nejake veci a prve do čoho sa pustila bolo vyhrabanie zase tej istej diery tak hned dostala bitku. Vyhrabala aj cesnak s cibulou. Volala som už ocinovy aby tam zahrabal :kak: že dufam to prejde tak uvidime. Lebo ona hrabe aj inde ale nie take velke a hlboke ako je ta jedna diera ja neviem čo tam citi. Skusime tam naliat jarovu vodu s octom asi oby to stratilo tie pachy alebo ja už neviem čo tam dať. Nechcem ju davať na reťaz ked sa može tam vybehat a besniet s tou psicou čo maju rodičia. Poradte mi :plac: :plac: :plac:
meginka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod Hanka 1 » Pon 26.09.2011 13:35

Nebít, odvádět pozornost, mít psa pod dozorem, nedávat na řetěz a mít trpělivost, je to mládě, a hodně jí brát ven, věnovat se jí, hrát si s ní, naučit jí dovolené formy her - míček na šňůrce, s tím si psi i "nafackují" a umí si s ním sami házet, většinou.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod meginka » Pon 26.09.2011 13:51

Nebít, odvádět pozornost, mít psa pod dozorem, nedávat na řetěz a mít trpělivost, je to mládě, a hodně jí brát ven, věnovat se jí, hrát si s ní, naučit jí dovolené formy her - míček na šňůrce, s tím si psi i "nafackují" a umí si s ním sami házet, většinou.
My byvame v panelaku a ked ideme ku rodičom na navštevu do rodinneho domu tak toto robi stale a možem povedať že sa aj hrame aj ma lano zavesene na hryzenie a hranie ale ona naraz odide od nas a ide hrabať, rodičia maju tiež psa s ktorym sa biju a hryzu a ta to nerobi vobec, začala to sama od seba. Dosť sa jej venujem teda myslim si že dosť času lebo mame aj 4 ročnu dceru ktorej sa treba venovat. A ked ideme ku rodičom dnuka tak ju nemame pod kontrolou a vtedy hrabe. A loptičku nemožeme lebo to je zaležitosť par minut u tej druhej a je cela rozhryzena. To hrabanie začalo teraz posledny mesiac s ničoho nic dovtedy vobec nehrabala u nich nič.
meginka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod agah » Pon 26.09.2011 14:02

Co tak nieco velke a chutne na ohryzanie, co by ju zamestnalo a unavilo?
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Hrabanie v zahrade

Poslaťod Hanka 1 » Pon 26.09.2011 14:45

meginka píše:prosim poradte mi byvame v panelaku a chodime ku rodičom na dedinu a pravidelne na jednom mieste hrabe obrovsku jamu a neviem prečo a ani ako ju to odnaučiť. Ocino sa strašne na nu hnevá. Zasype to a ona to vyhrabe znova bleskovo rychlo. Teraz sme tam skusili dat cibulu a cesnak že hádam to necha tak tak uvidim ked tam pojdeme. Je to stale na jednom mieste ako je obruvnik na chodniku a hned trávnik a tam hrabe stale a stále :pac: :pac: Už ju aj trestáme aj kadečo ine a ona stale a ešte ma jedno oblubene miesto kvetinač s čínskoou ružov pravidelne odtial povyhrabava zem. Nič ine na dvore nevyvádza nikde inde nehrabe ale toto pravidelne a mame tam aj druhu fenku a ta to nerobi. Naša je križenec JR + bavorsky farbiar. Poradte mi prosim vás :plac: :plac:
Teraz ma Meggy 4 mesiace a mame ju od 4 tyždnov


Já ale psala - mít pejska pod kontrolou a odvádět pozornost.... . Ne necht venku bez dozoru a pak jí dát na zadek. Když jí chcete vychovat a víte, že půjde hrabat, nenechávejte jí venku bez dozoru, ne? Bez vedení pejska se to opravdu nedá odnaučit. Převádět od nevhodné činnosti k činnosti dovolené. To něco na okusování je super nápad, jen aby se o to čubičky nepopraly.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Hrabanie v zahrade

Poslaťod meginka » Pon 26.09.2011 15:20

Lenže ked byvate v panelaku a idete niekde na navstevu tak sa nebavite zo psom ale ste na navsteve a nakolko som u rodičov taka treba im aj pomoct niečo porobit v záhrade a nie len sa hrať zo psikom a odvadzať pozornost od hrabania. Ma kopec hračiek po dvore plyšovych rozhadzanych a kopec paličiek a momentalne aj jablk a hrušiek čo jej velmi chuti. Ma sa tam s kym ponahanať su tam aj dve deti 6r a 4r + fenka jedna 8r. Len vravim že chviločka a už hrabe. Vonka ked sme tak to nerobi ked sa chodime prechadzať, nikde nehrabe len u našich stale na tom jednom mieste ako nahle ostane diera tam tak si to nevšima ale nakolko to maju rodičia rovno pri chodniku tak si to zahrabavaju aby si neubližili. Chodime ku nim cez vikend a diera je jej.zahrabala som to kamenmi a na vrch dala zeminu tak nebol problem kamen vybrať a hrabať dalej.
meginka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod zuzlik » Pia 30.09.2011 7:35

Vili hrabe každý jeden večer, ale úplne každý :smile: hrabe a hrabe a hrabe a potom spokojný lahne spať.
zuzlik
Šteniatko
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Košice

Re: Hrabanie v zahrade

Poslaťod pigie » Pia 30.09.2011 9:31

meginka píše:Lenže ked byvate v panelaku a idete niekde na navstevu tak sa nebavite zo psom ale ste na navsteve a nakolko som u rodičov taka treba im aj pomoct niečo porobit v záhrade a nie len sa hrať zo psikom a odvadzať pozornost od hrabania.

Nuz v tom pripade, nechat vyhrabat a pri odchode z navstevy zahrabat, ked sa tomu nemate cas venovat :nwm: Tu to inak nejde, psovi sa bud budes venovat pri odstranovani problemu, alebo ten problem zotrva :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hrabanie v zahrade

Poslaťod Hanka 1 » Pia 30.09.2011 11:33

meginka píše:Lenže ked byvate v panelaku a idete niekde na navstevu tak sa nebavite zo psom ale ste na navsteve a nakolko som u rodičov taka treba im aj pomoct niečo porobit v záhrade a nie len sa hrať zo psikom a odvadzať pozornost od hrabania. Ma kopec hračiek po dvore plyšovych rozhadzanych a kopec paličiek a momentalne aj jablk a hrušiek čo jej velmi chuti. Ma sa tam s kym ponahanať su tam aj dve deti 6r a 4r + fenka jedna 8r. Len vravim že chviločka a už hrabe. Vonka ked sme tak to nerobi ked sa chodime prechadzať, nikde nehrabe len u našich stale na tom jednom mieste ako nahle ostane diera tam tak si to nevšima ale nakolko to maju rodičia rovno pri chodniku tak si to zahrabavaju aby si neubližili. Chodime ku nim cez vikend a diera je jej.zahrabala som to kamenmi a na vrch dala zeminu tak nebol problem kamen vybrať a hrabať dalej.

Buď chceš svoje štěně vychovávat a vést a jsi ochotná tomu dát čas a trpělivost, nebo ne. To za tebe nikdo nerozhodne.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik