Hrabanie koberca

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod meginka » Pia 30.09.2011 19:53

tak dneska sme boli zase u rodičov na navšteve a zahrabala som tam :kak: ako mi bolo radene samozrejme po jej odhrabani a viacej sa toho nedotkla a nehrabala. ale zato ten kvetinač s tou čínskou ružou si to odskakal v plnej parade. Dufam sa to odnauči ked ju mamina da dnuka na zimu lebo ma porazi s nej. Keby som tam zahrabala :kak: asi by sa mamina nepotešila aj ked by to bolo možno super hnojivo :lol:
meginka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod Hanka 1 » Sob 01.10.2011 6:23

Tím, že jí vezmete domů, se to neodnaučí, ale jen nebude mít tolik možností to dělat a možná na to zapomene. Naučit jí jinou, dovolenou činnost, budete muset vy.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod angela0071 » Pon 24.10.2011 16:47

ludia prosim vas o pomoc, neviem kde tuto temu zaradit....
ako mam odnaucit nasu psicu aby nam vonku nenicila zahradu?(ma 6,5 mesiaca)
stale nam vytrhava travu, dneska napr. nam rozhrizla celi stromcek(novo nasedeny), na drobne kusocky, vytrhavama nam kvety zo zeme. Nici vsetko co jej pride do cesty. kable z brany nam rozkusala. Pokazde ked nieco zle spravi, moj otec ju zbije ale tak ze zaknuci, podla mna to neni riesenie a mam pocit ze to uz robi naschval. Moze to byt dajme tomu aj znudy?

Co by ste mi navrhli?ako ju to odnaucit? existuju nejake pripravky ktore by ju odpudili???
angela0071
Šteniatko
 
Príspevky: 62

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod Hanka 1 » Pon 24.10.2011 17:06

V první řadě se postav mezi ní a tatínka, když jí chce bít, a nenecho ho, aby to dělal, Zkus mu v klidu vysvětlit, že ona nemůže pochopit, za co on jí mlátí. Chtělo by to s ní chodit ven, hrát si, socializovat, vychovávat, přiměřeně unavit. Unavený pes je hodný pes, který po nakrmení spí a nic neničí. Jestli jí máte trvale samotnou venku, může to být nudou, může žo být stresem ze samoty. Najdi hračky, které jí baví, pořiď v řeznictví pořádnou syrovou hovězí kost a dej jí to na hraní. Můžeš přinést z procházky ještě olistěné větvičky ovocných stromů nebo břízy (ne ničeho jiného kvůli možné otravě), hraj si s ní s těmi větvičkami, ale pak je schovej a dělej drahoty, jako že vzácná hračka a ty nedáš... a pak je jako zapomeneš náhodou venku. Je pravděpodobné, že je postupně rozcupuje, sice budeš musel uklízet, ale stromky by mohla časem nechat na pokoji. Požádej klidně tatínka, aby ti pomohl s výchovou, řekni mu, že je to vlastně dítě a tebe že (doufám), taky nemlátil, ale učil tě, co je správné a co není.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod wami » Pon 24.10.2011 17:10

angela 0071
máte štěně s přebytkem energie... takže vylítat, vyběhat, unavit tělo i mozek, dát dostatek dovolených a zajímavých věcí ke žvýkání - a tam, kde nechcete mít zničenou zahradu, dát aspoň dočasně malý plot.

Štěně to opravdu nedělá naschvál a to, že ji někdo ztříská, si nedovede spojit s tím, že to dělá. Pes nedovede jako člověk uvažovat v příčinné souvislosti - pes vnímá čas jako jednotlivé body, jednotlivé "teď". Když párkrát dostane za vyhrabanou díru, bude u ní reagovat podřízeně a bude se snažit vyhnout trestu, ale bez ohledu na to, jestli tam tu díru vyhrabala ona, nebo ty...
"Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti odejít tam, kam odešli oni."
Skorovlci - http://skorovlci.webnode.cz
wami
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Stonava / ČR

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod angela0071 » Uto 25.10.2011 17:37

Hanka1
No bohuzial moj otec ma v tomto nikdy nepocuvne iba mi vzdy odpovie ze pes si ma zapametat ze nema robit zlobu, aze on sa k nej nebude spravat ako k malemu dietatu. Vzdy si tvrdi svoje, ked som navrhla ze sak kupme jej surovu hovedziu kost tak mi odpovedal ze on koli psovi nebude kupovat ziadne hovadzie kosti tak som si pomyslela ze nech si sklbne lopatkami :heh: ked mi dojde vyplata jej to kupim,

wami
no to je velka pravda nasa fenka ma velmi vela energie, ved labradori su energeticky, plotiky uz sa idu stavat len musi prestat prsat :ua: takze ju treba poriadne vybehat, atd. ano byva vonku cele dni sama, aj ked moja mamina je doma ale ona ani moj otec a sestry ku psom a proste zvieratam nemaju taky vztah ako ja. Uz som mamine vravela ze nech ju aspon nejako zabavi ked je doma ze nech neni vonku sama a ona mi odpovedala ze ona sa nebude zabavat zo psom.
tak budem snou chodievat rano o 5 von poriadne ju vybeham a hadam sa troska ukludni, este jej dorobime koterec a budeme ju tam zatvarat ked nebudeme doma. Cez den je to tazke ked sme vsetci v robote a v skole vtedy ona robit hluposti vonku ked sme doma tak nic nerobi, okrem toho este ze kocura do krku furt kuse zato som na nu strasne hnusna. Tak dufam ze vase rady mi pomozu nejako ale zatial vam dakujem obom
angela0071
Šteniatko
 
Príspevky: 62

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod wami » Uto 25.10.2011 18:01

angela
nic v životě není zadarmo... takže ano, je potřeba vstávat brzy ráno a štěně utahat, je potřeba koupit žvýkací věci a pokud žiješ ve společné domácnosti s někým, kdo se psem fungovat nechce, tak ji naučit, že po vylítání se do kotce chodí odpočívat (a i tam dát něco na hraní a na žvýkání)...

co se kočky týká, pokud nebude vyběhaná, zřejmě ji bude "lovit" pro zábavu, a i když zřejmě neublíží, je zbytečné kočce způsobovat stres... takže jednak fenku naučit, že přítomnost kočky je pro ni výhodná a suprová (nechat si kočku na rukách a u toho prokrmovat pamlsky fenku), druhak v tvé nepřítomnosti tomu zase zabráníš kotcem. Ano, je vhodné ji naučit, že ve tvé přítomnosti se kočka nehoní - místo toho se fence věnuj, tak, aby ji honění kočky ani nenapadlo... ale nejspíš to nebude fungovat, když se jí nikdo věnovat nebude, takže tam taky pomůže ten kotec a to naučení, že kočka pro fenku znamená odměnu ve formě pamlsku nebo zábavy s tebou... :smile:
"Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti odejít tam, kam odešli oni."
Skorovlci - http://skorovlci.webnode.cz
wami
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Stonava / ČR

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod Astra.Malinois » Uto 25.10.2011 18:27

Aj moja Astra to robí :lol: všetko koberce, plachty, deky....našťastie ju nemám dnu.
Pes má krásu bez ješitnosti, silu bez krutosti a ludské cnosti bez ludských nectností.
Astra.Malinois
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: BA-okolie

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod angela0071 » Pon 31.10.2011 16:49

wami píše:nic v životě není zadarmo... takže ano, je potřeba vstávat brzy ráno a štěně utahat, je potřeba koupit žvýkací věci a pokud žiješ ve společné domácnosti s někým, kdo se psem fungovat nechce, tak ji naučit, že po vylítání se do kotce chodí odpočívat (a i tam dát něco na hraní a na žvýkání)...

co se kočky týká, pokud nebude vyběhaná, zřejmě ji bude "lovit" pro zábavu, a i když zřejmě neublíží, je zbytečné kočce způsobovat stres... takže jednak fenku naučit, že přítomnost kočky je pro ni výhodná a suprová (nechat si kočku na rukách a u toho prokrmovat pamlsky fenku), druhak v tvé nepřítomnosti tomu zase zabráníš kotcem. Ano, je vhodné ji naučit, že ve tvé přítomnosti se kočka nehoní - místo toho se fence věnuj, tak, aby ji honění kočky ani nenapadlo... ale nejspíš to nebude fungovat, když se jí nikdo věnovat nebude, takže tam taky pomůže ten kotec a to naučení, že kočka pro fenku znamená odměnu ve formě pamlsku nebo zábavy s tebou... :smile:


dakujem ti za radu, zacala som snou chodit von, (na dlhsie prechadzky) rano sa mi podarilo vstat az 1 krat, ale zato vzdy ked dojdem so skoly idem snou von na hodinku vylieta sa, jazyk ma az na zemi, :lol: vtedy aj vedla nohy vie chodit bez voditka aj s voditkom, vcera sa mi pacla do jazera, lebo ona sa musela vykupat tak potom som ju susila, no ale potom zaspala tak na hodinku a uz bola kludna potom vecer som snou isla tiez na taku hodinku ked sme prisli zaspala, o 8 vecer sa zobudila ze chce jest, dojedla a normalne zaspalaa znova a spala tusim az do rana a rano bola taka kludna ze som snou ani von nemusela ist, este jej musim kupit nieco na zuvanie rozmyslam ze jej kupim spikovu kost a tu najvacsiu kost s bravcovej koze, :lol:
angela0071
Šteniatko
 
Príspevky: 62

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod Bianca1808 » Str 06.10.2021 8:14

Ahojte, máme fenku ktorá bude mať 1 rok. Hárala cca pred 3 mesiacmi. Má kopu aktivity, po práci ju vždy vybeháme.
No začala robiť to, keď ležíme večer pri telke, že zaleze pod lenošku a začne tam hrabať do podlahy. Keď ju napomenieme prestane, ale dá taký vypleštený kukuč na nás :D Keď sa prestaneme pozerať, začne zas. Dnes urobila prvý krát to, že sa v noci zobudila išla pod lenošku a začala tam hrabať. Potom prišla pod postel a začala hrabať tam. Potom chvalabohu prestala. Všade máme studené podlahy, takže teplo jej byť nemôže. Normálne papá, pije. Čo to môže byť? Môže to byť že falošná gravidita? Máme ju nechať tak prejde to samo alebo?

Ďakujem za rady.
Bianca1808
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod Ulf » Str 13.10.2021 8:43

faloška ma napadla ako prvé.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik