Povel do budy!

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Povel do budy!

Poslaťod Laro22 » Pia 13.05.2011 15:24

Jasne nieco podobne aj mne napadlo aj to skusame tak uvidim snad sa to zlepsi :no:
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Povel do budy!

Poslaťod Ivanka.P » Sob 21.05.2011 22:42

Laro22 píše:do budy je len nazov povelu :no: myslim tym aby siel do voliery,lepsie sa to vyslovuje...


Ja používam povel "metelesku blesku" :lol: z Marečku podejte mi pero.

Pointa je v tom, že pes musí mať z povelu radosť. Takže som to naučila štýlom: mám v ruke pamlsok poviem povel a radostne idem do kotca :lol: pes ide radostne za mnou. Ja ju zavrem a dám pamlsok. Za 5 min. ju radostne s pochvalou pustím a za hodinku povel opakujem. U nás to funguje. Doteraz sa na nás návštevy smejú "Rita metelesku blesku" a pes natešene beží do kotca. Ani nezavrem ale bude tam čakať aj hodinu na pamlsok :joint: jasné to že nezavrem a pes čaká je cvik asi dvoch rokov, ale povel = natešený beh do kotca trvalo asi 2 mesiece.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Povel do budy!

Poslaťod Ivanka.P » Sob 21.05.2011 22:47

Cathie píše:....................... tak, aby si volieru nespajal s koncom vsetkej zabavy a volnosti. :smile:

presne to je pointa. Zavretie vo voliére je niekedy aj klud od cudzích ludí. Nie vždy majú psi potrebu sa zoznamovať. Niekedy potrebujú útočisko. Pre mňa istota, že pes prestáva riešiť situáciu, ktorú som do rúk zobrala ja.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Povel do budy!

Poslaťod Laro22 » Pia 10.06.2011 18:27

dnes som skusil dat mu stare voditko kolo krku ale nedrzim ho len mu poviem Do budy!a ide pekne potom zlozim voditko a pochvalim ho,je to dobry sposob alebo ho to takto nemam ucit?
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Povel do budy!

Poslaťod lavyrle » Pia 10.06.2011 19:08

Hanka 1 píše:Ty bys chodila na samotku dobrovlolně?


Hanka, budeš sa čudovať, ale náš pes na povel "Miesto" ide do svojej voliery aj od susedov - musí prejsť celkom dlhý kus od ich brány k našej a pekne na miesto. A ide. Je skoro vždy pustený po celej záhrade, ale akonáhle nie sme doma alebo prší - ide pekne k sebe do voliery a spí - myslím, že toto miesto považuje za svoje, za bezpečné, tam dostáva papkať, tam má svoju búdu, svoj pelech a je mu tam dobre.

Laro, my sme ho to naučili tak, že sme trebárs s hračkou alebo nejakou dobrotou alebo proste "hravou formou" utekali pred ním s povelom miesto a išli sme do voliéry s ním. Ked tam vošiel, vychválili sme ho a ešte sme tam s ním zostali, škrabkali, hrali sa tam. Jednoducho, aby nemal pocit, že akonáhle tam vojde - tak sa klapka zavrie a on tam zostáva sám ako za trest. Hlavná zásada je podľa mna práve to, že nemôže tam mať pocit "ako za trest" a potom, ked dáš povel už musíš dosiahnuť, aby tam každopádne išiel. Spôsob dosiahnutia už musíš vymyslieť aj podľa typu psa. Ak je naučený na pamlsky tak aj pamlskom. Určite sa to naučí
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Povel do budy!

Poslaťod denca10 » Pon 27.06.2011 19:46

[quote="Laro22"]do budy je len nazov povelu :no: myslim tym aby siel do voliery,lepsie sa to vyslovuje...[/qMám 4,5 mesacneho Bennyho a trenujem ho sama zatial vie vela povelov ale este trenujeme stale pretoze je este malí a problematicky sem tam.....ja som s tymto povelom do budy mala velky probleeem ale po case si zvykol ale na povel do budy nereagoval tak som skusila to ze som s nim prisla k voliere a bobuchala som na schodík a povedala som MIESTO!!!!Dala som ho tam asi na 2 min. a vypustila takto som to skusala asi 5 krat kazdu pol hodinu kazdy den(trvalo to asi tyzden) ale vyplatilo sa...pre psa treba lahke a zretelne slovo aby poslucho lebo ak je povel zlozity bude zmäteny...
denca10
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Povel do budy!

Poslaťod Laro22 » Pon 27.06.2011 20:21

diki, no na povel MIESTO! mame iny cvyk a to taky ze si mi lahne pod nohy ked sedim,mozno skusim len jednoducho BUDA!ono problem je v tom ze ked to zavelim tak ostane stat na mieste ako socha a nejde ani k voliere,ale ak mam v ruke maso abo kost tak pada hned ako to vytiahnem a staci len ukazat na volieru, len ho to chcem naucit aj bez toho ,skusame skusame...
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Povel do budy!

Poslaťod rado34 » Sob 23.07.2011 16:37

Pouzijem zazracne slovo odmena!

Pripravim si kuracie masko:

1. Par ks dam do budy necham psa nech zisti, ze v bude su fantasticke kusky maska
2. Psa dam prec z budy a znova proces zopakujem
3. Pes uz vie, ze v bude nieco dobre ma, ale nepustite ho tam az na Povel DO BUDY! a ukazte prstom na budu!
3. toto zopakujte aj 10 x
5. Potom psa vytiahnite von a nic bu do budy nedajte a dajte povel DO BUDY! Ak povel vykona hned mu dajte masko!
6. Zopakovat aspon 50 x pocas tyzdna

Ja som takto mojho psa ucil do transportneho boxu a dopadlo to tak, ze tam na prikaz DO BOXU! skoro prevalcoval cely box ;) Prave min. tyzden som mu asi po roku dal prikaz do boxu a aj po roku co som ho nepouzival okamzite vedel kam ma vliezt a doslova tam vletel :)
rado34
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Povel do budy!

Poslaťod Laro22 » Sob 23.07.2011 17:10

diki za radu :jop: , no uz sa to vyrazne zlepsilo :lol: ,pouzil som podobny sposob a teraz uz aj bez odmeny struha do voliery ,este to dotiahnut na 100% a budem spokojni
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Povel do budy!

Poslaťod rado34 » Ned 24.07.2011 9:02

nieje za co :smile: hlavne sa mu snaz z toho urobit prijemnu vec s peknou odmenou velkou kostickou alebo maskom, garantujem, ze sam do tej voliery zacne chodit :smile:
rado34
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Povel do budy!

Poslaťod Bára » Str 27.07.2011 7:20

My sme s tým zozačiatku mali dosť problém, veľmi sa jej nechcelo a vymýšľala všetko možné, aby tam ísť nemusela. Časom sa to ale akosi spravilo a teraz na povel "Do búdy" doslova letí. Síce stále, keď ju zatváram vrhne "psie oči", ale neprotestuje a nederie sa von. Večer, keď je pustená a nesiem jej granule, tak v kotci je ako prvá, stepuje a čaká, kým ja dojdem :heh:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Povel do budy!

Poslaťod Bee House » Štv 28.07.2011 14:45

Offtopic: A my s tym povelom mame stale problem. A celkovo s hocakym odlozenim. Neviem ako by som si to mohla vysvetlit. Nema problem travit cele hodiny doma, alebo v kotci bez nicenia a bez akychkolvek prejavov nesamostatnosti. Ale na druhej strane viem, ze je na mna strasne naviazana. Vidim to, staci, ze ju na pol minuty necham pred obchodom, a ked sa vratim, ide sa zblaznit od stastia. Tak to bolo vzdy, vekom sa to trochu zlepsuje, ale ten jej pohlad, ked ju nechavam doma, popripade ju zavriem do voliery je neuveritelny :ach: A pritom vie, ze tam nebude vecne, ze sa vzdy vratim, ci uz z prace, z obchodu alebo zo skoly. A ja sa uz zacinam zmierovat s tym, ze to ma v sebe( ci uz povahou alebo prislusnostou k danemu plemenu) a ze pri odkladani si ju musim zaistit ako bycka, pretoze najmensia nedomyslena vec a za 10 sekund je fena pri mne :fizel:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Povel do budy!

Poslaťod wer » Štv 28.07.2011 14:49

bee house, to je viac-menej o pristupe.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Povel do budy!

Poslaťod Bee House » Štv 28.07.2011 15:10

Offtopic: Wer: ako to myslis? Ak by sa s tym dalo nieco spravit, aby si pes cas bezo mna uzival, rada by som to spravila. Vzdy dostavala pocas nepritomnosti, aj pri nasom odchode nejake jedlo( je neuveritelne zrava a jedlo jej robi potesenie porovnatelne s nasou blizkostou, aspon myslim)S nesamostatnostou pri zostavani doma nemame problem, nenici, nesteka, cely cas prespi. Len by som chcela docielit to take spokojne odlozenie- ze si pes dobrovolne a s radostou odlozi do boxu, schuli sa do klbka a spokojne oddychuje.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Povel do budy!

Poslaťod wer » Štv 28.07.2011 15:23

zacni s tym, ze nebudes z toho robit nic vynimocne - napriklad to zradlo. nic sa nedeje - prichadzas, odchadzas, nevitaj sa s nou, neluc sa s nou.
dalsia vec, problem moze nastat, ked je pes len s jednou osobou. tomu sa celkom neda vyhnut niekedy, ale pes by mal byt napriklad zvyknuty, ze ho venci aj niekto iny, mal by vediet spolupracovat aj s inymi osobami. aj pre jeho dusevne zdravie, pohodu a vyrovnanost.
a to plati aj pre pobyt v kotci (kratkodoby mam na mysli - na cvicaku, v aute a pod). najlepsie zvykat od mala. a hlavne, neriesit! moooj chudaaacik, on tam nechce byt, to je tyranie zvierat... to je zle vnimanie a tak to vnima 90 % ludi prevazne (nemyslim konkretne teba, bee house). je to miesto na oddych a basta. jasne, ze kazdy pes vyvadza zo zaciatku, ale zvykne si. a hlavne, davat ho tam unaveneho, po fyzickej/psychickej aktivite.

a za dalsie, vela ludi sa tomu vlastne tesi, maju dojem, ze ake to je uzasne, ako ich ten psik strasne miluje. ale zavislost sa nerovna laska. :no: a pre bezproblemovy zivot so psom to ani ziaduce nie je.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik