Zmena vychovaného psa ne menšieho "blázna"

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Zmena vychovaného psa ne menšieho "blázna"

Poslaťod Millie » Sob 07.05.2011 12:38

(sry, zblbol mi net) V zásade platí, že sa venujem vždy buď jednému alebo druhému. To znamená, aj keď sú pustení obaja a ja cvičím s jedným, druhého si nevšímam ani naňho nereagujem. Pokiaľ po ňom niečo chcem, vždy ho na to dopredu upozorním. Tj oslovím ho menom, ktoré by mal ľahko identifikovať od ostatných mien domácich miláčikov.

:offtopic: To znamená, ak mám doma napríklad 2 psov čo sa volajú Max a Pax. Môže to byť problém, pretože mená znejú podobne a v oboch je prízvuk na posledných 2 hláskach. Psi fungujú na rozlišovaní melódie hlasu, intonácie a prízvuku. Takže ak ich od seba ty ako psovod nejako neodlíšiš, nemôžeš sa sťažovať že Max je vlastne Pax :pac: Rozumeno? Na takéto podstatné detaily je treba myslieť už pri výbere mena. Aj keď nie vždy to zrovna vyjde :D Ja mám teraz vo výcviku Akima a Blondie nuž a naemôžem povedať že by to bola zrovna výhra :offtopic: /koňec off topicu :joint: /

Psi po nejakom čase vedia už sami rozlíšiť, čo sa ich týka a čo nie. Takže s toho niesú zmätení. Pri submisívnejších psoch je skôr problém ten, že sa vždy tvária kyslo. Síce vedia že sa ich daná situácia priamo netýka, no aj napriek tomu reagujú na zhustenú situáciu doma obranným výrazom previnilca. Pretože sú skrátka submisívnej povahy a je to ich spôsob ako sa s danou situáciou vyrovnať - reagovali by tak vždy keď sa niečo deje. Bez ohľadu na to, či sa ich daná situácia týka, alebo nie. (to je záleźitosť vrodená)

Rovnako je to s ostatnými členmi rodiny. Pre psa nieje človek ako človek, rovnako tak ako nieje pes ako pes. Je to svorkové zviera, naučené fungovať v komunite a udržiavať v nej nejaké sociálne vžahy a štruktúry nutné pre prežitie. S mamkou má vlastný jedinečný vzťah, ktorý sa bude rozvíjať, alebo stagnovať bez ohľadu na to, či odídeš alebo nie. To že s ňou budeš cvičiť jej určite nijako ublížiť nemôže. Neboj sa, keď odídeš a ona nemude mať za kým, príde aj za mamkou. Keď sa vrátiš, tak sa najskôr na mamku vykašla a pôjde zase za tebou, ale možno tiež nie. Závysí to od toho ako si to doma zariadite a akú hierarchiu si doma postavíte.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Zmena vychovaného psa ne menšieho "blázna"

Poslaťod Bellss » Sob 07.05.2011 18:19

Ďakujem za vysvetlenie toho podmieneného reflexu. Tak, myslím, že nervovú poruchu nemá. To určite nie. Len mi sme na ňu zvolily zlú taktiku výchovy.. A preto je taká dopletená a občas pôsobí divoko. Doma je pokojná, ľahne si do kresla a spí, každé ráno chodí nás budiť aby sme ju pustili von alebo vstali že ona je hladná, ak jeme tak príde a začne žobroniť a nato jej stačí si iba sadnúť a pozerať na mamku.. V tomto je výmyselník.. Aj v aute sa vozili dvaja a nebol problém. Toto úplne milujú vozenie sa v aute. Keď s ňou pravidelne chodíme vonku a tým aj opakujeme cviky tak je pokojnejšia a nevymýšľa toľko. Teraz sa nám hára, takže musím na ňu dávať dvojnásobne pozor, aby niekam nezdrhla.. Ano je veľmi aktívna, stále chce niečo robiť a vyžaduje našu pozornosť.. Roko je presne ten submisívnejší typ psa. Hoci karhám Steffanie on príde ku mne sadne predo mňa a hodí na mňa tie svoje psie oči, plus ešte do mňa drgne labou, že sa nehnevaj :pac: :lol:

Objednala som si lietajúci tanier, pretože chcem cez leto niečo so nimi robiť, a tiež ma nebaví hádzať im tie ich drevá :angel: a tak spojíme príjemné s užitočným.. No a konečne budem mať čas každý deň chodiť s nimi von a cvičiť. Minule som ich mala oboch von no a jedného som priviazala na stopovačku a čakal kým som cvičila so Steffanie napr. A potom naopak. Neviem či to nevadí, ale si myslím, že ak Roko pozerá na Steff ako cvičí tak to od nej odkopíruje napr to sadni, pretože doma ju kopíruje úplne ešte aj v tom ako leží :heh:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Zmena vychovaného psa ne menšieho "blázna"

Poslaťod Hanka 1 » Sob 07.05.2011 18:49

Když ti pes tohle dělá, dávej pozor, abys při usměrňování druhého psa o něj ani pohledem nezavadila. Pak je dobré promluvit na toho hodného vlídně něco ve stylu - to je ale trouba, viď, aby se hodil do klidu a věděl, že jeho se to netýká. V současné době mám doma čtyři, tak je to docela kmitočet.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Zmena vychovaného psa ne menšieho "blázna"

Poslaťod Bellss » Sob 07.05.2011 19:26

Ďakujem za upozornenie, snažím sa mu hovoriť niečo " Roky to nebolo na teba, to Steffanie vymýšľa" Väčšinou to robí napr. keď privolávam Steffanie a ona skúša či má prísť alebo stačí ak príde Roky. Tak to máte veselo a aj klobúk dole, že ich dokážete všetkých správne vychovávať :yes: Tiež som si všimla, že Rokyno skúša či môže robiť to zlé čo robí Steffanie, ak ona odmietne povel KU MNE tak potom ho odmietne on .. No proste ona je jeho BOHYŇA a on ju kopíruje :pac:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik