stena v noci nespi

Sem píšte vaše rady a nápady.

stena v noci nespi

Poslaťod kellee » Ned 27.12.2009 19:11

ja mam otazku na spanok. Mne steniatko spi skoro cely den, ale v noc to je katastrofa, o 9:30 s nim idem na pol hodinu na prechadzku a ked sa vratime tak este hodinu vyvadza a potom zaspi tak do 2-3 a potom srsne vyvadza a ako ak s tym neprestane tak moj priatel sa nezbavi len psa, ale nas oboch neviem co s tym mam robit on ma len dva mesiace a tyzden, musim to vyriesit nejako, neviete co s tym ako ho nauci aby v noci spal???
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Spánok vášho psa

Poslaťod meraja » Ned 27.12.2009 19:23

Musíš ho unaviť nejakou hrou alebo zapájaním hlavy.Nemyslím tým to,že psa pripneš na vodítko a ideš s ním vedľa bicykla.Nič čo by mu uškodilo na kĺby.Napriklad sa s nim preťahuj(s lanom,handričkou) alebo mu schovaj hračku a nech ju hľadá alebo skús stopovanie (na každý meter alebo dva daj maškrtu a nech ňuchá a hľadá) alebo pod handričku schovaj maškrtu a nech ju vydoluje alebo pod nejaký pohár,hádž mu loptičku alebo ho aj uč niečo jednoduché sadnúť,ľahnúť a tak.Prechádzky dlhé neodporúčam.Všetko s mierou a tie aktivity skús vnútri pred spaním(večer).
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Spánok vášho psa

Poslaťod kellee » Ned 27.12.2009 20:40

chodim s nim na pol hodku, ale on nekraca popri mne len tak, lieta okolo mna alebo si najde nejaku haluz a s tou sa hra alebo ja dupnem a on uskoci a priskoci a skoci a tak. ovlada tak sadnutie, ale nepride mi to ze by ho to unavilo. a vecer sa s nim este hram bud ja alebo priatel,

meraja píše:Musíš ho unaviť nejakou hrou alebo zapájaním hlavy.Nemyslím tým to,že psa pripneš na vodítko a ideš s ním vedľa bicykla.Nič čo by mu uškodilo na kĺby.Napriklad sa s nim preťahuj(s lanom,handričkou) alebo mu schovaj hračku a nech ju hľadá alebo skús stopovanie (na každý meter alebo dva daj maškrtu a nech ňuchá a hľadá) alebo pod handričku schovaj maškrtu a nech ju vydoluje alebo pod nejaký pohár,hádž mu loptičku alebo ho aj uč niečo jednoduché sadnúť,ľahnúť a tak.Prechádzky dlhé neodporúčam.Všetko s mierou a tie aktivity skús vnútri pred spaním(večer).
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Spánok vášho psa

Poslaťod meraja » Ned 27.12.2009 20:56

cvičenie a zapajánie hlavy psa je to najúnavnejšie pre psa.My cvičíme 3x za deň a potom spia jak zarezaní,keď náhodou necvičíme sú rozjašení.
Budiť počas dňa ti neradím lebo šteňa potrebuje veľmi veľa spánku
skús aj tuto pozrieť viewtopic.php?f=9&t=7641
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Spánok vášho psa

Poslaťod kellee » Pon 28.12.2009 7:14

no vyskusame daco, ale ked som mu skusila skovat dobrotu niekam, tvaril sa ze ako nevidel ako som to tam dala asi nepochopil co od neho chcem, aj ked som to skovala len pod handru,
budit ho nebudim, nechavam ho spat iba ak niekam ideme tak vtedy ale to zaas neni casto ale to sa sam aj ked zacuje ze sa obuvam a tak
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Spánok vášho psa

Poslaťod mária » Str 13.01.2010 14:30

Pre Kellee:Ja som mala taký istý problém ako Ty,keď mala Gulička 2 mesiace.Celé noci pospávala po dvoch hodinách,chcela sa hrať,papať a všetko možné len nie spať.A pritom mala cez deň dosť pohybu,aj sme sa hrali a nič.Tiež som bola unavená a zúfalá,ale vydržala som a je to preč.Teraz má 5 mesiacov,ide spať o 8 hod. večer,zobudí sa v noci okolo 2hod,vyciká sa na záchodík,okusuje si nejakú kostičku,čo má nachystanú.Asi za 10 min. zaspí znovu a spí až do rána tak do 7-8hod.Pevne dúfam,že časom prespí celú noc. :ahoj: :ahoj: :ahoj:
mária
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: Spánok vášho psa

Poslaťod bobík » Štv 28.01.2010 22:30

Moj Bobo ked bol mali,tiez nechcel v noci spavat ale pomaly sa to zlepsovalo. :ahoj: :yes: :ach:
:)
bobík
Šteniatko
 
Príspevky: 69

Re: Spánok vášho psa

Poslaťod Mirka151 » Štv 04.02.2010 22:16

Môj hafan spinká skoro celý deň... až mu závidím :ha: .. a ked chce ísť vonku, chodí po byte :D
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Mirka151
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Spánok vášho psa

Poslaťod ipinko » Štv 11.02.2010 20:20

Moj bret ma rok a asi od 5 mesiacov vobec nespi ked je pusteny na dvore.Stále beha bere vsetko co vidi,kutre.....
ipinko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: kúsok od IL


Späť na Výchova a výcvik