Nesústredené šteňa

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Nesústredené šteňa

Poslaťod Hanka 1 » Uto 25.01.2011 21:19

Takový člověk si pořídil SAO a nakonec ho vzal do hlavy palicí. Pes žije, po zdravotní stránce se srovnal, ale po stránce dušičky to bude chvíli trvat.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Nesústredené šteňa

Poslaťod johny5 » Uto 25.01.2011 21:28

No vidis.Ono by trebalo zobrat tu palicu a pekne tym ludom nakurit po tych blbych hlavach hned ako by nezareagovali na svoje meno.Potom by mozno pochopili ako to asi vnima ten ubohy psik ktory je rad ze je rad.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Nesústredené šteňa

Poslaťod Akami » Str 26.01.2011 1:04

Neviem ci som uplne v spravnej teme, ale vhodnejsiu som nenasla. Je nejaky sposob, ako dosiahnem aby som pre stena bola zaujimavejsia ako druhy pes? Ako ona ked ma zbada, hned bezi ku mne, ked sme vonku, akonahle zavolam, ide za mnou, ale sama od seba napriklad na prechadzke si ma nevsimne. Asi predsa len ju viac bavi dorazat a hrat sa s druhou fendulou ako so mnou... Len neviem kde robim chybu? Vzdy ked ku mne pride, alebo si ma vsimne, odmenujem /pamlsky su pre nu ozaj lakave/, vela sa s nou hram a aj tak mam stale pocit ze sa to nemeni. Alebo este mam cakat, casom dospeje? teraz ma 5 mesiacov...
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Nesústredené šteňa

Poslaťod wer » Str 26.01.2011 1:09

nuz, to je uplne prirodzene. hlavne, ked su viac spolu ako ty so stenatom osamote.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nesústredené šteňa

Poslaťod Akami » Str 26.01.2011 1:31

Prave ze som so stenatom ovela viac osamote ako su spolu /vzhladom na urcite zdravotne problemy a kludovy rezim starsej fenky ktory mala donedavna.../. Mne to skor pripada ako ze starsia jej je vzacnejsia alebo co...
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Nesústredené šteňa

Poslaťod Ulfheiðr » Str 26.01.2011 8:10

Môže byť, že jej je vzácna. Hlavne ale máš doma už svorku, ty si človek, ona je pes aj ona je pes. Ak sa dá, rozdeľuj pozornosť spravodlivo a šteňati sa nevnucuj, možno čím viac s ním robíš, tým viac ju to bude ťahať k druhej fene. Pracuj na tom, ale rátaj s tým, že pri viacerých psoch je už kontakt s človekom o nieom inom. Inak si myslím, nechaj ich vyhrať sa do sýtosti a ak je tvoja "stará" v pohode, tak sa má šteniatko veľa čo naučiť od nej a naviazanosť na fenu nemusí byť na škodu. :yes: Len teda aby zostali obe aj tak samostatné. Ja som to paradoxne musela riešiť u staršieho psa, že keď sa mu zobral mladší, tak vyvádzal :ach: :heh: .

---------------------------------------------------------------------------
Offtopic: Poprosím, aby ste do každej témy neťahali to katastrofické tmárstvo, negativitu a vidinu toho, že každý kto pracuje so psom je *ebil, čo ho nakoniec šlahne papekom po hlave. :ach:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Nesústredené šteňa

Poslaťod Tchor » Str 26.01.2011 8:55

Docilis toho tim ze s tebou bude vetsi "sranda" nez s druhym psem. spolecne aktivity musi bat pro psa zajimavy, nestaci ze jsi nekde se psem.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Nesústredené šteňa

Poslaťod Akami » Str 26.01.2011 10:38

To mi je akosi samo od seba jasne, ze musim byt zaujimavejsia pre nu ako druhy pes. Lenze ako konkretne to dosiahnut? Vrecka mam stale plne pamlskov, dostava kazdu chvilu, aj za naznak pozornosi venovany mne, vela sa s nou hram, len co si mna vsimne, vyberam hracku, blbnem s nou, hru miluje, takze na chvilu ju to vzdy uputa, ale po chvilke, kratuckej, zas svoju pozornost venuje starsej fendule.
S tym ze by boli na seba naviazane prilis problem nemam. Berem ich von spolocne ale este castejsie kazdu zvlast. S mladou som samostatne len s nou absolvovala rozne vylety busom, vlakom, vychadzky do mesta a pod. aby nehladala oporu v neznamych situaciach u druhej feny ale u mna. Su spolu v noci, cez den je to rozne. Vzhladom na to ze starsia ma DLKa veterinar mi okrem ineho povedal ze pre nu nie je vhodna hra s druhym psom, troska ich hry kontrolujem a miernim, ked je treba ale povacsine nechavam na nich ako sa hraju, nech si same rozhodnu a vyblaznia sa dosyta.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Nesústredené šteňa

Poslaťod Ijsbéérka » Str 26.01.2011 11:30

Akami,
co bych udělala já. Taky jsme si pořídili druhého psa ke starší fence. U ní ani nešlo si hrát společně , kdyby jsme hodili míček tak mladýho sežere jen aby byl její :no: :smile: :lol:

Hrát si musíš odděleně. Jinak je to o ničem ať blbne jenom s tebou a nemá tam rušivý vliv druhou fenku. Stejně si ji správně natahuješ na sebe když si nejdřív hraje stebou a pak uteče za druhou, že se na tebe nevybodne hned. :no: :smile:
I ven na prochajdy chodit zvlášť ať se zbytečně moc nesesmečkují my zase na nádraží do autobusu atd.chodili společně , aby štěndo vidělo, že o nic nejde a bralo to víc v pohodě.
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Nesústredené šteňa

Poslaťod Tchor » Str 26.01.2011 12:14

Spolecny hry a vycvik hrou, aktivni snahou toho psa zabavit celou dobu co je s tebou, ale zaroven davat pozor na to aby se pes nedostal do utlumu z premiry podnetu pripadne unavy. Na dalku ti nikdo konkretne neporadi neb ta hranice utlumu a zajmu o spolecnou hru je u kazdeho psa jina. Vybornej je na to treba zachranarskej pripadne vsestranejvycvik ktery pri spravnem provedeni naprostou vetsinu psu velice bavi, ale v zadnem pripade neni podminkou uzpechu.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Nesústredené šteňa

Poslaťod Rehssi » Str 26.01.2011 12:16

K tej pozornosti pri dvoch psoch- u nas malo myslim si vacsi prinos ako cvicenie oddelene (ale samozrejme, ze aj uplne individualne prechadzky, cvicenie, hry su velmi dolezite), ked sme boli vonku spolu- krpatu borderu som uviazala a cvicila s pudlikom. Mala samozrejme jancila, ze aj ona chceeee. Potom vymena- pudel o strom a ja som sa venovala krpatej. kym bola malicka obcas kukla co robi pudlik, ale velmi skoro preslo aj toto a uz sa venuje len mne.
Este nam pomohlo, ze som jej pudlika nepoziciavala na hranie zadarmo. Chudak stal sa vycvikovou pomockou :haha: Pre Loty je najvacsia zabava, ked pudlik aportuje- ona lieta okolo a pasie ho. najprv som vyzadovala, aby sa na mna aspon pozrela (a nie len hypnotizovala psa), kym ten aport hodim. Dnes (11 mesiacov) mi uz plni jednoduche povely- obieha mna, stromy, pudla...
Ono je podla mna dolezite, aby si steniatko uvedomilo, ze ja som povodca zabavy, nie druhy pes. A to pochopi len vtedy, ked sme vonku vsetci traja. Samostatne ju naucim novy povel, a ked uz jej to ide a strasne ju to bavi, tak to vkomponujem do spolocneho blaznenia sa.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Nesústredené šteňa

Poslaťod Akami » Str 26.01.2011 17:11

K tej pozornosti pri dvoch psoch- u nas malo myslim si vacsi prinos ako cvicenie oddelene (ale samozrejme, ze aj uplne individualne prechadzky, cvicenie, hry su velmi dolezite), ked sme boli vonku spolu- krpatu borderu som uviazala a cvicila s pudlikom. Mala samozrejme jancila, ze aj ona chceeee. Potom vymena- pudel o strom a ja som sa venovala krpatej.
Presne toto dnes pomohlo aj nam. Isli sme von, decka sa sankovali a kedze som chcela aj s Terry /starsia/ trocha pocvicit, neostavalo nic ine, ako malu uviazat o strom, aby nam do toho neliezla. Bola uplne ako zmyslov zbavena ze tu uzastnu lopticku na snurke natahuje Terry a nie ona. Nedalo mi, urobila som vymenu a Bree si ani len nevsimla Terry ale letela za mnou, za loptou, nadherne sa sustredila len a len na mna, ked som skryla loptu a dala nejaky povel, vykonala cvik uplne uzastne rychlo a sup zas odmena, hra, blaznenie. Normalne to bola parada, takto na seba ju namotat som mala problem aj ked sme boli spolu len sami. A dalsie plus, aj ked Terry pekne cakala a nejancila, urcita zavist bola asi aj z jej strany ze robim s malou, pretoze ked som ich zas vystriedala, tiez robila presnejsie, radostnejsie, davala do toho viac energie. Toto sme zopakovali niekolko krat, pricom som robila prestavky a obe psice dostali volno, vtedy vedeli ze so mnou zabava nebude a maju si ist po svojom. Myslim ze toto je cesta ktorou to pojde :yes:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Nesústredené šteňa

Poslaťod zdenka2710 » Sob 05.02.2011 9:01

JA mam doma fenku Bavorskeho farbiara ma sedem mesiacov, pri vycvikoch co pri mne trva asi 5min, sa doteraz sustredila pekne nikoho a nic si nevsimala iba mna. A teraz ju nemozem pritiahnut stake ju nieco zaujima nesustredi sa namna. Pri tom to robime formou hry :hafan: :hafan: :hafan: , cvicenia ju bavia vidim to na nej, ale v poslednej dobe sa neviem sustredit,poradte mi prosim vas.
Jelenia Obora Orava-chovná stanica Bavorských farbiarov- http://jeleniaoboraorava.webnode.sk/
[b]Betty má 5 krásnych Bavorských farbiarikov
zdenka2710
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263

Re: Nesústredené šteňa

Poslaťod Gombicka333 » Sob 05.02.2011 20:20

Zdenka, to môže mať rôzne príčiny , od kedy ti to robí? nezmenila si prostredie kde ju cvičíš alebo nie je tam príliš veľa rušných podnetov okolo vás? ... môj psik sa zvykne nesústrediť vtedy, ak napr. skušame cvičiť niekde na inom prostredí , alebo kde je priliš veľa hluku a pod...
keď vravíš že má len 7 mesiacov , je to ešte štendo , chce sa hrať a objavovať svet :smile: treba len trénovať a trénovať , všade kde sa dá , my tiež cvičíme všade aby si zvykol poslúchať v každej situácii :smile:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Nesústredené šteňa

Poslaťod Akami » Sob 05.02.2011 23:52

Vzhladom na vek... Co takto puberta? proste neskusa len stena co si moze dovolit???
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik