Utekanie za ludmi

Sem píšte vaše rady a nápady.

Utekanie za ludmi

Poslaťod kikula22 » Uto 01.01.2008 12:04

Mám dvojmesačného bígla a vždy ked s nim idem na prechádzku bez vodítka tak vždy uteká la ludmi ktorých vidí. Snažim sa ho aj privolat ale len sa obzrie a bezi dalej. Neviem ako ho to mám naučiť :plac: raz začal vyskakovať pojednej tetke a skoro jej zhodil bakulu.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Rony » Uto 01.01.2008 12:59

a uteká za nimi aj keď je na vodítku?? teda či sa k ním ťahá, alebo ide pekne s tebou??
Rony
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Žilina

Poslaťod MisheliQ » Uto 01.01.2008 14:32

toto robí väčšina šteniat..keď som mala na starosť raz kamoškinhu sučku a raz keď som jednej sučke hľadala domov, tak robili to isté..-.utekali za ľuďmi..najmä za detmi, pretože tie, keď videli šteniatka, začali pišťať a tešiť sa z nich, čo robilo radosť aj im..napr. taká Channel, kamoškina sučka...tiež utekala za ľuďmi a snažila som sa to riešiť tým, že som na ňu tlieskala..čupla som si a volala na ňu..a zakaždým prišla..síce stalo sa aj, že váhala..ale prišla..pričom som ju za to veľmi chválila, hrala som sa...tešila som sa, že prišla..tým tlieksaním by si mala zaujať jeho pozornosť..lebo robíš niečo iné, ako ostatní...a platí, že keď si čupneš a otvoríš náruč, pričom ho voláš..tak by mal zakaždým prísť...ak ho voláš ešte takým tónom hlasu, akoby si sa s nim hrala, o to duplom by mal prísť..a na Heidi platilo to isté, lenže ju som mala odvtedy, čo mala 8 týždňov a Channel som mala, keď mala už vyše 2 mesiacoch..čiže Heidi sa aj rýchlejšie naučila držať sa pri mne...nemala som problém, že by utekala...to skôr Channel..ale predsa sa podarilo..
takže ak ho privolávaš, skús si čupnúť, tým viac na teba on dosiahne a budeš k nemu bližšie..tlieskaj naňho..volaj ho veselým hlasom, možno aj takým bláznivým ako by si sa chcela s nim hrať..
alebo môžeš skúsiť, že ak ho zavoláš..a príde, tak ho odmeníš maškrtou alebo sa s nim pohráš jeho obľúbenou hračkou..musíš to ale robiť tak, že zavoláš+príde=maškrta, odmena...on by si to mal potom s tým spojiť, že ak príde, bude odmenený, ale maškrtu a iné sa potom po čase snaž obmedzovať až úplne vylúčiť a potom ho môžeš chváliť len slovne..hm :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod lusy » Uto 01.01.2008 15:53

a co tak dat mu stopovacku?
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod MisheliQ » Uto 01.01.2008 16:01

podľa mňa je lepšie šteňa učiť na privolanie ešte v čase, kým môže byť na voľno...pretože o to väčšia šanca je, že si zvykne na to, že keď je na voľno tak ak ho privolá, tak musí prísť..ako keď ho má navykať na stopovačku..čo ja viem, je lepšie naučiť ho na privolanie keď je na voľno..pretože si to aj s tým spojí..alebo sa mýlim? :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod lusy » Uto 01.01.2008 16:05

MisheliQ píše:podľa mňa je lepšie šteňa učiť na privolanie ešte v čase, kým môže byť na voľno...pretože o to väčšia šanca je, že si zvykne na to, že keď je na voľno tak ak ho privolá, tak musí prísť..ako keď ho má navykať na stopovačku..čo ja viem, je lepšie naučiť ho na privolanie keď je na voľno..pretože si to aj s tým spojí..alebo sa mýlim? :smile:


ja neviem v akej fazi on je. mne stena neutekavalo za ludmi. vtedy som si ho ja lahsie privolala. fakt stacilo iba zavolat a islo za mnou, popripade ist od neho prec. problem s privolanim mi zacal az neskor. :ach: mohla by tiez castejsie robit aj privolanie doma. aby sa psik naucil, ze ked pribehne bude nejaka mnamka a vonku to uz bude trosku lahsie.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod MisheliQ » Uto 01.01.2008 16:13

lusy píše:
MisheliQ píše:podľa mňa je lepšie šteňa učiť na privolanie ešte v čase, kým môže byť na voľno...pretože o to väčšia šanca je, že si zvykne na to, že keď je na voľno tak ak ho privolá, tak musí prísť..ako keď ho má navykať na stopovačku..čo ja viem, je lepšie naučiť ho na privolanie keď je na voľno..pretože si to aj s tým spojí..alebo sa mýlim? :smile:


ja neviem v akej fazi on je. mne stena neutekavalo za ludmi. vtedy som si ho ja lahsie privolala. fakt stacilo iba zavolat a islo za mnou, popripade ist od neho prec. problem s privolanim mi zacal az neskor. :ach: mohla by tiez castejsie robit aj privolanie doma. aby sa psik naucil, ze ked pribehne bude nejaka mnamka a vonku to uz bude trosku lahsie.

..no tak to hej, ono to nemusí byť teraz problém ho privolať, ale neskôr sa ten problém môže dostaviť, ak sa privolanie zanedbá, tým myslím, ak sa dostatočne neodmení pes, ktorý po privolaní príde..vidíš, to ma nenapadlo..takže treba to robiť častejšie v rôznych situáciach..aj aby si jednoducho spojil, že na privolanie musí prísť všade a v akejkoľvek situácií..a rob to zo začiatku s odmenou, aj keď bude pri nejakom psíkovi, tak sa ho vtedy pokus zavolať s maškrtou v ruke, aby prišiel..ak príde, odmeň ho..postupne maškrtu zameňuj so slovnou pochvalou.. :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod kikula22 » Uto 01.01.2008 16:48

Rony píše:a uteká za nimi aj keď je na vodítku?? teda či sa k ním ťahá, alebo ide pekne s tebou??


No zvycajne ide pekne so mnou ale ked niekoho uvidi ako kraca tak sa hned za nim rozbehne. A niekedy zase vobec nechce ist
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod MisheliQ » Uto 01.01.2008 16:57

kikula22 píše:
Rony píše:a uteká za nimi aj keď je na vodítku?? teda či sa k ním ťahá, alebo ide pekne s tebou??


No zvycajne ide pekne so mnou ale ked niekoho uvidi ako kraca tak sa hned za nim rozbehne. A niekedy zase vobec nechce ist

musíš byť zaujímavejším objektom ako ostatní
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod kikula22 » Uto 01.01.2008 16:59

MisheliQ píše:
kikula22 píše:
Rony píše:a uteká za nimi aj keď je na vodítku?? teda či sa k ním ťahá, alebo ide pekne s tebou??


No zvycajne ide pekne so mnou ale ked niekoho uvidi ako kraca tak sa hned za nim rozbehne. A niekedy zase vobec nechce ist

musíš byť zaujímavejším objektom ako ostatní


ja s ním aj chodím von a behám a ked uvidi niekoho behat tak si neda pomoct a bezi za nim
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod MisheliQ » Uto 01.01.2008 17:13

kikula22 píše:
MisheliQ píše:
kikula22 píše:
Rony píše:a uteká za nimi aj keď je na vodítku?? teda či sa k ním ťahá, alebo ide pekne s tebou??


No zvycajne ide pekne so mnou ale ked niekoho uvidi ako kraca tak sa hned za nim rozbehne. A niekedy zase vobec nechce ist

musíš byť zaujímavejším objektom ako ostatní


ja s ním aj chodím von a behám a ked uvidi niekoho behat tak si neda pomoct a bezi za nim

tak mu neutekaj, pretože ak by si mala väčšieho psa, mohlo by sa stať, že keď by vyrástol, tak by naháňal deti, ktoré by sa naháňali medzi sebou, toto sa neodporúča, bežať pred psom..práve pre toto..ako vravím, musíš ho zaujať, daj mu maškrtu, odmeň ho, ak príde k tebe..lebo od cudzieho palmsok nedostane, od teba ale áno..mm
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod MisheliQ » Uto 01.01.2008 18:43

ja hej, rozlišuje totiž hlas..to by sa dalo kludne povedať, že nerozlišuje nohy svojej matky, ak by bolo viac psov, tak pes jak pes...
môj sused mal teraz šteniatka parson jack russel teriera a vôbec na nich vodidko ani len neskúsil, mal ich na voľno..a bolo až obdivuhodné ako počúvali už v tak mladom veku..keď ich zavolal, prišli k nemu..a proste nebol problém, možno to súviselo aj s tým, že mal dve dospelé sučky, matku šteniať a matku matky šteniat, preto sa skôr držali pri ňom, ale fungovalo to...
neviem, podľa mňa je lepšie navyknúť psa na to, že ak bude poslúchať, bude na voľno, ako navykať ho na voditko..a až potom na voľno..ako všeobecne šteňa treba navyknúť aj na voditko..najlepšie bude ak bude poslúchať aj vtedy aj vtedy...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod lusy » Uto 01.01.2008 20:50

ja som vzdy stence mavala pustene od prveho dna co som si ich priniesla. ale ja byvam na dedine a so psikmi som chodila do parku, takze vela ludi som po ceste nestretla. urcite je rozdiel ak niekto byva v meste.
a ak ho nechces mat uviazaneho, tak skus stena zaujat este skor ako si vsimne toho cloveka.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Dôverčivý pes

Poslaťod Tobin » Štv 02.10.2008 14:13

Treba to riesit? Asi ano. Ako?
Ten moj utulkac ma strasne rad ludi. Hocikto si ho zavola, pride, dava sa hladkat, skrabkat, predvadza sa, robi stastne oci. Nie ze by ho lakali na maskrty, ani nesomruje od druhych, ale pocuje: jeeej, aky mily psik. A on, sviniar, vie, ze sa to tyka jeho! A uz sa vtira.
Uz to redukujem, ale toto nie je to, co chcem riesit, resp. je to len sucast riesenia; len na ilustraciu, lebo pri tom som a viem to ukocirovat. Ale...
Je priviazany o strom pred samoskou. Pekne sedi/lezi. Ale pride odvazlivec - zas: jeeej, aky mily psik - a uz vstane, dava sa hladkat, taha sa za tym clovekom. Dnes jeden taxikar, co tam maju stanoviste, hovori, ze ho mohol kludne odviazat, nalozit do auta a ist... To moje psisko nema problem nasadnut do HOCIAKEHO auta, co ma otvorene dvere, uz to neraz spravil. Ale aj toto len na ilustraciu, riesim zdokonalovanim odlozenia, hadam mi ho dovtedy nikto neslohne....
Ale co je realny problem je, ked ideme na vychadzke v Luhoch navolno (prosim neriesit behanie navolno). Ked ma volno, smie vsetko, takze obcas byva aj z dohladu. A co ked sa k niekomu pritmoli, pokojne s nim odide, ja o tom neviem, a teda neprivolavam, a potom uz bude neskoro a privolanie proste nezacuje?
Podotknem, ze ked si ho niekto odvadza s mojim vedomim, alebo ja musim odist (napr. v krcme na toaletu), akoze pri tom som, taxa obzera, sada si, aj viackrat musim zopakovat 'mozes'. A potom ma vyzera, caka, a ide sa zblaznit, ked som uz zas tam.
Takze kardinalna otazka: Ako oducit psa, aby sa s kazdym kamaratil ako opity poslanec a pockal si na moje dovolenie?
PS Axa niekomu nazov temy nepozdava, moderatorky zmenia.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pes - děvka

Poslaťod Amaguk » Štv 02.10.2008 14:30

tak to si teraz popisal presne mojho psa, vratane toho odidenie s cudzimi ludmi. Pred obchodom je kolo neho vzdy nejaky fanklub. Podotykam, ze aj moj prvy bol taky. :ach:
Tesak sa mi pravidelne sackuje cudzim ludom do auta, obkukava s nadsenim cudzich ludi a najradsej ma duchodkyne s kabelama :pac:
Je to asi povahou plemena, uplna dovercivost k ludom, ja som to nikdy nejakorazne neresila, a ani vlastne riesit nemozem, vzhladom na to, ze sme v CT vycviku
len sa to snazim korigovat a davat mu najavo, ze dobre, si kamarat, ale netreba to prehanat. :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik