Utekanie za ludmi

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Ku každému ide...

Poslaťod Gombicka333 » Sob 05.09.2009 11:37

A čo by bolo teraz pre nás najlepšie podla teba ? mam s nim chodit kazdy den za psami aby ho prestali bavit alebo co ? ...
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Ku každému ide...

Poslaťod Liana » Sob 05.09.2009 12:35

ja by som mu dopriala vyžitie so psíkmi, možno nájsť nejakého ktorý je podobne nadšený. netreba každý deň ale tak aspoň dva - tri krát do týždňa. a uvidíš sama, či sa upokojí alebo proste bude takým hravým celý život. ale upierať mu to by nebolo správne.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ku každému ide...

Poslaťod Amaguk » Sob 05.09.2009 12:42

Gombicka333 píše:Ďakujem , pochopila si presne čo tu píšem :poklona: ..... No tak mne by taký "namyslený" psík , ktorý ignoruje druhých psov a stará sa iba o mňa , vôbec neprekážal :hi: ...

ale takeho psa asi nemas, nema to v povahe. Je spolocensky, ma rad ine psy, chce sa s nimi kontaktovat, treba to respektovat ale zaroven aj korigovat. Od toho si tam ty, aby si ustrazila situaciu, aby bez tvojho dovolenie nesiel ku kazdemu psovi a aby sa dal v pripade potreby odvolat. A ty aj musis davat pozor, aby sa nahodou nieco neziaduce nezomlelo. :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ku každému ide...

Poslaťod GaS » Sob 05.09.2009 14:13

Offtopic: to tocenie malo byt vrtenie ale u nas to vyzera ako tocenie kedze mame prasacie chvistiky :lol:
GaS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Most pri Bratislave, Studene

Re: Ku každému ide...

Poslaťod MisheliQ » Sob 05.09.2009 14:44

GaS píše:este nikto si nemyslel ze utoci, hlavne ked pride a len kruti chvostom..

GaS čo podľa teba znamená krútenie chvostom? :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ku každému ide...

Poslaťod Cathie » Ned 06.09.2009 9:20

Gombicka ak si psa vies vzdy privolat, nevidim problem. Moja fenka tiez ked bola mensia, behala dost za psami, tak sme na stopovacke cvicili privolavanie od psov. Neslo mi o to, aby za nimi nechodila, ale o to, aby za nimi nechodila sama - teda so mnou/pod mojim dohladom/s mojim zvolenim.
Takze som sledovala okolie, ked som zbadala psa (zvycajne v tom case uz aj ona), privolala som si ju. Prisla ku mne, pockali sme na prichod psa alebo sli za nim, pripadne ak som psa uz poznala, tak som jej dala volno a ona mohla ist za nim. Ked sme to takto robili dlhsie, uz som ani nemusela privolavat, vzdy zastala, obzrela sa na mna a pockala, kym nedostane bud povel "ku mne" (ak slo napr o psa s ktorym som nechcela, aby sa stretla) alebo "volno" a mohla ist, pripadne kym si ja neprejdem k nej.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Ku každému ide...

Poslaťod ajusssa » Pia 13.11.2009 22:21

MisheliQ píše:[quote Mne privolávačka zabráni aby tam, kde nechcem, nešla, aj keď stalo sa párkrát, že ma neposlúchla, najmä keď šlo o psa. (Momentálne má 13 mesiacov (u mňa je 8 mesiacov) a je v období puberty, to znamená, že skúša ako daný povel neurobiť, čo ju ale neospravedlňuje, samozrejme, povel sa spraviť musí.)
A čím je pes mladší, tým lepšie sa tá privolávačka učí, pretože ako sa vraví. ,,Starého psa novým kúskom nenaučíš." a teda starší pes na privolanie príde, ale občas má také obdobie, že príde až na druhý, tretí krát. Ale v tomto prípade nebola privolačka dotiahnutá a spravená na aspon 90%. Takže to, že neposlúchne hneď, je len moja chyba. Po tom som však na staršieho dala voditko a zakaždým keď som povedala ,,Caesar, Ku mne." a prišiel, pochválila som ho, ak neprišiel, jemne som cukla voditkom a dala sa opačným smerom a zastala, pričom som znova povedala ten istý povel a on potom prišiel. A teraz je to čím ďalej tým lepšie. To však ale neznamená, že to musí fungovať takto na každého psa. Každý si svojho psa pozná, tak nech si podľa toho zvolí správnu techniku.[/b]


chcela by som sa opýtať,..moj Majki ovláda privolávačku ku mne, aj si sadne...ale napríklad ked sme išli okolo bytoviek ktoru rekonštruovali,..bol tam naokolo bordel. Niečo zanuchal a privolanie KU MNE! nereagoval,...možno až na 10 ty krat si ma všimol...aj som tlieskla..aj luskla...a nič.... Robím niečo zle?
ajusssa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23

Re: Ku každému ide...

Poslaťod lusy » Pia 13.11.2009 23:26

ajusssa píše:moj Majki ovláda privolávačku ku mne

neovlada. dokaz:
ajusssa píše:Niečo zanuchal a privolanie KU MNE! nereagoval

ajusssa píše:Robím niečo zle?

hej. ale to by si skor mala riesit v teme o privolani. kde sa docitas, ze pes bez privolania by na volno chodit nemal, dat na stopku, dat povel raz a vyziadat si splnenie. tym stalym privolanim si to uuuuuplne kazis. ucis psa, ze nemusi posluchat.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Ku každému ide...

Poslaťod ajusssa » Sob 14.11.2009 7:55

Nooo tak to dakujem velmi pekne. To ma nenapadlo. Budem si musieť zadovážiť stopovačku. :) Super Lucy. :)
ajusssa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23

Moj pes pribehne ku kazdemu chcem aby brechal-strazil

Poslaťod mike » Ned 22.11.2009 18:27

Dobrý deň,
mohli by ste mi pomôcť mam psa Labradora a chcel by som aby nebribehol ku každému kto je pri bráne ja by som chcel aby brechal po tých ľuďoch ktorý sa približia blízko.Nemohol by mi niekto pomôcť?
Ďakujem.
mike
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Moj pes pribehne ku kazdemu chcem aby brechal-strazil

Poslaťod Amaguk » Ned 22.11.2009 18:29

mal si radsej zvolit ine plemeno :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Moj pes pribehne ku kazdemu chcem aby brechal-strazil

Poslaťod Nyssa » Ned 22.11.2009 18:32

a prečo vôbec chceš, aby po nich štekal? :ach:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Moj pes pribehne ku kazdemu chcem aby brechal-strazil

Poslaťod leuska » Ned 22.11.2009 18:32

Nozaj neviem preco si ludia kupuju na strazenie labradorov :nwm: Uz tu bolo viac takychto prispevkov :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Moj pes pribehne ku kazdemu chcem aby brechal-strazil

Poslaťod Kustar » Ned 22.11.2009 18:44

clovece,sak labrador je vynimocny tym ze je neagresivny,priatelsky,spolocenky,ma rad ludi,tak nevim proc ho chces skazit?ked si chcel strazneho psa tak si si mal kupit vlciaka a ne labradora,skoro ma vykotilo.
Kustar
Šteniatko
 
Príspevky: 70

Re: Moj pes pribehne ku kazdemu chcem aby brechal-strazil

Poslaťod Kustar » Ned 22.11.2009 18:45

mladez,inak zbytocna tema,mali by ste uzamknut tuto miestnost.
Kustar
Šteniatko
 
Príspevky: 70

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik