Utekanie za ludmi

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Utekanie za ludmi

Poslaťod Molly_Ter » Uto 20.04.2010 15:31

Zuzik ale ja to beriem že niekto sa môže bať aj šteniatka :smile: ... ja som len uviedla príklad že ona ide lebo chce (je to mopslík tvrdohlavý) a ja ju len chcem naučiť toho že keď ju zavolam príde kumne a nebude dalej utekať za inymi,, skušala som aj tlieskanie čupnutie niiič ..tak neviem čo mam este skusiť... psíka som mala už ale davno..ale to bol jack rusell ale ten nikdy nebol na voditku ten od malička bol na volno.. ale nebehal tak za ludmi ako ona a tiez som ho mala od šteniatka.. tak je to pre mmna nieco nove
Molly_Ter
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

Re: Utekanie za ludmi

Poslaťod zuzka:) » Uto 20.04.2010 15:35

tak skús teda tú stopovačku, aby sa naučila, že po vyslovení povelu sa naozaj prísť musí a že je to super, lebo ju za to pochváliš, pohráte sa alebo neviem čo...
takto keď vie, že môže bežať a ty na ňu nemáš sa to asi nenaučí...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Utekanie za ludmi

Poslaťod Molly_Ter » Uto 20.04.2010 15:58

Zuzka mohla by si mi trošku objasniť tu stopovačku ako to správne robiť?? :hi: či učiť
Molly_Ter
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

Re: Utekanie za ludmi

Poslaťod zuzka:) » Uto 20.04.2010 16:08

tu je o nej celá téma :no: http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=9&t=492
ale v skratke. príklad: hráte sa hráte, ona sa zrazu za niekým rozbehne, ty ju zavoláš, len raz :vykricnik: , počkáš sekundu a cukneš stopovačkou smerom k sebe a potom už buď sa rozbehne k tebe, alebo si ju pritiahneš, to uvidíš sama. môžeš ju chváliť už aj keď sa len vyberie smerom k tebe, pochváliš ju veľmi keď dojde a hráte sa ďalej... ale toto je asi fakt dosť v skratke povedané, pozri si radšej tú tému :no:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Utekanie za ludmi

Poslaťod 01dieselgirl » Uto 20.04.2010 16:15

je to super :jop: psik ma volnost, moze behat a stale mas nad nim kontrolu :no:
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

Re: Utekanie za ludmi

Poslaťod Molly_Ter » Uto 20.04.2010 16:36

no super idem si to prečitať všetko :smile: ďakujem moc za radu :yes:
Molly_Ter
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

Re: Utekanie za ludmi

Poslaťod Molly_Ter » Štv 29.04.2010 11:43

no ahojte my to stále skusame ale ona sa rozbehnut musi za kazdym kto ide okolo... neda sa to odnaucit ..ako ju naucit ignoracie ludi.. :pac: toľko psov je v našom kruhu v každej jednej bytovke sa najdu minimalne dve rodiny co maju psa. ale ziaden tak neleti za inymi ...aj teraz susedka kupila šteniatko.. ma sice 5mesiacov už ale ten ma na haku ked ide niekto okolo... a je to tiež fenka
Molly_Ter
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

Re: Utekanie za ludmi

Poslaťod wer » Štv 29.04.2010 12:18

neviem sice, co a ako "skusate", ale je dost trufale povedat po tyzdni, ze sa to "neda naucit" a hlavne, ked je to este stena. pes nie je pocitac, ze tam nieco natukas a bude to robit okamzite a do konca zivota...
musis postupovat spravne, trpezlivo a hlavne dosledne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Utekanie za ludmi

Poslaťod Molly_Ter » Uto 11.05.2010 17:36

lenže ja som to po týždni nepovedala psa mam uz dva mesiace a nič žiaden vysledok je priam nezdravo šalená keď vidi inych.. niektory si povedia jej šteniatko a vzapeti au kua kuše.. druhy si zas len zazru ze nepustaj ju ku mne a mna to uz tak trosku unavuje ze sa s nou neda normalne prechadzat len molly prestan molly fuj molly pod sem molly atd atd vkuse len tahat pod nechod lieta jak salena ci vonku ci doma akoby prave vysla z vane pride navasteva tak to ju surovo musim zavret na balkon lebo skace po navsteve kuse taha ked sa aj idu s nou hrat lieta ale to robi non stop..dokonca po novom nespi ani v noci rozkusala mi novu fotelku normalne dieru mam v operadle a toto cim je vyplneni gauc povytahovala po celej obyvacke... niekedy mam pocit ci neni postihnuta sak toto nerobi kazde stena..fajn zive pohra sa vysali sa ale non stop???? snazim sa ju citat hrat.. behať večer cela happy ze sa s nou nahanam ideme domov po hodine a na schodoch je salen dam ju do pelecha nech uz spi ta to urcite... sak najprv som sa tesila jeeej 5 kila som aspon schudla ale takto sa dalej neda mam aj deti nielen psa.. a ja strasne som tuzila po psikovy aj deti a deti sa s nou uz ani nehraju bo za kazdym ich kuse oni si uz aj zoberu lopticku ale ta ich lapne do ruky a lopticku ma v pazi :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac:
Molly_Ter
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

Re: Utekanie za ludmi

Poslaťod zuzka:) » Uto 11.05.2010 17:41

nie je postihnutá, len je šialené šteňa...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Utekanie za ludmi

Poslaťod Molly_Ter » Uto 11.05.2010 17:50

dá sa to aj nejako skrotit?? spravne povedane ukludniť? lebo ked tak sialene lieta ona ku mne nepride aj ked ju volam milucko sadnem si na zem tlieskam a volam ju tak tak nijak ..musim sa postavit a zcat ju nahanat aby som ju chytila teda nenahanm mam 2izbak takze zaliezie do kuchyne a uz ju mam aj ked ma pokuse ... alebo nejaky trest za ktory bude vediet preco ja uz neviem
Molly_Ter
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

Re: Utekanie za ludmi

Poslaťod zuzka:) » Uto 11.05.2010 17:57

za to, že je šialené šteňa je hlúposť trestať...
ja by som ju ani nenaháňala keď nechce prísť. takto sa to nikdy nenaučí. a už vôbec nie, keď ťa aj kusne pri tom ako ju chytáš. veď takto bude pred tebou stále utekať a môže sa to ešte zhoršiť, že ťa raz pohryzie naozaj. keď vieš, že určite nepríde a nemáš na ňu ani dosah, tak ju ani nevolaj, zbytočne si kazíš povel. bude vedieť že prísť nemusí, že môže ďalej lietať... a tým, že ju naháňaš a asi aj nahnevaná, že robí zle, sa ťa len bude báť...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Utekanie za ludmi

Poslaťod Baarbora » Uto 11.05.2010 18:07

Molly_Ter píše:dá sa to aj nejako skrotit?? spravne povedane ukludniť?

da, ale toto uz nie je na internetovu debatu, niektore veci mam musi niekto povedat rovno do oci..doporucujem www.vlcica.sk, dohodnut navstevu a vypocut si nazor Sylvie, hoci vacsina veci, co Vam povie sa Vam pacit nebude, ale inak sa z tohoto zacarovaneho kruhu nepohnete.. Viem o com hovorim, verte mi.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik