Učitel/cvičitel pre človeka?

Sem píšte vaše rady a nápady.

Učitel/cvičitel pre človeka?

Poslaťod Slawin » Štv 16.09.2010 14:54

Ahojte :ahoj:

Obraciam sa na vas pretoze mne uz prisli napady,a nervy mam na vlasku...ci mi viete poradit nieco nove...nas problem:
Sirius vs. otec... Nehovorim,ze mna sirius poslucha na 100%,ale problemy su to male ktore sa proste len trpezlivostou a vycvikom daju odburat...ALE... Co sa deje ked nie som doma,alebo aj ked som....Moj oco chce aby ho sirius posluchal,ale ked mu poviem aby mu nieco zakazal,urobil,cvicil povie "ja chcem mat klud,ja to mozem okaslat (slusne povedane)"..... Lenivost a neschopnost maximalna,potom ten pes pri nom robi len zle,skace nanho nonstop a oco ma z neho nervy nadranc..nie len on,tym padom vsetci...Sirius nanho vyskoci,on este caka kym nanho vyskoci,nie aby isiel prec,povie mu fuj,a telom sa s nim hra....NEDA si povedat..neda..urazi sa..nastve sa... ze to je moj pes...a potom sa poslednu dobu vyhrazaju s tym ze ho daju prec...ja som uz zufala..prec? preco? lebo on si toto nehal od neho robit odmalicka a teraz je nechsopny to napravit? ved to nie je vina psa.. :plac: ja uz fakt neviem co mam spravit..sme na cvicaku,poviem cvicitelovi ze ho neposlucha,cvici c snim on..za dva dni uz kasle na to a ze to moze zas okaslat... ja sa fakt idem zblaznit,denodenne tu pocuvam ako mu nadava + tie vyhrazky.... on sa nevie ovladat,v momente chyti nervy,a mysli si ze pes sa ho zlakne ked zvysi hlas ci mu ukaze pest... ja som doma nebola ale zevraj ho aj udrel... to keby urobi predomnou tak dcera nedcera asi si to schyta...ja viem ze JA som hochcela a JA som pan...ale nebyvam sama a predsa musi respektovat kazdeho,bratovi to nerobi,dokonca ani mame...ale jak zbada oca,ako keby este najust cim viac ma nervy tym viac robi zle... aj ked som ja ta co ho chcela,nemozem mu prikazat aby ho posluchal (toto tiez nevie pochopit otec) a nemozem byt koli tomu nonstop doma..predsa idem von,a nie vsade ho mozem zobrat...a rozne veci...ja fakt nechcem tak moc..ci hej?
opakujem...tieto problemy ma s nim LEN oco..nikomu toto nerobi... len jemu

tak mi povedzte,CO mam robit,za kym mam ist...ja nepotrebujem cvicitela pre siriusa,ja potrebujem nejakeho kto by prehovoril do duse prave mojmu ocovi..pretoze mne uz dochadzaju fakt sily..
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Učitel/cvičitel pre človeka?

Poslaťod Mackie » Štv 16.09.2010 15:01

ale chapes, ze nic nezmenis, ze?
u nas ma modriny a skrabance len otec, a nie je to len zlou zrazanlivostou krvi :ach:
hop hop, a ked vyskoci a zavadi pazurom niekde alebo mu vrazi zub do nosa, tak uz je to rura sprosta
bud sa porozpravate a dohodnete a bude respektovat teba a snazit sa nieco zmenit, alebo nie, a ako sama vies, nechce, takze nedosiahnes nic
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Učitel/cvičitel pre človeka?

Poslaťod Slawin » Štv 16.09.2010 15:06

mozno sme mu to spravne nepodali aby si uvedomil ze prave nanom zavisi siriusov osud...
mna praveze stvu tie ich vyhrazky o tom ze im rupnu nervy a daju ho prec... a to ze vidim ze ho ten pes nerespektuje,a co ak sa k nemu raz zachova oco zasa raz ako pako a nieco mu spravi? bojim sa len o toho psa...keby mam istotu ze ho prec nedaju a ze to zostane v rovine len ocovych nervov,kyvnem nad tym rukou nech sa len nervaci... tu ale ide o sira :ua:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Učitel/cvičitel pre človeka?

Poslaťod Nyssa » Štv 16.09.2010 15:20

slawin, tvojho otca síce nepoznám, ale myslím, že keď si to nechce uvedomiť od vás, tak od cudzieho človeka asi tiež ťažko :ua:
ja ti prajem pevné nervy, nemáš to ľahké, viem čo to je :ua:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Učitel/cvičitel pre človeka?

Poslaťod Mackie » Štv 16.09.2010 15:34

ale preco ho chcu dat prec, lebo si s nim otec nevie rady? alebo je to tak, ze je ocovi prilis vela casu "na krku", tak uz je to na neho prilis a preto mu lezie na nervy?
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Učitel/cvičitel pre človeka?

Poslaťod Slawin » Štv 16.09.2010 15:38

raz uz mu jeden "cudzi" nieco povedal,a zobral to vazne..on mozno prave od cudzeho zobere,kedze pri nom neurobi scenu s "hluchotou" a urazenim sa... a ja sa priznam tiez nemam nervy mu to vysvetlit kludne lebo to sa pri nom neda... ale to tiez musim uz skusit

Mackie,vyhraza sa s tym vtedy,ked mu sirius robi zle..jemu vadi to ze ho neposlucha a LEN pri nom robi zle... na krku mu je 5 minut rano ked s nim ide von..ten pes budi odjakziva jeho,na toto nikdy nepovedal oco ani ň,aj v tych najvacsich nervoch mu toto nikdy nevadilo..lebo on vstava tak ci tak..to je celeeeeeeeeeee co s nim robi..poobede,vecer ja...akurat ze s nim byva ....ale ked je ten pes kludny alebo co nevadi mu nic...aj ked zacne robit zle a som doma,stopnem ho..v pohode... ale ked chcem aby nieco vyriesil on,alebo ked niekde som..koniec... a sirius ide vyslovene po nom..ako ho zbada,hned je nanom... ako vazne,sme doma,je kludny..dojde oco..v momente nanho skace a zacne robit zle...ja to uz fakt prestavam chapat... na krku ho nema,to si ani nemozem dovolit lebo viem zeby sa onho nepostaral,nedokazal by sa cize to ani neskusam..

nechcem aby to vyznelo tak ze fnukam preto ze chcem aby sa nasi onho starali a nechcu :nie: takto teda vobec..ja len chcem aby bol schopny dosiahnut toho aby ho respektoval ako clena rodiny a aby som sa ja nebala hocikam ist.... ja nemozem byt so siriusom 24 hodin denne,brat ho na kazde miesto kam idem a byt cele dni koli tomu doma..chcem normalne spoluzitie,nechcem od neho aby s nim viedol vrcholny vycvik,len normalne s kludom zit :ua:

skuste si proste predstavit ze ste doma,je pohoda,pride domov jeden clen rodiny a v 90% pripadoch je hned doma pezinek kolu tomu ze sa chce s nim pes hrat a rozbesni sa a on nevie ako nanho,nevie ho stopnut,nevie s nim nic urobit...bez ohladu na to ci doma ste,alebo nie...ten clen rodiny odide,je zasa klud.... :nwm:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Učitel/cvičitel pre človeka?

Poslaťod Efa » Pia 17.09.2010 11:58

Viem je to ťažké a reálne pokiaľ otec nebude chcieť sám tak s tým nič nespravíš ..... ale pokiaľ si doma tak to rozhodne vždy stopni TY!!! nečakaj na otca ale zamestnaj Sira niečím iným, prípadne mu zakáž kontakt z otcom, napr. pošli ho na miesto a vyžaduj od neho zotrvanie v činnosti či odložení .... časom by si mal zvyknúť na to že je pre neho výhodnejšie otca odignorovať .... a v najvypätejších situáciách tak ako sa otec oháňa tým že pes pôjde z domu, tak ty poznamenaj že v tom prípade aj ty .... a čo sa týka riešenia tohoto problému, tak ten by som nadhodila v čase relatívneho kľudu a pohody a nie počas hádky a hlavne vždy sa snažiť argumentovať s kľudom a nenechať sa vytočiť ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Učitel/cvičitel pre človeka?

Poslaťod MisheliQ » Pia 17.09.2010 13:21

Súhlasím so všetkým s Efou :jop: Ja som tu mala včera rozpísaný príspevok, ale čosi sa porouchalo a už ho nebolo, tak som nechcela písať odznova, ale toto je presne to, čo by som na to napísala aj ja :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844


Späť na Výchova a výcvik