Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: ako mu vysvetlit ze hryzie moc silno..

Poslaťod wer » Ned 01.04.2018 5:27

No proste zakvicis a prerusis hru.
A to nie je nasilie, to je HRA. Pes nema ruky, ma len tlamu na hru.

A co sa tyka napadnutia inymi psami - rob s tym nieco - ty mas za ulohu ho chranit. Takto ho ucis, ze sa na teba nemoze spolahnut a bude sa musiet vzdy branit sam (a to nechces, ver mi)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: ako mu vysvetlit ze hryzie moc silno..

Poslaťod AdrianRusnak » Uto 22.05.2018 14:15

Pes si neuvedoumuje ako silno stlačí napr tvoju ruku... naznač mu to že zakrižiš alebo povieš au a preruš hru... po čase si na to zvykne. A čo sa týka psov tak to ho musiš naučiť ty on sam sa to nenaučí
AdrianRusnak
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

pes hryzie co robit?

Poslaťod Anita&Ben » Str 04.07.2018 17:15

ahojte, mam psa aljasskeho malamuta ma 7 mesiacov, a nedokazem ho odnaucit aby nerhyzol do ruk a do oblecenia, napriklad dnes sme sa natahovali s povrazom a jemu z nicho nic preplo zacal behat z jednej strany na druhu , skakal na mna a chcel ma hryzt do ruky, nie raz sa mu uz podarilo chnapit mi ruku do tlamy. sice nikdy nestalci silno ale clovek sa aj zlakne a jeden nestastny stisk a katastrofa je na svete, fakt neviem co mu je, brat vravi ze sa asi nudi, ale ved s nim chodim na prechadzky aj na zahrade sa mu venujem. pred tym sme mali dvoch psov no ti sa nikdy nezahanali aby ma isli hryzt. uz mi to trosku prerasta cez hlavu som z toho nestastna.rodicia povedali ze ak to hryzenie neprestane ze ho daju prec nejakym znamym. to nechcem mam ho rada. preto dufam ze mi poradite a date nejake typy ako ho to odnaucit. jedna kamaratka mi povedala ze ona si potrela ruky citronom a jej psa to odradilo. ja som to skusila tiez, sice to zabralo na par minut no za kazdym si natierat ruky citronom asi nie je celkom prakticke.
vdaka za kazdu odpoved
Anita&Ben
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Margita » Pia 06.07.2018 10:39

Ake ma ten pes zamestnanie,okrem prechadzok?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Sunny » Pia 06.07.2018 13:45

7 mesačného malamuta moc inak než prechádzkami nezabavíš - pracovať sa s tým ešte nedá, ale už to má energie za 4 - najhorší vek toto :heh:
To hryzenie - sú to lovci, je to pre nich prirodzené. Ako na to hryzenie reaguješ? Čím viac sa totiž hýbeš a uskakuješ a pištíš, tým viac sa meníš na korisť, ktorú treba uloviť. Takže keď začne hrýzť, tak ruky schovať, otočiť sa chrbtom, rázne nie a koniec hry. Keď sa trošku sklidní, zas ponúknuť hračku a ťahať sa o ňu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Retuska » Str 11.07.2018 15:35

Ahojte, obnovujem tuto temu :D ... mam podobny problem. Z utulku sme si adoptovali psika 1,5 rocneho, mix nejakého polovnickeho, asi s koliou. Je rozkosny, ucenlivy avsak mame ho necely polrok a niekedy, ked ho chyti hrava nalada zacne byt az agresivny a kusak. Do ruk, noh, slabim, do hrudnika. V ciach vidno zurivost. K cudzim nie, deti miluje, len doma, kekd sa nudi. Avsak po vychádzkach, vecer s nim snazim cvicit, sadni, lahni a pod, ale predsa treba sa aj najest, nieco urobit po celom dni v praci, ale takto to nejde. Je to dost neprijemne. Viete poradit? dakujem .... :nwm:
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod wer » Str 11.07.2018 16:05

Kedy to robi?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Retuska » Štv 12.07.2018 8:34

Kedykolvek, niekedy rano, niekedy ked prideme z prace, ale najcastejsie, ked sa rozpravame a nevenujeme sa jemu, vtedy je to najviditelnejsie. Dnes vsak som bola s nim rano behat a zastal a zacal na mna zurit, pritom sme len behali. Nikdy sme mu ani neublizili
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod wer » Štv 12.07.2018 9:42

a co robite vy potom?
podla mna sa len moc rozkokosil.... treba ho trosku stlmit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Retuska » Štv 12.07.2018 14:45

no tak prv mu kludne dohovarame, malokedyd to zaberie, ale ked uz velmi skace, ved ked nas kuse do slabim a do brucha, je to v skutku neprijemne, capneme mu novinami po zadku.
no moze sa rozkekesit, ale ked nic nerobime s nim tak potom je to take, ze naozaj, nestranny cudzi clovek by sa ho aj bal(ja obcas tiez)
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod wer » Štv 12.07.2018 14:54

Kludne dohovarat som zrovna nemala na mysli :heh:
Capnutie novinami mi skor pride, ze prilieva olej este... To nie je utlmujuce...

Ono tazko sa takto cez net radi, ono je to komplex veci. Zjavne neviete so psom pracovat, nerespektuje vas. A respekt nie je o capani novinami, ani o ublizovani... ono treba s tym psom proste pracovat, naucit ho zvladat emocie, ovladat sa... A naucit sa psovi rozumiet
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Sunny » Štv 12.07.2018 15:02

OT - to nosíte noviny stále pri sebe?
Ale k veci - v prvom rade sa zbavte strachu, nehľadajte za tým nejakú zúrivosť alebo neviem čo. Je to normálna psia "hra na lov" - šteňatá a psy všeobecne sa tak hrajú medzi sebou, občas to vyzerá a znie naozaj drasticky. Šteňa sa vačšinou od starších psov a ľudí naučí mieru, toho vášho to asi nemal kto naučiť, takže musíte vy. Sposobov je niekoľko - keď sa takto moc rozbesní, rázne ukončiť zábavu/hru, schovať ruky (do vreciek alebo strčiť pod pazuchy), rázne nie a otočiť sa psovi chrbtom, prípadne ak skáče nastaviť koleno, ak kusne tak zapišťať au - jak iný pes keď ho niečo zabolí. Ak nepomáha, nasadzujem ťažší kaliber (mám teraz doma skoro ročné 30 kilové šteňatá, takže si to užívam...) - ručne donútiť psa ku kľudu, čiže chytiť, posadiť alebo ľahnúť alebo ho len celého oblapiť a držať, kľudný hlas, prípadne pomalým hladením uhladkať do kľudu.
Trestať, nadávať, mávať rukami atď. nepomoze, len to zhorší - pes to berie ako hru a hroznú srandu povačšinou.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod wer » Štv 12.07.2018 18:06

Offtopic: pax, ked som schovala ruky, tak sa velmi rychlo naucil, ze ked ma vzapati kusne do brucha, ruky sa instiktivne zase vystru a sranda pokracuje... :haha:

Este dodam k sunny, odporucam mat psa s voditkom, aby ste mu vedeli fyzicky zabranit lietat a besnit. Intonacia kludna, ale dorazna.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hryzenie rúk, nôh, nohavíc, vodítka...

Poslaťod Bad » Pia 13.07.2018 5:28

retuska, velmi dobře znám....
Když má pes přetlak energie, tak mu to vybití dopřej, ale po tvém - pastevci jsem dala balónek na šňůrce, hezky jsme se potahali, klidně jsem i kus cesty šli, on v zákusu, případně míček/klacek hodit, on si polítal svých pár divokých koleček, vypustil páru a byl klid.....
+ dát psu zaměstnání, pravidla, řád
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: ako mu vysvetlit ze hryzie moc silno..

Poslaťod peginka_av » Pon 16.07.2018 9:16

@potamos

skúsila si to s tým zakričaním. celkom ma to zaujíma, či Ti to zafungovalo. Lebo čo ja viem tak nie u každého psa to má ten istý efekt. (Však to je jasné!) Viem, že pri určitej hre sa to dá aplikovať, že skríkneš ale niekedy to môže byť opačná reakcia.

ak vieš po anglicky tak si kukni toto video. Niekoľko krát sme to už v okruhu našich známych skúsili a funguje!
peginka_av
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov