Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

ako mu vysvetlit ze hryzie moc silno..

Sem píšte vaše rady a nápady.

ako mu vysvetlit ze hryzie moc silno..

Poslaťod potamos » Pia 30.03.2018 22:41

uf, no uz som to tu raz pisala ale nikde mi to nezobrazuje,tak sa ospravedlnujem ak pisem dva krat,ale mam pocit ze sa to neodoslalo.
kazdopadne -mam cca 3a pol rocneho utulkaca (krizenec ceskeho bradaca a borderky-pravdepodobne) a hoci sa mame velmi radi a je fakt super a poslusny,dobrak,milacek atd atd atd. ..hryzie. je to akoby nevedel ze kedy dost, ze kedy to uz boli a kedy to uz pre mna nie je hra. vacsinou je to teda fakt len z hry a z rozjasenosti ale ak ho nieco vylaka,tak je schopny hryznut az do krvi-ako obranu. niekedy ma zas obranny instinkt a ked pride novy host do domu alebo jeho ,,teritoria,, ,tak hryzie clenky(nie silno,ale dost prekvapivo na to aby to pripadnu navstevu vystrasilo). istu dobu som uz toho mala fakt dost a dostal nahubok. vyskusali sme niekolko,ale vzdy sa tvaril akoby strasne trpel a z aktivneho culeho psa sa stal len tien,ledva za sebou vlecuc nohy-a to nehovoriac tom ze skoro kazdy okoloiduci mi musel oznamit ze nahubkom ho strasne tyram,chudacika-neveriac ze by fakt mohol kusnut.. :/
no proste,ako mu vysvetlim ze to nesmie, ze sa daju prblemy vyriesit aj inak ako nasilim ?:D ako mu povedat ze k hrajme sa kludne mi aj uzuzli ten rukav,ale nehryz ma tak silno?
o jeho historii toho vela neviem,mam ho od 7mesiacov, a odkedy sa pozname na neho dva krat zautocil pes a oba razy mu prehryzol kozu(a zilu).
potamos
Okoloidúci

Barfer.sk

Re: ako mu vysvetlit ze hryzie moc silno..

Poslaťod wer » Ned 01.04.2018 5:27

No proste zakvicis a prerusis hru.
A to nie je nasilie, to je HRA. Pes nema ruky, ma len tlamu na hru.

A co sa tyka napadnutia inymi psami - rob s tym nieco - ty mas za ulohu ho chranit. Takto ho ucis, ze sa na teba nemoze spolahnut a bude sa musiet vzdy branit sam (a to nechces, ver mi)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Re: ako mu vysvetlit ze hryzie moc silno..

Poslaťod AdrianRusnak » Uto 22.05.2018 14:15

Pes si neuvedoumuje ako silno stlačí napr tvoju ruku... naznač mu to že zakrižiš alebo povieš au a preruš hru... po čase si na to zvykne. A čo sa týka psov tak to ho musiš naučiť ty on sam sa to nenaučí
AdrianRusnak
Okoloidúci

Späť na Výchova a Výcvik