Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

ako mu vysvetlit ze hryzie moc silno..

Sem píšte vaše rady a nápady.

ako mu vysvetlit ze hryzie moc silno..

Poslaťod potamos » Pia 30.03.2018 22:41

uf, no uz som to tu raz pisala ale nikde mi to nezobrazuje,tak sa ospravedlnujem ak pisem dva krat,ale mam pocit ze sa to neodoslalo.
kazdopadne -mam cca 3a pol rocneho utulkaca (krizenec ceskeho bradaca a borderky-pravdepodobne) a hoci sa mame velmi radi a je fakt super a poslusny,dobrak,milacek atd atd atd. ..hryzie. je to akoby nevedel ze kedy dost, ze kedy to uz boli a kedy to uz pre mna nie je hra. vacsinou je to teda fakt len z hry a z rozjasenosti ale ak ho nieco vylaka,tak je schopny hryznut az do krvi-ako obranu. niekedy ma zas obranny instinkt a ked pride novy host do domu alebo jeho ,,teritoria,, ,tak hryzie clenky(nie silno,ale dost prekvapivo na to aby to pripadnu navstevu vystrasilo). istu dobu som uz toho mala fakt dost a dostal nahubok. vyskusali sme niekolko,ale vzdy sa tvaril akoby strasne trpel a z aktivneho culeho psa sa stal len tien,ledva za sebou vlecuc nohy-a to nehovoriac tom ze skoro kazdy okoloiduci mi musel oznamit ze nahubkom ho strasne tyram,chudacika-neveriac ze by fakt mohol kusnut.. :/
no proste,ako mu vysvetlim ze to nesmie, ze sa daju prblemy vyriesit aj inak ako nasilim ?:D ako mu povedat ze k hrajme sa kludne mi aj uzuzli ten rukav,ale nehryz ma tak silno?
o jeho historii toho vela neviem,mam ho od 7mesiacov, a odkedy sa pozname na neho dva krat zautocil pes a oba razy mu prehryzol kozu(a zilu).
potamos
Okoloidúci

Barfer.sk

Re: ako mu vysvetlit ze hryzie moc silno..

Poslaťod wer » Ned 01.04.2018 5:27

No proste zakvicis a prerusis hru.
A to nie je nasilie, to je HRA. Pes nema ruky, ma len tlamu na hru.

A co sa tyka napadnutia inymi psami - rob s tym nieco - ty mas za ulohu ho chranit. Takto ho ucis, ze sa na teba nemoze spolahnut a bude sa musiet vzdy branit sam (a to nechces, ver mi)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod AdrianRusnak » Uto 22.05.2018 14:15

Pes si neuvedoumuje ako silno stlačí napr tvoju ruku... naznač mu to že zakrižiš alebo povieš au a preruš hru... po čase si na to zvykne. A čo sa týka psov tak to ho musiš naučiť ty on sam sa to nenaučí
AdrianRusnak
Okoloidúci

Poslaťod peginka_av » Pon 16.07.2018 9:16

@potamos

skúsila si to s tým zakričaním. celkom ma to zaujíma, či Ti to zafungovalo. Lebo čo ja viem tak nie u každého psa to má ten istý efekt. (Však to je jasné!) Viem, že pri určitej hre sa to dá aplikovať, že skríkneš ale niekedy to môže byť opačná reakcia.

ak vieš po anglicky tak si kukni toto video. Niekoľko krát sme to už v okruhu našich známych skúsili a funguje!
peginka_av
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Späť na Výchova a Výcvik