prichod domov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

prichod domov

Poslaťod Sachmy » Pia 28.07.2017 10:25

dobry den, chcela by som poprosit o radu :) mam psika krizenca nedavno mal 4 roky ... je to uzasne zviera ale mam s nim len jeden miniproblem a to pri prichode domov skace na dvere ... pocuje ze idem po schodoch tak jak sa tesi ze uz idem si da rozbeh a zastavi sa o dvere :D skoci na ne raz popripade do nich zaskrabne nieco na styl sak uz si blizkoooo pod rychlejsie :D aj ked uz odomykam tak mi "pomaha" a skrabe ... neskrabe vytrvalo ale tapne po nich s nohou ze makaj alebo ja neviem :D doteraz mi to nevadilo ale prestahovala som sa k priatelovi a jemu to vadi takze teraz uvazujem ako nanho aby to prestal robit ... teraz skusame ze si musi sadnut a sediet kym nevojdeme do bytu kym sa nepovyzuvame a tak ... ale to mi nepride ze si to spoji s tym ze ma neskakat na dvere a cakat kym neotvorime ... inak sa s nim nevitame max. ho pozdravim ze no cau cau niekedy ho pohladim ani on neriesi nejake burlive vitanie tak normalne sa potesi neprehana to ked bol mensi tak skakal aj na mna ale to som presmerovala na hracky on je celkovo hodne aktivny psik taky sasek vzdy dobre naladeny :) ... sam vydrzi v pohode neknuci nevystraja ... takze ak by niekto mal nejaky napad ako na to budem rada :) alebo ci pokracovat v tom sadani si alebo ho posielat na miesto nech caka tam ... premyslala som aj nad tym ze ked budem odomykat a tapne mi na dvere tak prestat vybrat kluc mozno si uvedomi ze ked mi tam bude do toho tapat a kecat tak to skor spomali otvaranie ako urychli ? ... no budem rada za kazdu radu a napad :)
Sachmy
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: prichod domov

Poslaťod wer » Str 27.09.2017 9:43

Sachmy píše:premyslala som aj nad tym ze ked budem odomykat a tapne mi na dvere tak prestat vybrat kluc mozno si uvedomi ze ked mi tam bude do toho tapat a kecat tak to skor spomali otvaranie ako urychli ?

presne takto. ked uz vojdete, uz je to jedno - uz skakal do dveri. posadenim uz po prichode sa neriesi to pred prichodom.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: prichod domov

Poslaťod Sachmy » Str 27.09.2017 17:43

dakujem
Sachmy
Okoloidúci
 
Príspevky: 2


Späť na Riešenie problémového správania sa psov