Halti ohlávka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Halti ohlávka

Poslaťod Sigma » Sob 23.02.2013 14:19

hm...my sme dostali velkost okolo nosa 27 centi, velkost M. Pravdaže malá. :lol: Ja len tak uvažujem, či by jej sedela viac L alebo XL. Ono totiž, velkost L by mala dobrý obvod okolo čumáku, ale neviem, či by sa dala v poho zapnúť za hlavou. No neviem. Ja haltinu chcem práve kvôli tomu, že keď bude chcieť vyštartovať proti nejakému psovi, tak ju len ťažko udržím. :lol: Inak, koľko stál? Možno by som odkúpila :jazyk:
Sigma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 276

Re: Halti ohlávka

Poslaťod luciiik » Sob 23.02.2013 19:15

Alice, kludne sa mozeme niekedy stretnut a vyskusate. :smile: Kupovala som cez gundogstore a stala tusim nejakych 5-6 eur, neviem presne, lebo som toho objednavala viac. Jj, na prechod okolo psa je to fajn, my ich uz radsej obideme tak, ze zijdeme z chodnika na cestu alebo tak, lebo aj na haltine je schopny krk si vykrutit. :ach:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Halti ohlávka

Poslaťod Sigma » Sob 23.02.2013 20:21

nó, Tala po ostatných psoch vrčí už pri vzdialenosti 5 metrov takže... :ach: Myslím, že by bola v poho, keby sa očuchali a tak, ale zatiaľ bola zadobre len s pár väčšími psami.
Sigma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 276

Re: Halti ohlávka

Poslaťod Cathy » Štv 28.02.2013 11:15

Vaham ci kupit original alebo nie :ach:
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: Halti ohlávka

Poslaťod Sunny » Štv 28.02.2013 15:24

Mám doma haltinu on Karli - tenké pásiky, dosť ostrá, za ušami sa povoluje. Haltina od Zera - polstrovaná možno až moc, na nose je dosť hrubá, obvod okolo papulky by mohol byť väčší. A originál halti - príjemný materiál, na nose tak akurát, sedí ako riť na šerbel, nepovoluje a má aj bezpečnostnú poistku (zapnutú na obojok), ak sa pes vyvlečie. Použiteľné sú všetky, fungujú všetky, ale tá originál sa mi páči jednoznačne najviac.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Halti ohlávka

Poslaťod Cathy » Štv 28.02.2013 17:17

Dakujem sunny, asi sa oplati teda viac investovat. :smile: planujeme pouzivat velmi casto,tak to bude snad rozumna kupa :smile:
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: Halti ohlávka

Poslaťod merri » Štv 28.02.2013 18:31

My mame od Trixie, material je prijemny, sedi jej dobre, jedina nevyhoda je, ze ten material je taky "smyklavy" ze ked si nastavis velkost, za chvilu sa uplne povoli. To ale staci na jednom mieste zasit, a vobec to nevadi. :smile: Pouzivame ju velmi casto a nemozem sa stazovat. Tiez som povodne chcela kupit original, ale nam toto staci. Offtopic: Uz len keby psica nemala taku strasnu potrebu sa stale o nieco obtierat, ked ju ma na sebe, hlavne je velmi prijemne ked sa najprv poobtiera o blatovu zem a hned na to sa presunie obtierat o mna :ach:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Halti ohlávka

Poslaťod Cathy » Štv 28.02.2013 20:05

no, uvidim :smile: este pozrem tu trixie, ale asi skor original.. ale sa bojim ze ten maly truhlik ju rychlo znici..ked som videla co robil s nahubkom :ach: tak sa bojim ze co porobi s haltinou..
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: Halti ohlávka

Poslaťod lucik » Pia 01.03.2013 13:21

tiež máme Trixie na beauceronku a okrem toho šmýkania sa (zväčšovanie veľkosti na zátylku) je super.. merri, Arietka sa tiež tak obtiera a parkuje ľuďom v rozkroku s výrazom, že "prosím, zbavte ma toho" :heh:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Halti ohlávka

Poslaťod Laro22 » Štv 18.04.2013 18:52

Až dnes som objavil túto vecičku na nete :hi: , vyzéra to že by to mohlo vyriešiť náš problém, brechoš nejak extra neťahá až kým nezbadá psa :ach: , nie je agresívny práve naopak chce sa s nimi hrať aj dnes ušiel niekomu hafan a môj ked ho zbadal tak ani pohnúť! Myslíte že toto by nám mohlo pomôcť? :ua: ďakujem
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Halti ohlávka

Poslaťod luciiik » Štv 18.04.2013 19:52

Myslim ze ano, my sme ju kupili presne z tohto dovodu. :yes: Len akosi sme este nevyskusali. :lol: Ale coskoro to pride, pretoze sa budeme stahovat do noveho prostredia, kde psov poznat nebude a tahanice urcite budu. :ua:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Halti ohlávka

Poslaťod Laro22 » Štv 18.04.2013 20:00

môže byť toto
http://www.gundogstore.sk/index.php?mai ... ath=64_206 ?
Asi bude sranda sa naučiť s tým robiť :smile:
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Halti ohlávka

Poslaťod luciiik » Štv 18.04.2013 20:25

Presne tuto mame. Z gundogstoru. :smile: No nemyslim ze je to nejaka veda, ale radsej si popozeraj videa na youtube a fakt sleduj kazdy detail. Alebo ak mas niekoho kto s nou vie pracovat, nech ti to ukaze. :no:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Halti ohlávka

Poslaťod Laro22 » Pia 19.04.2013 15:07

V mojich končinách myslím ze to ešte nik nevidel :lol: kukám nejaké videá už...
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Halti ohlávka

Poslaťod Cathie » Štv 25.04.2013 21:55

Hlavne netreba zabudnut, ze halti ma byt vycvikova pomocka = ma viest k tomu, aby clovek nieco psa naucil a potom ju mohol odlozit. Aspon z mojho pohladu, na to bola podla mna povodne vymyslena a na to by sa mala pouzivat.

A ked aj na nej clovek chce psa vodit castejsie - mal by od zaciatku ucit, ako ma pes reagovat na napnutie voditka = otocit sa na psovoda. Inak sa aj tak casom nauci stiahnut svaly na krku a zaprie sa tak ci tak, ani hlavu nebude musiet otocit :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky