Halti ohlávka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod Felix von Bahnhof » Uto 12.07.2011 20:27

Ja mám taký istý problém s haltinou ako Kellee.
Môj pes dosť ťahá a vyskúšal som aj haltinu, ale to sa zvalil na zem a prednými labami si ju zosúval dole a pritom vrčal jak najatý, ešte som ho takého nikdy nevidel. Až do krvi si zodral pazúrami papuľu a ňufák, len aby zosunul haltinu. Tak ja neviem. :ach:
Felix von Bahnhof
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod hruska » Pia 26.08.2011 7:21

My haltinu pouzivame minimalne a tiez ma take tahy, ze lahnut a davat to dole, ale ma smolu, akonahle vidim, ze chce na zem, zrychlim, privolam, uputam jej pozornost.. Zaklad je asi nedat psovi sancu lahnut.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod Tristan_lover » Uto 15.11.2011 19:06

ahojte, chcem sa spýtať ešte raz na tú halti ohlávku. Mám jednu, nie originál ale podobnú od Trixie - ta nie je dobrá? Mám ešte možnosť vrátiť ju zajtra, tak sa chcem spýtať, či ste s ňou niekto mali problém....
ďakujem.
Tristan_lover
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Pezinok

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 15.11.2011 21:54

Závisí od toho, čo od toho očakávaš - ja mám neoriginál, používam ho vždy len na pár minút, kým púšťam na voľno, na dlhšie používanie by bol polstrovaný originál lepší.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod zuzkamil » Uto 06.12.2011 19:30

Ahojte, ja používam Halti (neoriginál, tú najlacnejšiu) na nášho NO, priatel sa trápil a trápil na vodítku dosť dlho, no pes je ako "magor" a on proste ťahať musí, asi sa hrá na Huskyho :) priatel je ale trpezlivý, ja nie. Kúpila som tú ohlávku, chvílu s tým bojoval, teraz si to už nevšíma, maximálne si o mňa sem tam akoby utiera papulu. Odvtedy sú pre mňa vychádzky pohodové, žiadne nervy v kýbli. Hlavne som to ocenila aj na bicykli, hlavne ked chce vyštartovať za srnou.. A keď ideme aj s ďalšími psami na vychádzku, tak na obojku je to proste desné, je jak vyšinutý a keď nasadím halti, môžu psy behať okolo aj navolno kolko chcú, síce to už trošku ťahá aj napriek tomu tlaku, ale stále je to pohoda. Takže ja na ohlávku nedám dopustiť, super že niečo také vymysleli. Ale chcem mu raz kúpiť aj tú lepšiu vypolstrovanú, lebo po tejto obyčajnej má trošku akoby zlahnuté chlpy hore na čumáku, ale nič hrozné.
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod Domča » Str 14.03.2012 10:19

mňa keď moja koza na :kak: kôli ťahaniu, tak jej namiesto haltiny pripnem vodítko o náhubok a hneď sa krotí :D alebo používame kontrolné vodítko http://www.k9.sk/vycvikove-potreby/chod ... ntrol.html a ide ukážkovo.......
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod kellee » Str 14.03.2012 17:18

ja tiez obcas pouzivam nahubok namiesto halti, znasa mi to ovela lepsie a viac na neho zabera, aj ked teraz je to veeeeelmi zriedka
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod francesco » Sob 21.07.2012 11:06

Na 9 mesačnú labradorku by ste použili HALTI 2 alebo 3? 3 je doporučovaná pre dospelých psov, tak neviem, či by jej to nebolo velké?
francesco
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Bratislava

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod luciiik » Pon 23.07.2012 18:13

Aka halti je najvacsia? Ja som nasla na obvod 37 cm, ale nam je to stale malo. :ua: V obchodoch nemaju sajnu o tom co pytam. Nemate niekto nejaku megavelku? Odkupim. :smile: Pripadne nejaky link? :smile: Dakujeeeem :poklona:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod wer » Pon 23.07.2012 18:17

luciiik, skus si vyrobit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod luciiik » Pon 23.07.2012 18:22

wer aj to mi uz napadlo, ale ked ja som taka mantacka co sa tohto tyka. :ua: skusim este pockat do najblizsej vystavy, skoda ze ma to nenapadlo skor. alebo kamoska robi rucne pletene predvadzacie voditka, tak mozno by to slo poprosit este ju.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod francesco » Pon 23.07.2012 18:27

Tiež by som sa nerád uchýlil k takým praktikám. Zatiaľ len trpezlivo trhám vodítkom, prípadne sa otáčam do opačného smeru, ale naša Jolly si z toho zjavne nič nerobí. Preto som chcel vyskúšať HALTI. Vždy, keď ideme k vode, alebo okolo vody nedá sa udržať na vodítku.
francesco
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Bratislava

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod Silvuch » Pon 23.07.2012 19:09

ja halti mam jednu a co najrychlejsie si zaobstaram druhu..

jedneho psa zvladnut je pohoda, ale dvoch, ked tahanie niekde preferujem, tak ta haltie je v tomto super.. pes sa kontroluje sam... neviem komu ju skor nasadit, ci ciernej alebo barymu... ked ju ma cierna, tak bary taha jak vul, ani sa trhnut neda, lebo dvomi voditkami trhnut nema efekt. a ked je na haltie bary, tak opicka skace okolo ,cez popod baryho, na baryho, dnes ma trhla tak, ze mi ruku spalilo...

no idem ja sit druhe. je to super vec.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod Bebis » Pon 23.07.2012 19:16

:ahoj: Mám v pláne si kúpiť halti, lebo psisko nejak zaujíma všetko možné, len nie to, čo má... a chcem sa spýtať, že či to nejako pomôže a keď mu to dám po nejakom čase nosenia dole, či bude zase taký dilino alebo ho to nejak "napraví"? :nwm: alebo to už bude musieť nosiť stále? :hi:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod wer » Pon 23.07.2012 19:20

najlepsie pouzivat aj obojok a voditko a halti len na korekcie
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky