Halti ohlávka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Poslaťod Silwuska » Štv 13.12.2007 13:19

Ja som toho blbecka myslela skrz toto :no:

(fakt asi dlhé príspevky)
Je to dosť krátke?

Ale ja som to pochopila ako srandu, aj som to tak ja myslela nemboj :lol: ja som to postrehla, ale asi nedostatocn :ua: snad to uz teraz poobede (sliize s makom-mnam mnam) bude lepsie...dospela som asi k tomu ze mu to mam zakazat, a nie ze mu v tom mam zabranit prikazom, pri ktorom musi tu cinnost prerusit...snad som sa vyjadrila chopopitelne :angel:

Inak som si tu haltinu dala vygooglit a velmi si ju ludia chvalia...rea tak naozaj by bol problem, ked by som si ju objednala napr. odtialto??

http://www.mojmilacik.sk/nahubok-easy-leader

pretoze to nieje "original" halti...moze to psovi uskodit??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod rea » Štv 13.12.2007 13:33

Silwuska píše:Ja som toho blbecka myslela skrz toto :no:

(fakt asi dlhé príspevky)
Je to dosť krátke?

Ale ja som to pochopila ako srandu, aj som to tak ja myslela nemboj :lol: ja som to postrehla, ale asi nedostatocn :ua: snad to uz teraz poobede (sliize s makom-mnam mnam) bude lepsie...dospela som asi k tomu ze mu to mam zakazat, a nie ze mu v tom mam zabranit prikazom, pri ktorom musi tu cinnost prerusit...snad som sa vyjadrila chopopitelne :angel:

Inak som si tu haltinu dala vygooglit a velmi si ju ludia chvalia...rea tak naozaj by bol problem, ked by som si ju objednala napr. odtialto??

http://www.mojmilacik.sk/nahubok-easy-leader

pretoze to nieje "original" halti...moze to psovi uskodit??


Neoriginálom sa nebránim, akurát, že mi tu visí jeden taký na vešiaku, lebo som bola žgrlavá a kúpila som si niečo lacnejšie a je to úplne nanič. Na pohľad vyzerá ako halti, ale tú funkciu nie je schopná plniť, lebo má fakt trochu iné uhly a materiál je už úplne o ničom, na hlave psa sa nespráva tak, ako by mala, takže ja by som bola opatrná, ak si to nemôžeš okuknúť a ošahať. Uškodiť by mohla odretím srsti, alebo nefunkčnosťou.

P.S.: Si u mňa spôsobila, že keď vidím tvoj nick, prvé sa mi v hlave objaví !píš krátko! a sa tu usmievam.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Silwuska » Štv 13.12.2007 13:38

:lol: ale teda kraaaasne sa ucis, uz su to neny pre mna tazko stravitelne dlhe litanie :no:...vidis to?? ty ucis mna toho psa pochopit trocha viac a ja teba brat ohlady na ludi ktory nemaju v hlave motorcek s karburatorom na tie tvoje vsselijake slova specialne :heh:

Okis, ale ved ta haltinka origin nieje az taka draha(sak budu vianocne premie :smile: ), len ja si to vzdy radsej overim, lebo vo vela pripadoch clovek priplaca len za znacku a nie za kvalitu(ale v tomto pripade si mi to overila a havisimu ublizit nechcem, tak bude origos)...a urcite si spravim hned kompletku aj s tym voditkom...vypada vyborne, a paci sa mi ten system dvoch karabin...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod rea » Štv 13.12.2007 13:59

Silwuska píše::lol: ale teda kraaaasne sa ucis, uz su to neny pre mna tazko stravitelne dlhe litanie :no:...vidis to?? ty ucis mna toho psa pochopit trocha viac a ja teba brat ohlady na ludi ktory nemaju v hlave motorcek s karburatorom na tie tvoje vsselijake slova specialne :heh:

Okis, ale ved ta haltinka origin nieje az taka draha(sak budu vianocne premie :smile: ), len ja si to vzdy radsej overim, lebo vo vela pripadoch clovek priplaca len za znacku a nie za kvalitu(ale v tomto pripade si mi to overila a havisimu ublizit nechcem, tak bude origos)...a urcite si spravim hned kompletku aj s tym voditkom...vypada vyborne, a paci sa mi ten system dvoch karabin...


Taká hlboká myšlienka sa niekedy zle píše v krátkosti, lebo keď nie je pochopená, tak potom vysvetľuješ a vysvetľuješ a stráviš tým za pc viac času ako je treba, ale teda snažím sa.

Pri halti som si istá, že nejakú sumu platíš aj za značku, ale napodobeninu, ktorá zodpovedá kvalite, som zatiaľ nenašla. Kompletka aj s vodítkom je veľmi dobrá, lebo aj to vodítko má kvalitu naozaj odskúšanú praxou.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Silwuska » Štv 13.12.2007 14:10

Taká hlboká myšlienka sa niekedy zle píše v krátkosti, lebo keď nie je pochopená, tak potom vysvetľuješ a vysvetľuješ a stráviš tým za pc viac času ako je treba, ale teda snažím sa.

NO ale zas keby si mi aj tu hlboku myslienku nejak sprostredkovala do toho pisma a ja by som ju stejne nakoniec nepochopila, tak to by ta mohlo aj porazit :heh: to je uplne v pohode...je to viacmenej problem, ktory nieje az taky "vazny" , teda pes nikoho nenapada, alebo tak...to uz by som riesila samozrejme inac...toto je skor taka moja sugescia ze mu to jednoducho nebudem tolerovat...vela ludi by povedalo noaco?? tak ho maj na dlhom spagate po dobu harania a necvic s nim...len mna jaksik rozculuje ze pes o mna mesiac nejavi absolutny zaujem...sa s tym neviem zmierit asi :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 13.12.2007 17:03

Nviem, som nepostrehla Silwus, skúšala si mať pri sebe nejakú fakt šílene dobrú mlsku? Ale asi hej, že. :ua:
Lebo moj ak vie, že mám niečo dobré, tak mi bude aj recitovať Puškina. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod rea » Štv 13.12.2007 17:07

Ulfheiðr píše:Nviem, som nepostrehla Silwus, skúšala si mať pri sebe nejakú fakt šílene dobrú mlsku? Ale asi hej, že. :ua:
Lebo moj ak vie, že mám niečo dobré, tak mi bude aj recitovať Puškina. :smile:


Takýto pes ti väčšinou pri háravkách, alebo ich pachoch povie, že si máš toho Puškina odrecitovať sama... :lol: Tam to o kladnej motivácii v takýchto situáciách nebude.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 13.12.2007 17:09

rea píše:
Ulfheiðr píše:Nviem, som nepostrehla Silwus, skúšala si mať pri sebe nejakú fakt šílene dobrú mlsku? Ale asi hej, že. :ua:
Lebo moj ak vie, že mám niečo dobré, tak mi bude aj recitovať Puškina. :smile:


Takýto pes ti väčšinou pri háravkách, alebo ich pachoch povie, že si máš toho Puškina odrecitovať sama... :lol: Tam to o kladnej motivácii v takýchto situáciách nebude.


Ja som vychádzala z toho, že na môjho to zaberá v prípade mačiek, čo už je čo povedať, tak som myslela. Ale pravda je taka, že Viggo sa o háravky skoro vôbec nezaujíma, teda len v rámci čuchania, bez nejakých útekov a iných extempóre,. takže asi je to predsa len iné.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Pia 14.12.2007 8:14

Ulf...no myslim ze by som v takej chvili pri sebe mohla mat aj samotneho Puskina, ktory by Macovi recitoval o kuracej sunke :lol: V pripade maciek to nieje az take strasne...tam ho dokonca aj vecsinou mam sancu odvolat, v prvych asi 5tich sekundach po spusteni jeho reflexu "musim chytit to co uteka" ...ked v takejto chvili zruknem ku mne, tak sa dokaze zastavit a dokracat kumne uz eventuelne s kludom...ale to musim naozaj vystihnut ten moment kym sa mu nevypumpuje adrenalin...

Ja od neho v tomto obdobi (i muzi maji sve dny :heh: ) neziadam ziadne vykony specialne, ale aby sa ma kazdu sekundu travenu vonku snazil prechcat, a nejak prchnut, alebo mi aspon vyklbit ruky...tak to mu teda neprojde...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: HALTI??

Poslaťod Ivanka.P » Pon 21.01.2008 12:18

:hi: znovu obnovím túto tému. Napíšte mi skúsenosti, ako dlho ste Haltti používali.

Ja som ju používala cca mesiac a ťahať prestala, lepšie reagovala. Mám ale pocit, že ale zase trošku povolila v doťahovaní niektorých prvkov a hlavne ak zbadá niektoré "naše kamarátky" tak sa ide zadusiť a musím na ňu velmi silne zarevať+ šklbnúť , aby sa skludnila a nestiahla ma na zem. Od leta som ju nepoužívala, ale tento víkend som zase musela začať trénovať prechádzky s Haltti.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: HALTI??

Poslaťod Bibiana » Pon 21.01.2008 12:25

Musím povedať, že (samozrejme nielen) medzi velkáčmi sú HALTI ohlávky veľmi obľúbené, predovšetkým keď sa ide na nejaké akcie, kde je viac psov pohromade.. Známa mala mladú sučinu ND a vďaka nej sa naozaj ukludnila, prestala ťahať a skákať.. Používala ju cca mesiac a pol :no:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: HALTI??

Poslaťod Rika » Pon 21.01.2008 12:27

Myslíte, že by som si mohla pomôcť s Haltti pri chôdzi pri nohe?... mám taký problém, že moja Biggy nevydrží ísť pri nohe dlho. Vždy začne po chvíli predbiehať - vtedy zhíknem, alebo poviem "Čo máš robiť?" a ona sa opraví... ale už ma to nebaví stále ju upozorňovať. Veď má už 2 roky.

Hehe, len to by sme museli začať používať voďo :heh: ... pretože chodíme furt na voľno :ach: :hi: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: HALTI??

Poslaťod shomy » Uto 13.05.2008 11:10

Nie som ziaden velky odbornik na psov, ale Haltinu si nemozem vynachvalit.
Nas pubertak na klasickom voditku taha jak vlak. S manzelkou uz pooral trochu pole, ked ho chcela oboma rukami podrzat, aby nevybehol za aportom bez povelu DONES a pod. No co narobime, aj ked ma len 30 kil, je to oproti nam "4x4"

Mame original Haltinu (neskrabe a netrha srst) a stala cca 300 na jednom slovenskom webe. Uz si na nu zvykol, malokedy sa snazi si ju "zhrabnut" dole, a chodi s nou AKO HODINKY. A ak sa rozhodne niekam bezat, udrzime ho na dvoch-troch prstoch. Bez haltiny chodi v klude pri nohe na voditku az po 2 hodinovom raketovom lietani po poliach....

Uzasny vynalez.Vrelo odporucam.
Shomy
------------------------
*16.6.2007
Shomy podporuje: http://www.umeniesveta.sk
shomy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: velky grob

Re: HALTI??

Poslaťod Poca » Uto 13.05.2008 11:21

Ja som si "halti" spravila doma a tiez pre bratovho a kamoskinho psa, oni si to chválili, vraj im to dost pomohlo. Bria keď šla okolo psov a mala to na sebe začala hisáčiť a tak sa mi nechcelo ju na to navykať, vlastne mi až tak nevadí keď ťahá aj keď idem riadne v záklone. Keď mi to už lezie na nervy, tak ju pustím na voľno.
Brat má krátkosrstého citlivého psa a vôbec mu to nezodralo papuľku.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: HALTI??

Poslaťod unicorn » Pia 16.05.2008 10:18

tiez poznam ludi co to zacali pouzivat a tiez si to chvalia.
moj oskar ked je na voditku a vyslovene netrenujeme k nohe, tak nebude chodit pri nohe ani za mak. a tiez poriadne taha. dakedy taky amok chyti, ze normalne az chrcat zacne, sa bojim ze sa mi pridusi. tak ho vecsinou potom pustam. ale niekedy sa neda, ked ideme po ceste, alebo tak podobne. dufam, ze sa nam casom podari naucit chodit normalne. lebo aj ked je to dobra pomocka, ja si nerad zlahcujem veci takymito vynalezmi.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky