Halti ohlávka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod merri » Str 15.08.2012 13:08

S odputanim pozornosti problem nemame, ak sa chcem len inemu psovi vyhnut, mne ide praveze o to, aby som si moju mohla plynule bez cukania korigovat pri ocuchavani. Ona je totiz strasne hrrr pri zoznamovani a chcem, aby sa do toho "tranzu" ani nedostala, a to prave u nej hrozi pri tom prilis zbrklom onuchavani cumak-cumak. Proste sa chcem v podstate len vyhnut tahu v obojku + mat moznost jednoduchsej manipulacie so psom. Otacanie pozornosti na seba ani nepotrebujem, nech sa kludne sustredi na psa, len potrebuje dovysvetlit, co a ako ma robit. :smile:

Este by ma zaujimalo, ci je toto dobra cena za tu original Halti, alebo sa da v (slovenskych) eshopoch najst niekde aj lacnejsie?
http://www.sixfeet.sk/vycvikove-pomocky/ohlavka-halti.html
Pripadne toto - vyraba to Zero DC, splna to funkciu rovnako ako original, alebo ani nie?
http://www.petspecial.sk/ohlavka-haltie-halti-velkost-l/d-70332/
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod Silvuch » Str 15.08.2012 13:21

tak to je naozaj zla cena... Najlacnejsie som ich videla na konci v Raci, co tam maju tych papagajov. za 5 € dačo.
v Pezinku je Majpet, tak ich maju za 7 €, a maju tam aj postroje od zera. :lol: super obchodik.
Naposledy upravil Silvuch dňa Str 15.08.2012 14:03, celkovo upravené 2
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6331
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod luciiik » Str 15.08.2012 13:23

Tak to ti urcite haltina pomoze. :yes:
Na prevedeni ani tak nezalezi, ak si na nu psica zvykne a na lahke korekcie ti staci akakolvek. Zosuchat srst alebo poodierat s nou psa sa da len nespravnym pouzivanim. Takze je to v podstate jedno, netreba priplacat zbytocne za to ze je tam napis halti podla mna. :smile:
http://www.gundogstore.sk/index.php?mai ... ath=64_206
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod merri » Str 15.08.2012 13:31

Silvuch, anoo, majpet. :jop: Tam rovno skocim. Tie halti od Zera vyzeraju super, su aj polstrovane.

Luciik, dakujem. Ved preto sa radsej pytam. Nechcela som kupit blbost. :smile:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod luciiik » Str 15.08.2012 13:44

Ja som tiez za polstrovane, prijdu mi take pohodlnejsie. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod calwen » Str 15.08.2012 14:41

Tak nie je halti ako Halti. Niektore su z tak hlupeho materialu, ze sa to furt povoluje. Ja som mala aj neoriginalnu a teraz mam origos Halti a to sa ani neda porovnat :yes:
A jo naozaj velmi odporucam halti voditko :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod merri » Str 15.08.2012 17:47

V majpete tie Zero nemali :ua: tak sme zbehli este do Race, a kupila som tu od Trixie.. Vyzera celkom OK, nie je sice polstrovana, ale paci sa mi ze je velmi lahunka a psovi nevadi. Ved ju na tom nebudem vodit nonstop.

Aa este mam jednu otazku :angel: ked je pes na volno, nechavate haltinu, alebo davate dolu?
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod Ivanka.P » Pia 17.08.2012 8:39

Ja som Haltinu dávala dole. Inak pre mňa to bola super pomôcka aj na neťahanie aj na vynútenie očného kontaktu.
Pri každom ďalšom velkom psovi to budem v začiatkoch používať :yes:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod Silvuch » Pia 17.08.2012 9:28

ja davam dolu, ale niekedy necham.. pes potom vyzera, akokeby mal kosik a vsetci sa mi vyhybaju. :ha:

haltie voditko je co? ake? usijem si. :ha:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6331
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod calwen » Pia 17.08.2012 13:11

Je to z matrosu ako konska lonzka ale tensie. Je prepinacie a neskutocne pohodlneee
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Halti ohlávka

Poslaťod luciiik » Uto 05.02.2013 21:47

Moji mili radcove :poklona: Ako ma halti ohlavka spravne sediet? Lebo nam okolo hlavy sedi super, ale mam pocit ze na bokoch papule je taka dost stiahnuta, je to tam take dost na pevno. Otvorit hubu vie, aj pachtit, ale ma to tam take pevnejsie. Ci vymenit za vacsiu, alebo to tak ma byt. A otazocka... Kedy prestane zbesilo behat a snazit sa dat si to dolu? :lol: Takto s nim vyjst na ulicu naozaj nemozem. :hi:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Halti ohlávka

Poslaťod Ivanka.P » Str 06.02.2013 7:43

No ak s ním proste nasilu nepôjdeš tak asi nikdy :lol: Moja bola zvyknutá na normálny koš takže nejako neriešila.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Halti ohlávka

Poslaťod luciiik » Str 06.02.2013 10:16

No myslela som ze to skusime najprv doma, ale vidim ze asi bude najlepsie ist rovno do terenu. :lol: Len asi skusim kupit aj tu vacsiu. Lebo tato sa mi nejako nezda. :nwm:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Halti ohlávka

Poslaťod Sigma » Pia 22.02.2013 16:15

luciik: akú máš veľkosť?
Sigma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 276

Re: Halti ohlávka

Poslaťod luciiik » Sob 23.02.2013 10:23

Alice XL, obvod cumaka tusim do 40 cm. Pravdupovediac ju vobec nepouzivam. Pretoze pri nohe moj pes vobec netaha, malokedy, skor taha ked je nejake dva metre predo mnou na voditku a to uz halti nesiaha. A nejako som v nej nenasla to prave orechove. :nwm:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky